تالار نت تالار عروسی
 

آراستگی لباس عروس و متناسب بودن آن با اندام

 artakop   3 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۹,۰۸۳ بازدید  
آراستگی لباس عروس و متناسب بودن آن با اندام


آراستگی لباس عروس و متناسب بودن آن با اندام

آراستگی لباس عروس یا همان معیارهایی که در انتخاب لباس عروسیتان مدنظر دارید، تنها به بدون لک بودن و اتو کشیده بودن لباس ختم نمیشود. موارد دیگری در آراستگی لباس عروس نقش دارد که در زیباتر شدن و درخشیدن شما در شب عروسیتان نقش زیادی را ایفا می کند.

آراستگی لباس عروس

لباس عروس را میتوان مهم ترین رکن برپایی عروسی در نظر گرفت. بیشتر افراد زمان زیادی را صرف پیدا کردن لباس عروسی آراسته و زیبا می کنند. شاید اگر به طور دقیق بدانید که لباس عروس شما، باید چه ویژگی هایی داشته باشد، بهتر به نتیجه ی دلخواه برسید.

مهمترین این نکات به قرار زیر هستند که در ادامه هر یک از این موارد را توضیح خواهیم داد :

۱) تناسب لباس عروس و اندام

۲) تناسب هزینه و سلیقه

۳) توجه به نوع فرهنگ خانواده

۴) آراستگی عروس

۱) آراستگی لباس عروس و متناسب بودن با اندام شما

موضوعی که دراین خصوص مورد مطالعه قرار می گیرد ، برگرفته از حس زیبا دوستی انسان است. چرا که همه توجه به سوی عروس و داماد خواهد بود و از همین رو هر دو سعی در انتخاب بهترین ها دارند. لباسی که عروس یا داماد انتخاب می کنند ، در درجه اول به سلیقه آنها بستگی دارد و در اکثر مواقع افراد هیچ توجهی به این موضوع ندارند که آیا لباسی که انتخاب می کنند با اندام و ویژگی های ظاهری شان متناسب است یا خیر؟ و این سوالی است که ما می خواهیم به آن پاسخ روشنی بدهیم.

متناسب بودن لباس عروس و اندام فرد به عوامل مختلفی وابسته است. درابتدا باید گفت که افراد باید درک صحیحی از ویژگی های اندامی خود داشته باشند. همه افراد اندام خودشان را دیده اند اما دیدن با توجه کردن فرق دارد. برای داشتن درک صحیح باید تمام موارد را بجا بررسی کرد. مثلا ممکن است افراد با استخوان بندی درشت و هیکلی همان مدلی را می پوشند که افراد ریز نقش و کوچک اندام می خرند. ممکن است در این موارد ، تناسب لباس و ویژگی اندامی رعایت نشده و این فقط به دلیل نا آگاهی و تقلید نادرست است. مدل یا رنگ خاصی که مد می شود طبیعی است که برای تمام افراد مناسب نیست.

در اینجا این سوال پیش خواهد آمد که آیا مد گرایی ناپسند است ؟ پاسخ منفی است. اگر از مدل یا رنگی که مد شده است خوشتان آمده است ، به دنبال ایجاد تناسبش با خودتان باشید.

بعنوان مثال موسسه جهانی مد و لباس (“پنتون”) رنگ عنابی را به عنوان مد سال برگزیده  است. (این رنگ وقارخاصی داشته و همینطور نشاط آور وجوان پسند است). فردی که از رنگ پوست تیره ای برخورداراست با انتخاب این رنگ هیچ کمکی به زیبایی چهره خود نکرده است چرا که این رنگ ، تیره را تیره تر خواهد کرد.

نمونه دیگر : فردی که پوششی به شیوه غربی و اروپایی دارد ، اگر بخواهد از این رنگ برای لباس های فانتزی استفاده کند باید به این موضوع توجه کند که ترکیب این رنگ با رنگ های کدر و تیره چقدر از درخشش آن خواهد کاست. و از همین رو در نقاشی ها و نقوش باستانی کهن ایران زمین این رنگ را در کنار سبز پخته ای بکار می بردند که ایده آل ترین شرایط ممکن برای هر دوی این رنگهاست.

در ایران باستان ، چاقی و تپل بودن برای زنان یک ویژگی به شمار می رفته و از همین رو برای دوخت لباس های بانوان درباری مدل های چین دار و در اصطلاح امروزی “قجری” استفاده می کردند که چاقی را تشدید می کند و این رنگ را در یقه و سر آستین ها یا مچ شلوارها (که عموما تنگ هم بوده) به کار می بردند که پوشاننده استخوان و نمایانگر بیش از بیش چاقی فرد بوده است.

رنگ عنابی علاوه بر اینکه در مدل ها و دوخت های سنتی بسیار زیباست ، در مدل های فانتزی هم بسیار خاص خواهد بود و به نوعی ترکیب سنت و مدرنیته در جامعه ایرانی به شمار خواهد رفت که این موضوع در حیطه کاری طراحان لباس قرارمی گیرد.

تمام موارد و مثال های ذکر شده در تایید این موضوع بود که تناسب اندام با لباس عروس تا چه اندازه می تواند در دید طرف مقابل تاثیر داشته باشد. عروس های آینده می توانند ازاین نمونه مثالها برای انتخاب لباس مناسب خودشان استفاده کنند.

آراستگی لباس عروس و متناسب بودن آن با اندام

۲) آراستگی لباس عروس و تناسب هزینه و سلیقه :

لباس عروس شما باید به قدر جیب شما باشد ! مسلماً یکی از مهمترین معیارهای خرید لباس عروس ، هزینه آن خواهد بود. اما ممکن است شما لباسی را بپسندید که توان پرداخت هزینه آن را نداشته باشید. در این شرایط شما می توانید با بکارگیری چند نکته هزینه و سلیقه خودتان را کنترل کنید.

در ابتدا شما باید توجه کنید که کدام مشخصه ی آن لباس ، نظرشما را جلب کرده است. رنگ ، مدل ، تزیین و یا عواملی مثل خوش دوخت و خوش فرم بودن آن لباس باعث جلب توجه شما شده است ؟ این عامل را پیدا کنید و به ذهن بسپارید. ازخرید آن لباس صرف نظر کنید و به دنبال لباسی بگردید که عامل مورد نظر شما را داشته باشد.

به این ترتیب می توانید با صرف هزینه ای که در توان دارید ، لباسی را بخرید که باب میل و مطابق سلیقه شماست. در مواردی هم که لباسی را برای اجاره می پسندید ، حتما از مزون ها ومکان هایی دیدن کنید که نسبت به هزینه دریافتی شان اطمینان دارید تا از پرداخت هزینه اضافی و بی دلیل جلوگیری کرده باشید.

۳) آراستگی لباس عروس و متناسب بودن با فرهنگ خانواده :

اینکه شما زاده خانواده ای مذهبی باشید یا نه ، درانتخاب لباس شما بسیار تاثیر گذار است. افرادی که در خانواده ای مذهبی رشد می کنند ، معمولا سعی دارند برای جشن های خود موازین اسلامی را رعایت کنند. از همین رو لباس عروس و رفتارهای عروس و داماد کمی متفاوت خواهد بود. ممکن است بخواهید لباس عروس تان پوشیده باشد و یا لباس دنباله دار یا کلاه دار را نپسندند . همچنین ممکن است نوع آرایش عروس هم تحت تاثیر قرار بگیرد و یا پوششی مانند چادر برای عروس انتخاب شود. از این رو قبل از انتخاب لباس به فرهنگ خانواده تان توجه کنید.

۴) آراستگی لباس عروس و آراستگی عروس :

انتخاب لباسی با رنگ بسیار روشن (در اصطلاح “جیغ”) در کنار آرایشی غلیظ و تند ، باعث شلختگی است. اینکه شما تعادل را درانتخاب های خود رعایت کنید ، بسیار مهم است.

اگر چهره زیبایی دارید ، لباسی پر از تزیین با مدلی شلوغ انتخاب نکنید. زیبایی چهره در انبوه پارچه ها و تزیینات لباستان گم خواهد شد و فرصت نمود پیدا نخواهد کرد. داشتن چهره ای زیبا امتیازی است که شما را در انتخاب لباسی ساده اما شیک و زیبا همراهی می کند و نیاز به آرایش تند که چهره سازی می کند هم نخواهید داشت.

برای لباس هایی که دنباله یا کلاه یا تاج خاصی دارند به دنبال آرایش خاص نباشید. همین که ساده و بسیار ملایم آرایش کرده باشید کافیست تا بهترین جلوه کنید. چرا که حاضرین ، لباس و اندام و آرایش شما را یکجا مشاهده می کنند واگر این سه مورد با هم نامتناسب باشند ، در نگاه اول زیبا به نظرنخواهید رسید و در واقع تمام هزینه و وقتی که صرف کرده اید ، برعکس خواسته و علیه زیبایی شما عمل خواهند کرد.

آراستگی لباس عروس و متناسب بودن آن با اندام

لباس عروس مناسب اندام شما

لباس عروس برای اندام سیبی

اگر نیم تنه ای پر و کمرکوتاه اماباسن لاغری دارند،لباسی انتخاب کنید که یقه هفت باشد و در مقابل از انتخاب لباس هایی که قسمت جلوی سینه شان کار شده و جزئیات فراوانی دارد، جدا خودداری کنید. دامن های ساده و بلند گزینه‌های مناسب تری برای شما هستند چون بین نیم تنه بالا و پایین تعادل برقرار می کنند. این نکته در گوشی را هم به خاطر داشته باشید که بستن یک کمربند پهن نیم تنه بالای شما را بلندتر نشان خواهد داد.

لباس عروس برای اندام منحنی

به جای اینکه بخواهید در تیم مقابل قرار بگیرید و این همه انحنا را لعنت کنید، بهتر است با آنها کنار بیایید و و دوستشان داشته باشید. لباس هایی که از پارچه های ابریشمی کلفت تهیه شده اند برای افرادی که چنین اندامی دارند، بسیار مناسب هستند. البته لباس‌ هایی که در قسمت پایین ماهی شکل هستند نیز تضاد بین کمر کوتاه و باسن بزرگ و سینه ها را برجسته تر می کند.

لباس عروس اندام گلابی

پیدا کردن لباس عروس مناسب برای اندام گلابی شکل بسیار ساده است. لباس عروسی با بالا تنه تنگ و دامن بلند، انتخاب ایده آلی برای چنین افرادی خواهد بود البته لباسهای بدون یقه و بند هم نیم تنه و بازوها را کوچکتر نشان می‌ دهد.

لباس عروس قد کوتاه

برای بلند تر جلوه دادن اندام تان از لباس هایی که دور کمر کمتری دارند، استفاده کنید. یک لباس ساده که به صورت راسته طراحی شده، انتخاب معقولی برای شماست. فقط دقت داشته باشید که هرچه قدر،  پارچه لباس ساده تر و از تزیینات و جزییات کمتری برخوردار باشد، بهتر روی بدن شما می نشیند و خودش را نشان می دهد. از دامن های پفی و پرحجم دوری کنید چراکه اندام تان را کوتاهتر نشان میدهد.

لباس عروس قد بلند

خوش هیکل ترین عروس ها خانم های قد بلند هستند و هر لباسی از یک لباس عروس حجیم و پر زرق و برق گرفته تا لباسهای تنگ و چسبان و ساده برای آنها مناسب است. تور بلند هم خیلی به عروس های قد بلند می آید!

برای زیبا بودن نگاه زیبا باید داشت.

هرگونه کپی برداری با نام تالار نت مجاز می باشد.[تعداد: 3    میانگین: 4.3/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات