تالار نت تالار عروسی
 

نکاتی که لازم است برای گرفتن عروسی در فضای باز (باغ تالار) بدانید

  ادمین      9 سال پیش      ارسال دیدگاه  
باغ تالار، باغ عروسی، باغ تالار عروسی


باغ تالار، باغ عروسی، باغ تالار عروسی

بسیاری از مردم دوست دارند مراسم عروسی خود را در فضای باز مثل باغ تالارها برگزار کنند. به همین جهت وجود امکانات متعدد در هتل ها، تالارهای پذرایی و باغ تالارها مورد توجه آنها قرار دارد.
در فصل بهار و تابستان و گاهی پاییز برگزاری چنین مراسمی رونق بیشتری دارد و بسیاری از مردم به دنبال فضایی خوش منظره و زیبا مانند یک باغ تالار زیبا هستند. از این جهت برای بهتر برگزار شدن مراسم خود به دنبال برنامه ریزی و ایده هایی هستند تا بتوانند برای مراسم خود بهترین شکل برگزار نمایند.

وجود فضای مسقف
مهم نیست که پیش بینی وضع هوا چه چیزی را اعلام کرده است. شما باید مطمئن شوید که جایی که مراسم عروسی خود را برگزار می کنید سرپناهی جهت بارش احتمالی باران داشته باشند. اکثر باغ تالار ها یک فضای سرپوشیده ای را برای آفتاب یا بارش احتمالی باران دارند. دقت داشته باشید که هر گونه دسترسی به غذاها و پذیرایی در فضای مورد نظر امکان پذیر باشد .

باغ تالار، باغ عروسی، باغ تالار عروسی

بررسی وجود حشرات در محوطه باز
اگر مراسم شما در فصل تابستان باشد احتمال وجود حشرات بیشتر خواهد بود. بهتر است در هنگام شب و وقتی که چراغ ها روشن است به باغ تالار و فضای مورد نظر بروید و میزان حشرات را بررسی کنید. چنانچه محلی که برای عروسی انتخاب کرده اید نزدیک به آب و مرداب باشد احتمال وجود حشرات بیشتر خواهد بود .

وجود نور مناسب
با توجه به اینکه مراسم شما در فضای باز برگزار می شود باید دقت داشته باشید که روشنایی و نور مناسب باغ مسئله مهمی است. البته نور شمع بسیار زیبا و رومانتیک است ولی ممکن است با کوچکترین باد و باران این نور را از دست بدهید. بررسی کنید که جایی که مراسم عروسی خود را برگزار می کنید مجهز به برق اضطراری باشد.

باغ تالار، باغ عروسی، باغ تالار عروسی

ایجاد آرامش و راحتی برای مهمانان
یکی از چالش های برگزاری مراسم در فضای باز راحت نگه داشته مهمانان است. بیشتر صندلی های که در باغ ها وجود دارد صندلی های سفت و سخت است. سعی کنید باغ تالاری انتخاب کنید که صندلی ها و مبلمان راحتی داشته باشد که این امر به مهمانان احساس راحتی بیشتری خواهد داد. درجه حرارت محیط مسئله دیگری است که باید به آن توجه کرد و مراسم خود را در زمانی برگزار کنید که گرما و سرما موجب اذیت مهمانان نشود.

عدم برگزاری مراسم در فضاهای باز، ناامن و غیر تخصصی
مهم نیست که فضای شما چقدر زیبا و حیرت انگیز است. مهم این است که از امنیت و راحتی لازم برخوردار باشد. چنانچه تمایل دارید مراسم عروسی خود را در باغ شخصی برگزار کنید باید در نظر داشته باشید با توجه به اینکه شما تخصص برگزاری چنین مسائلی را ندارید ممکن است مشکلات پیش بینی نشده ای برای شما بوجود آورد . همچنین مهمانان شما ممکن است با سختی های مختلف مثل درستری ها به سرویس های بهداشتی و … داشته باشند.

از تزئینات بیش از اندازه خودداری نمایید
تزئین فضاهای داخلی بسیار راحت تر از فضاهای باز است. تزئینات در فضای باز لازم است اما استفاده بیش  از اندازه باعث میشود که از زیبایی و طراوت فضای باز خارج شود . در عین اینکه نمیخواهید فضای مورد نظر بصورت وحشی به نظر برسد. بهتر از برای دکوراسیون و دیزاین باغ از رنگ های طبیعی استفاده کنید تا هارمونی رنگ به هم نخورد. بهتر است از یک سایبان استفاده کنید تا تزئینات شما جلوه بیشتری داشته باشند.

از پذیرایی غافل نشوید
از آنجاکه فضاهای باز پذیرایی بسیار خوش منظره و زیبا هستند نباید موارد ضروری برای پذیرایی و رفاه مهمان ها نباید فراموش کند. تجهیزات لازم مثل  آب، برق و محلی برای استراحت مهمانان. همچنین دسترسی های راحت .

برگزاری مراسم عروسی در فضاهای باز و باغ تالارها بسیار استرس دارد و همچنین فکر شما را بسیار مشغول می کند. برگزاری این مراسم ویژه کسانی است که میخواهند مراسم خود را بسیار استثنایی برگزار کنند. دقت داشته باشید که در صورتی که آرامش  و آسایش مهمان ها فراهم نشود زحمات شما هدر می رود و خاطره خوشی در ذهن مهمان ها باقی نخواهد ماند.[تعداد: 3    میانگین: 3.7/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات