تالار نت تالار عروسی
 

عروسی های مختلط به سبک اروپایی در تهران

  ادمین      9 سال پیش      ارسال دیدگاه  
عروسی مختلط تهران ,عروسی اروپایی


در یک مراسم عروسی که حاضر شدم با جشنی متفاوت روبرو شدم. چیزی که با آنچه تا به حال فکرش را می کردم متفاوت بود. مجلس عروسی که کم از عروسی اروپایی نداشت. با مشاهده گروهی از دختران در این جشن عروسی یک لحظه احساس کردم که آدرس را به اشتباه آمده ام ولی کاملا درست بود…. .

یادش بخیر تا چند سال قبل وقتی در خیابان های شهر عبور میکردیم و صدای دست و صوت و جیغ به گوشمان میخورد به یکدیگر نگاه میکردیم و می گفتیم اینجا حتما عروسی است!، انشاءالله که خوشبخت شوند.

ساعت مراسم عروسی از قبل گفته شده بود و مشخص بود و آهنگ ها و بزن و بکوبشان هم به حد معمول و همزمان با ساعت عرفی تالار عروسی تا ساعت 10 شب بود. خلاصه همه شاد و خوش بودند و چراغ های باغ تالار را راس ساعت 11 شب خاموش میکردند.

اما در این روزها زیر پوست شهرمان تهران هر لحظه اتفاقات نو و جدیدی واقع می شود که شاید تمام آنها در ظاهر دیده نشوند و شاید به راحتی از کنار آنها بگذریم اما همین اتفاقات پیش پا افتاده و ساده است که به مرور تبدیل به معضلی میشود که دیگر نمی توان جلوی آنها را به راحتی گرفت. اتفاقاتی از نوع جدید و شاید اروپایی! آن هم در زیباترین شب زندگی شب عروسی…

لیست کامل باغ تالارهای تهران و حومه

? کلیک کنید ?

قیمت باغ تالار تهران

جالب و تاسف بار است که هر روز در حال تغییر در روند عروسی گرفتن ها و تجملاتی شدن عروسی ها هستیم . اگر تا چند وقت قبل عروس و دامادها دغدغه شان خرج ساده عروسی مانند سالن و لباس و ماشین عروس و.. بود، امروزه ساقدوش و پیدا کردن سالن عروسی در فضای باز و باغ تالار عروسی و ماشین عروس آنچنانی و… به دغدغه اصلی آنها تبدیل شده است.

چند وقتی بود که به یک جشن عروسی دعوت نشده بودم تا اینکه هفته قبل کارت دعوت عروسی از سوی یکی از نزدیکان به دستم رسید. کارت عروسی ساده و زیبایی بود. با کلی ذوق و شوق کارت عروسیشان را باز کرده و خواندم.

مانند همه ی کارت های دعوت عروسی یک شعری داشت و آدرس تالار و تاریخ عروسی. اما نکته قابل توجه و جالبی که در این کارت وجود داشت! زمان بود. جایی که به جای ساعت مشخص در کارت های عروسی که قالبا از ساعت7-10 شب می باشد در این کارت زمان پایان نوشته بود تا پاسی از شب! و گذشت تا زمان روز عروسی فرا رسید.

همراه با خانواده راهی باغ تالار مختلط شدیم.

هنگامی که وارد تشریفات شدیم فکر میکردیم مانند سایر تالارهای عروسی سالن زن و مرد جدا باشد اما در کمال تاسف با زن ها و دختران نیمه برهنه و سربازی مواجه شدیم که گویا آنجا را با کشورهای اروپایی اشتباه گرفته اند، تا زمانی که ماشین عروس وارد باغ تالار مراسم شد.

عروسی مختلط تهران ,عروسی اروپایی

هنگامی که عروس از ماشین پیاده شد مشاهده کردیم 6-7 دختر با لباس های  یک دست و کفش ها و مدل موی یک شکل کنار عروس حلقه زده اند یا به قول معروف مجلس عروسی را گرم می کردند.

این دختر های متحدالشکل حس کنجکاویمان را برانگیختند… تا آنکه جویای آن شدیم و متوجه شدیم اینها ساقدوش های عروس خانوم هستند. ابتدا گمان کردیم که آنها از دوستان نزدیک عروس خانم هستند و قصد دارند مجلس عروسی را متفاوت و زیباتر کنند اما بعدا متوجه شدیم که آنها غریبه هستند و با هزینه های بالا و هنگفت چند میلیونی آقا داماد قبول زحمت نموده اند!
بنده خدا جناب آقا داماد! که علاوه بر هزینه سنگین آرایشگاه عروس و لباس عروس و دسته گل عروس و آتلیه عروس ، هزینه این 6 ساقدوش را هم متقبل شده اند!

متاسفانه روز به روز در حال تغییرات در روند مراسمات عروسی و تجملاتی شدن عروسی ها هستیم . همه این تغییرات و اروپایی شدن مراسم عروسی در کشورمان و شهرمان تهران هر روز و هر شب به چشم میخورد و جای نگرانی دارد! و این مورد اولین نمونه از برگزاری مراسم عروسی مختلط یا به قولی عروسی اروپایی! نبود؛ آری! اینجا ایران، اینجا تهران است و این نوع عروسی های مختلط در داخل شهرمان اتفاق می افتد! آری! اینجا تهران است و اصلا بی حجاب شدن عروس ها از نظر نیروی انتظامی و گشت ارشاد هیچ مانعی ندارد! اینجا شهری است که شادی را در فقط یک شب عروسی می دانند و با صدای بلند آهنگ، تک چرخ زدن موتور سیکلتها و و صداهای ناهنجار آنها، ترافیک زیادی خیابان ها، آتش بازی و یا ترقه انداختن و… باعث ایجاد سر و صدای زیاد و سلب آسایش شهروندان می شوند.

بله. اینجا ایران است و اینچنین عروسی های مختلط در شهر تهران و اطراف تهران اتفاق می افتد! 

از آن شب عروسی تاکنون سوالهای زیادی ذهنم را درگیر کرده است که چرا مسئولان مربوطه از گشت ارشاد گرفته تا نیروهای انتظامی و… نظارت و کنترلی روی باغ تالارهای مختلط ندارند؟ و آیا حضور زنان بی حجاب تحت عنوان کارمند باغ تالار و همچنین عکاس و فیلمبردار و گروه موسیقی و … با چنینی وضعیتی در مجالس عروسی منع قانونی ندارد؟

لیست کامل باغ تالارهای تهران و حومه

? کلیک کنید ?

قیمت باغ تالار تهران

و آیا بی حجاب شدن عروس ها با لباس عروس دکلته و باز در خیابان های تهران از دید نیروی انتظامی مشکلی ندارد؟! آیا بهتر نیست که مسئولان مربوطه قبل از دادن هر گونه مجوزی به مسئولان باغ تالارها ، آنها را ملزم به حفظ و رعایت شئونات اسلامی نمایند؟! اصلا چرا فقط مسئولان، مگر خود ما ادعای مسلمانی و بچه شیعه بودن نداریم ؟ از مسلمانی فقط اسمش را به یدک کشیدن کافی نیست . و ده ها آیای بدون پاسخ دیگر….

و در پایان لازم است که بگوییم که هدف از مطرح کردن این مطالب نه مخالفت با شادی و تفریح مردم است و نه مخالفت با برگزاری جشن عروسی. چرا که اسلام با هیچ یک از این دو مورد نه فقط مخالفتی ندارد بلکه بر آنها تاکید نیز کرده است. منتها برخی مردم شاد بودن و شادی کردن را فقط در بی حجابی و نیمه عریانی، آلات لهو و لعب و آهنگ های مبتذل و رقص های مختلط و نوشیدنی های حرام و … می دانند.

عذر و بهانه آنها این است که یک شب است! آخه یک شب که هزار شب نمیشود! خودشان را توجیه می کنند در صورتیکه نتیجه این گونه عروسی ها، این است که زندگی با گناه شروع شده و قطعا در زندگی آنها اثر وضعی خواهد داشت.

متاسفانه چیزی که این روزها به بسیار دیده میشود گسترش اینگونه عروسی ها و جشن های ناشی از افراط و تفریط در مسائل اجتماعی می باشد. لذا اینگونه مسائل دقت و عزم راسخ و همت مضاعف مسئولان محترم و مردم را می طلبد تا شاید در آینده شاهد عادی شدن اینچنین مراسمات در کشورمان نباشیم …

منبع: تبیان

پ‌ن: در ایران برخی اقلیت های مذهبی و ارامنه عروسی را بصورت بصورت مختلط در تالارها و یا باغ تالارها برگزار مینمایند که این مجالس با مجوزهای لازمه انجام میشه.

*********

تالارهای پذیرایی تهران  |  باغ تالارهای عروسی تهران

*********[تعداد: 28    میانگین: 3.5/5]


سوالات، نقد و بررسی

 1. خب همون اول که دیدی اینجوریه میخاستی نری داخل! خودتم بدت نمیومده انگار…

  • وقتی دیدی روی کارت نوشته پاسی ازشب میخواستی نری بعدم که رفتی تو عروسی اشکال نداشت که برگردی خوبه تهران وپایتخت یعنی حجاب براشون کمی باز تر

 2. برید یک مقدار فقر و بدبختی مردم رو نگاه کنید. ببینید چند تا خانواده هستن که نمیتونن نون شبشون رو هم در بیارن. چقدر جوان بیکار داریم که از بیکاری رو میارن به اعتیاد یا دزدی !
  بهتره به فکر مملکت باشید و دردی از دردهای مردم بردارید تا به فکر عروسی های مختلط !

 3. خیلی ها هم هستند که زندگیشون به قول شما با این لهو و لعبها شروع نمیشه ولی پایان خوشی نداره و این قضاوت شما تک بعدی هست

 4. واقعا متاسفم براي اين خانوم كه نميشه گفت حتي جهان سومي هستن
  شما با چه جسارتي خودتون رو صاحب ديدگاه درست و نظر درست عنوان ميكنيد
  شما با چه جسارتي عقائد بي منطق خودتون رو أساسي جلوه ميدين
  اگر منظورت از مسلماني و شيعه اين هست كه به ضيافت مردم بري ، نُون و نمك بخوري و بعد اينگونه قضاوت كني من براي شما متاسفم ، ميگن ادماي ريا كار زود لو ميرن شما با نوشتن اين متن گويي پرده از اسرار خويش برداشتيد ، مسلماني كه به ضيافت كسي بره و بعد از ضيافتش اينگونه تعريف دهد كه مسلمان نيست عزيزم
  درست بودن و بهتر بگم إنسان بودن خيلي سخت اين ، شما اولين قدم رو در راه إنسان كردن خودت برداري، باقي ( ديدگاه و فرهنگ ) درست ميشود

 5. واقعا جای تاسف داره اینجور حرفا شما اگر خیلی ناراحتی از مجلس میومدی بیرون ،شما مسلمان بودن رو در چی میبینی؟در اینکه دیگران رو مجبور کنید مثل شما فکر کنم و هر کسی هم که مثل شما فکر نکنه فاسده و پلیس باید جمعشون کنه؟شما اول افکار فاسد خودت رو درست کن بعد به فکر دیگران باش ،هر وقت غصه اختلاص های میلیاردی رو خوردی بیا صحبت کن

 6. هر کسی یه عقیده ای داره خیلی ها دارن مسلمونی رو فقط ید ک میکشن و پاییندش نیستن من خودم مشکلی با شرکت در این مجالس ها ندارم بنظر من هر کس باید دینشو خودش انتخاب کنه

 7. واقعا برای شما متاسفم که به بهانه اختلاص و فساد عده ای منافق به خودتون اجازه هر کاری رو میدید چون فساد و بی بند وباری جزیی از وجودتون شده

 8. منم مخالف بریز و بپاشهای نامتعارف و لباسهای بدن نما هستم اما از این بیشتر مخالف دخالت در مراسم خصوصی مردم هستم. مجلس شادی هست و هرکس حق داره به سبک خودش برگزارش کنه… من خودم لباس پوشیده میپوشم و بجای زل زدن به لباسهای زنان دیگر سعی میکنم از شب مهمانی لذت ببرم

 9. این زندگی شخصی هر فرد است و ارتباطی به کسی ندارد. تو ایران ارامنه عروسی مختلط برگزار میکنند .

 10. اشتباه نکنید نگفت که ماندم یا رفتم قضاوت نکنید و بعد هم بعضی وقتها ادم مجبوره بمونه خودتون میفهمید مسله هم یه انتقاد به ارشاد و….. بود نه دخالت و احتمالا یه داستان ساختگی اما شبیه به انچیزی که اتفاق میفته البته ممکن من موافق یا مخالف باشم اما نباید التقاط کنیم اخلاق به اخلاق و اقتصاد به اقتصاد مربوطه اگر چه که در هر جا و زمان یکی مهم تره

 11. خداعاقبت همه رابه خیرکنه ان شاالله

 12. یک مقدار سخت گیری ها رو کم کنند. خب بعضی ها اینطوری زندگی میکنند و اینطوری دوست دارند مراسمشون برگزار بشه.
  تو همین مراسم بعضی ها هم با حجاب هستند مثل راویان همین ماجرا و برای هیچکس مزاحمت نیست …

 13. بله ظاهرا عروسی مال ارامنه بوده و اظهار نظر کننده ها هم در همین مایه ها پس کاری نداریم

 14. اینکه مردم عروسیشونو چطور بگیرن خیلی خصوصی تر از اینه که بیاری همه جای دنیا هم همینطوره تا جایی که مزاحمت نباشه به شما ربطی نداره .

 15. هروقت بی حجابی و بدحجابی و بی ایمانی میبینم یاد وصیت شهدا میفتم
  چقدر شرمنده ایم…

  • چه قدر از کامنت شما منزجر شدم . متاسفم برای امثال شما که از نام پاک شهدا سواستفاده میکنید. شهدا مگه برای حجاب رفتن؟ خیر. اون ها رفتن تا خاک ایران به دست بیگانه نیوفته. اونا جنگیدن تا اختلاس و دزدی نباشه که الان دقیقا برعکس شده . چرا روح شهدا رو آزار میدید با این اراجیف؟ متاسفانه امثال شما با این افکار و دزدان سیاسی هستند که به وصیت شهدا عمل نکردن. انسان واقعی هرگز برای دیگران تصمیم نمیگیره. براتون ذهنیتی باز از خداوند منان طلب میکنم باشد که رستگار شوید

 16. من که همیشه اینجور مجالس گناه رو با عدم حضورم تحریم می کنم.

 17. به هر حال نباید باعث اذیت مردم شد. شاید بعضبی ها بخوان اینچنین عروسی بگیرند .

 18. بزارین انسان ها از حق انتخابی که خدا و اسلام بهشون داده استفاده کنند.

سوالات، نظرات و پیشنهادات