تالار نت تالار عروسی
 

باید ها و نباید های انتخاب تالار پذیرایی

 Theshadowman   3 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۲,۱۸۶ بازدید  
تالار پذیرایی


فقط صحبت از انتخاب تالار پذیرایی به میان می آید در واقع صحبت از مهمترین انتخاب و جدی تری آن بعد از آشنایی است. این انتخاب از آن جهت بسیار اهمیت دارد که یکی از مهمترین شب های زنگی شما را رقم می زند و کیفیت تالار پذیرایی می تواند خاطره ای خوب و یا بد برای شما بگذارد.

از روی تصاویر تالار پذیرایی تصمیم نگیرید

دشوار است با توجه به تصاویر یک تالار به سرعت آن را رد کنید. اگر دست کم شش ماه تا روز عروسی فرصت دارید، به خود جرأت داده و به تالار های پذیرایی مورد نظر سربزنید، حتی اگر در نگاه اول تصاویرش رضایت شمارا برای برگزاری یک مراسم جلب نکند. این قضیه به طور معکوس هم صادق است. یعنی ممکن است مکانی با لوستر های پر زرق و برق یا آینه کاری های فوق‌العاده بیابید، و شمارا به شدت مجذوب خود کند. اما با جست و جوی بیشتر مکان هایی می یابید که با همین کیفیت سالن، امکانات رفاهی بیشتری ارائه می‌دهند. پس در کل خیلی عجله نکنید!

استاندارد سازی امکانات تالار پذیرایی ؛ بد ترین تصمیمی که می توانید بگیرید!

هر آن چه در ابتدا می بینید بخش عمده ای از تزئینات و خدمات آن تالار عروسی است. بعضی از زوج ها فکر می کنند پس از پیدا کردن یک تالار با امکانات نسبی، می شود برای بهبود وضعیت آن برنامه ریزی کرد، اما باید بدانید این کار بسیار هزینه بر است و در انتها مشکلاتی حل نشدنی باقی خواهد ماند.پس بهتر است این فکر را از سر خود بیرون کنید.

اولویت های خود را در انتخاب تالار عروسی فراموش نکنید

گرچه می توان با صرفه جویی در هزینه ها با خیال آسوده تری زندگی مشترک را آغاز کرد، اما این حقیقت نیز غیر قابل انکار است که مراسم ازدواج تنها یک بار در طول زندگی فرد تجربه می شود. بنابراین تا حد ممکن از معیار های مورد نظرتان عقب ننشینید. انتخاب یک تالار مجلل و هزینه های جانبی مثل موسیقی، سالن زیبایی و … ممکن است ذهن شما را درگیر کند اما نباید فراموش کنید که شب عروسی تان را یک بار و تنها یک بار می توانید با شکوه تمام تجربه کنید.

تالار پذیرایی

از شیوه پرداخت هزینه ها قبل از امضای قرارداد آگاه شوید

معمولا همه تالارها بخشی از هزینه را قبل از مراسم به عنوان ودیعه دریافت می کنند. برای تالار ها با امکانات مختلف این ودیعه بین بیست تا پنجاه درصد کل قرارداد متغیر است. حتماً قبل از امضای قرارداد از میزان این ودیعه آگاه باشید تا برای سایر هزینه های مراسم دچار کسری نباشید.هم چنین تالارها برای مهمانان اضافی نرخ های گوناگونی دارند، مؤدبانه و بدون تعارف در این مورد هم با صاحبان تالار مذاکره کنید.

از مذاکره نترسید

بیشتر تالار های پذیرایی برای تعداد مهمانان قواعد خاصی به نفع مشتری دارند. مثلا اگر تعداد مهمانان از حدی بیشتر شود به ازای افراد بیشتر در ورودی ها تخفیفی قائل می شوند یا یک تخفیف کلی می دهند. گرچه این مسئله یک قانون پذیرفته شده برای بسیاری از صاحبان تالار پذیرایی است اما شاید نیاز باشد در این مورد با آن ها گفت و گو کنید. بنابر این از چانه زدن بر سر قیمت ترسی نداشته باشید. علاوه بر این ممکن است در مواردی مثل پارکینگ یا برخی خدمات جانبی مثل تقسیم کیک بین مهمانان و … برای شما هزینه های اضافی محاسبه شود. حتما قبل از انتخاب تالار از این موارد آگاهی داشته باشید.

در انتخاب تاریخ مراسم عروسی منعطف باشید!

عموماً روزهای تعطیل و روز های پنج شنبه و جمعه به عنوان روزعروسی دارای اقبال بسیاری هستند. اما می توانید روز های دیگری را نیز انتخاب کنید. با این کار علاوه بر این که از تخفیف برخوردار می شوید برای نزدیک تر بودن تاریخ مراسم محدودیتی نخواهید داشت.

تالار پذیرایی

در مورد امکان استفاده از خدمات بیرون تالار پذیرایی بپرسید

بعضی از تالار های عروسی برای خدمات موسیقی، گل آرایی، عکس و فیلم برداری تنها با افراد آشنا و طرف قرارداد خود کار می کنند علاوه بر نرخ هزینه های این خدمات دهندگان، حتما بپرسید آیا امکان دارد افراد بیرون از سیستم تالار را به کار ببرید یا خیر؟ به عنوان مثال برای نورپردازی سالن از یک سیستم بسیار پیشرفته استفاده شده که ممکن است هزینه زیادی را به شما تحمیل کند. باید دید امکان تالار استفاده از امکانات شخصی برای جایگزینی با موارد این چنینی فراهم است یا خیر.

زودتر قرارداد ببندید

گرچه در فرآیند انتخاب تالار پذیرایی نباید عجله کرد اما بعد از این که در مورد یک گزینه به توافق رسیدید برای امضای قرارداد درنگ نکنید. چون با توجه به تورم هزینه ها تغییر خواهد کرد. برای بعضی موارد بهتر است حتی از یک سال قبل اقدام کنید چون ممکن است بعداً با صرف همان بودجه نتوانید مکانی متناسب با معیارهایتان را بیابید. البته نباید فراموش کرد بعضی از تالار ها اجازه تغییر تاریخ تعیین شده در قرار داد را به مشتری نمی دهند.

کنسل شدن زمان انتخابی شما

این بسیار ناخوشایند است که مدتی قبل از عروسی شما یکی از اقوام نزدیک خانواده عروس یا داماد از دنیا بروند. بعضی از تالارها هزینه کنسلی را بسیار زیاد میگیرند . بهتر است در مورد آن مذاکره کنید.[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات