تالار نت تالار عروسی
 

4 نکته که در انتخاب آتلیه عروس باید به آن توجه کرد

 ادمین   7 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۱۰,۶۴۱ بازدید  
آتلیه عروس،انتخاب آتلیه عکاسی عروس


آتلیه عروس،انتخاب آتلیه عکاسی عروس

جشن عروسی و مراسم عروسی یکی از بیادماندنی ترین لحظات زندگی هر زوج است و همه برای ثبت این روز باشکوه به بهترین شکل به دنبال آتلیه عروس مناسب هستند. در نظر داشته باشید که هر فرد فقط یکبار ازدواج میکند و از این جهت تجربه کافی و لازم را در انتخاب های خود ندارد. یکی از اساسی ترین انتخاب هایی که برای این روز باشکوه انجام می شود انتخاب آتلیه عکاسی عروس است که ما در اینجا شما مشاوره های لازم را جهت بهترین انتخاب ارائه می دهیم.

در همین رابطه بخوانید : ملاک های انتخاب یک تالار عروسی ایده آل

نکته اول : هزینه عکاسی و فیلم برداری

شاید اینطور فکر کنید که نباید انقدر هزینه برای چند فریم عکس و فیلم پرداخت کرد و شاید اینطور به ذهن برسد که هرکس می تواند این کار را انجام بدهد. ابتدا باید بدانی که پرداخت هزینه عکاسی و آتلیه لازم و ضروری است چرا که اینکار کاملا تخصصی است . فقط به این فکر کنید که چه احساسی خواهید داشت اگر بعد از مراسم بفهمید که تمام عکس ها خراب شده اند و مثلا از حافظه دوربین پاک شده اند ؟ یا اینکه فیلم بردار فراموش کرده دکمه “ضبط کردن” را بفشارد و خیلی از لحظات فیلم برداری نشده اند ؟ درواقع هزینه ای که شما پرداخت می کنید ، دستمزد تجربه و مهارت عکاس و فیلمبردار و همچنین در پشت صحنه تدوین و مونتاژ آنهاست . البته به همراه حق الزحمه یک روز تمام سرپا ایستادن آنها و از همه مهمتر ، تذکرات، پوزیشن ها و پیشنهادات آنها برای زیبا تر شدن کار شما. در پایان هم از مشاهده تصاویر ثبت شده در آلبوم های زیبا و کلیپ های ویدئویی لذت ببرید .

نکته دوم: گول تجملات را نخورید

هرگز به این فکر نکنید که یک آتلیه بزرگ و ساختمان و دفتر مجلل بهترین انتخاب است! البته اینطور نیست که ساختمان و محل آتلیه مهم نیست . اما تجربه ثابت کرده است که آتلیه و دفتر بزرگ و پر زرق و برق ، با وجود اینکه خیلی مهم است اما لزوما به معنای این نیست که کار شما حرفه ای تر از آب درخواهد آمد . سعی کنید در ابتدای کار تحت تاثیر ساختمان بزرگ ، آتلیه پر زرق و برق و دفتر وسیع آنها قرار نگیرید . چه بسا بسیاری از آتلیه های کوچکتر و جمع و جور تر ، در کار خود دلسوز تر باشند و تعهد آنها به حفظ و رضایت مشتری بیش از آتلیه های بزرگ و مشهور باشد . به هر حال گاهی آتلیه های بزرگ و مشهور فرصت نمی کنند کارکنان خود را به روز نگه دارند و به آنها نحوه رفتار صحیح با مشتری را بیاموزند . پس هرگز تحت تاثیر ظواهر و نامهای بزرگ قرار نگیرید و سعی کنید عاقلانه تصمیم بگیرید .

نکته سوم: اعلام نیاز و خواسته ها

از گرفتن مشاوره و ایده مدیران آتلیه عروس استفاده کنید ولی همه چیز را به آنها واگذار نکنید . توجه کنید که این جشن شماست و با مراسم دیگران تفاوت دارد . نباید فکر کنید تجربه زیاد تیم عکاسی و فیلم برداری ، تضمین کننده این است که نتیجه نهایی مورد دلخواه شما خواهد بود . باید هرآنچه مد نظر شماست به آنها بگویید . کسانی که می خواهید در عکس ها باشند ، لیست عکس های خانوادگی ، لحظاتی که برای شما خیلی مهم است و علاقمندید که حتما در فیلم شما باشد ، موزیک هایی که میل دارید در فیلم شما استفاده شود ، قسمتهایی که نمی خواهید در فیلم شما استفاده شود و خلاصه هر آنچه که در ذهن خود دارید در ابتدای کار به آنها بگویید و از تیم آنها بخواهید که انجام دهند و نسبت به آن حساسیت نشان دهید . حتی بهتر است برخی از این موارد را در قرارداد خود مکتوب کنید تا فراموش نشود . درست است که آنها با تجربه هستند اما قادر به خواندن فکر شما که نیستند !

نکته چهارم: تجربه و سابقه کار آتلیه همه چیز نیست !

در بسیاری از امور تجربه زیاد و سابقه کار طولانی بسیار مهم و ضروری است اما همه چیز نیست . گاهی اوقات یک موسسه سالیان سال فقط یک نوع کار را تکرار کرده است بدون اینکه سعی کند چیز تازه ای یاد بگیرد و یا خود را به تکنولوژی های روز وفق دهد. الگوها روز به روز در حال تغییر است و موسسه ای موفق است که خود را با تغییرات جدید هماهنگ کند . بنا براین وقتی به سراغ یک آتلیه قدیمی و با سابقه می روید ، به این نکته توجه کنید که آیا آنها به روز هستند یا اینکه هنوز مطابق الگوهای قدیمی کار می کنند ؟[تعداد: 4    میانگین: 1.5/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات