تالار نت تالار عروسی
 
دفتر ازدواج و سالن عقد طلایی تا ۱۰۰ نفر
دفتر ازدواج و سالن عقد طلایی
پاسداران، نبش بوستان دهم، سالن عقد طلایی
سالن عقد هورام (شرق تهران) تا ۴۰۰ نفر
۱۵%
تخفیف
سالن عقد هورام
خیابان دماوند، ایستگاه آیت، پلاک ۵۶۷، مجتمع تشریفاتی قصرکیان
سالن عقد لکسون تا ۱۰۰ نفر
سالن عقد لکسون
تهران، خیابان زعفرانیه، خیابان یکتا

  اگر در آستانه ازدواج هستید و به دنبال یکی از دفاتر ثبت ازدواج در تهران هستید حتما با برخی از رسوم و عقاید ازدواج چه در ایران آشنا هستید اما در ادامه برخی نکات را با شما به اشتراک میگذاریم که شاید مطالعه این بخش هم برای شما جالب توجه باشد.

  آداب و رسوم ازدواج در ایران

  بعضی از خانواده ها در ایران به شکل سنتی و با روش خواستگاری و معرفی دیگران همسر مورد نظر خود را دیدار و با چند جلسه رفت و آمد در صورتی که مورد نظر آنها باشد به ازداج می انجامد و برخی دیگر که به طرف دیگر با فردم ایده آل خود آشنا شده اند نیز ممکن است مراحل خواستگاری را داشته باشند. بعد از خواستگاری بله بران زوجین بصورت عامیانه نامزد محسوب شده تا زمانی که ازدواج آنها در یکی از دفاتر ازدواج ثبت شود تا ازدواج آنها رسمی و نهایی شود.

  در دفاتر ثبت ازدواج و طلاق بعد از دریافت شناسنامه های زوجین برگه آزمایش دریافت می نمایند که بعد از انجام آزمایش نتیجه آن را برای ثبت نهایی به دفترخانه ازدواج ارجاع می دهند و مراحل ثبت و عقد نهایی انجام می شود. اگر مایل هستید لیستی از آزمایشگاه های ازدواج را مشاهده کنید اینجا را ببینید : لیست آزمایشگاه های مربوط به ازدواج در تهران

  البته برخی از دفاتر کار طلاق نیز انجام میدهند که دفاتر ازدواج و طلاق گفته می شود.

  نکته : نقل و انتقال و تغییر دفاتر ازدواج در این لیست ثبت نشده و در صورت اعلام صاحب دفترخانه ویرایش های لازم انجام می شود. لذا خواهشمند است درخصوص آدرس و تلفن جدید با شماره های سایت تماس نگیرید.

  لیست دفاتر ثبت ازدواج و طلاق در تهران