تالار نت تالار عروسی
 

6 نکته برای برگزاری مراسم عروسی در باغ تالارهای شخصی

  abtahi      6 سال پیش      ارسال دیدگاه  
عروسی در باغ و مزرعه


با نگاهی به تجربیات برگزاری مراسم عروسی در باغ های شخصی و اختصاصی نسبت به تالار ها و باغ تالار هایی که مختص این کار هست این نکته روشن می‌شود که عروس و داماد و اطرافیان روی مسائل مشخصی تمرکز دارند، از جزئیات رنگ و طراحی لباس‌ها گرفته تا خرید جواهرات، رفتن به یک سالن زیبایی معتبر و چیزهایی از این دست. اما در حین اجرای مراسم گاهی اتفاقات غیرمنتظره رخ می‌دهد که در حالت عادی شاید برای آن آماده نباشیم. برای مثال می‌توان تهویه نامطبوع، از کار افتادن سیستم‌های صوتی یا روشنایی و … را نام برد. با مطالعه مطلب زیر می‌توانید از قبل برای این گونه شرایط آمادگی لازم را کسب کنید.

اجاره‌ها باغ های شخصی و تجهیزات

اگر به فکر تدارک و اجاره یک باغ اختصاصی جهت برگزاری مراسم عروسی خود هستید، حتماً امکانات و تجهیزات آن را به درستی بررسی کنید. در نظر داشته باشید که باغ های شخصی نسبت به تالار پذیرایی در مرکز شهر تجهیزات کمتری داشته باشند که این موضوع را باید به دقت بررسی کرد و تجهیزات و امکانات تالار و باغ را با دقت چک کنید. اگر باغ اختصاصی را جهت برزگاری مراسم عروسی خود رزور کرده‌اید در نظر داشته باشید که می‌بایست کلیه تجهیزات مانند میز و صندلی و دیگر ملزومات دکوراسیون و ظروف را باید خودتا تهیه کنید. پس برآورد هزینه‌های جانبی را نیز در نظر داشته باشید تا اجاره آنها بیش از حد توان شما بالا نباشد.

سرویس بهداشتی

با توجه به طبیعت باغ تالار و فضای باز این ممکن است مکانی که قصد دارید مراسم عروسی شما برگزار شود ممکن است از سرویس بهداشتی مناسب جهت مهمانان شما برخوردار نباشد. پس یکی از مواردی که باید توجه داشت سرویس‌های بهداشتی، با توجه به جمعیت شما است.

عروسی در باغ و مزرعه

روشنایی و برق اضطراری

با توجه به اینکه مراسم عروسی شما در فضای باز است نور مناسب در شب بسیار مهم است. حتماً در هنگام شب از باغ اختصاصی خود دیدن کنید و در صورتی که نور مناسبی در آن نیست تجهیزات لازم را فراهم آورید. در نظر داشته باشید که ممکن است به دلیل فشار زیاد به برق یا دلایل دیگر برق در شب مراسم شما قطع شود که در این صورت بهترین شب زندگی شما و کل مراسمی که مدت‌ها برای آن زحمت کشیده‌اید و برنامه ریزی کرده‌اید با مشکل روبرو شود، بهتر است ژنراتور برق اضطراری تهیه کنید. توجه داشته باشید این ژنراتور باید توانایی داشته باشد روشنایی و سیستم‌های صوتی و هم چنین بعضی از لوازم آشپزی را روشن نگه دارد.

وضعیت هوا و وجود فضای سرپوشیده

حتماً دقت داشته باشید که مکانی که قصد برگزاری مراسم عروسی در آن را دارید مجهز به فضای سرپوشیده باشد تا در صورتی که هوا سرد شد یا باران آمد مهمانان شما در فضای مشخص شده قرار بگیرد و مهمانی و عروسی شما ادامه پیدا کنید. علاوه بر این باید با توجه به فصل و ساعت برگزاری مراسم،سیستم‌های سرمایشی یا گرمایشی مناسب را فراهم کنید. اگر این امکان فراهم بود که هیچ. اگر نه شما باید به کمک هیترهای قوی، فن‌های سرمایشی یا گرمایشی امکانات مناسب را برای مهمانان فراهم کنید.

خطرات پنهان

در طول آماده سازی مکان مورد نظر، خطرات احتمالی را در نظر گیرید و در صورت مشاهده موارد نیازمند تعمیر، حتماً برای آن اقدام کنید. هم چنین از بیمه‌های آتش سوزی و حوادث غیر مترقبه سؤال کنید و اگر لازم بود، خودتان اقدام لازم را انجام دهید

موقعیت مکانی باغ

معمولاً باغ‌های اختصاصی در اطراف شهر قرار دارند و مهم‌ترین مشکل انتخاب باغ‌های اختصاصی معمولاً ناشناخته بودن محل مورد نظر و سردرگمی مهمانان برای یافتن آدرس این مکان خواهد بود. برای این منظور می‌توانید لوکیشن باغ مورد نظر خود را برای مهمانان خود ارسال کنید تا در صورتی که در پیدا کردن آدرس دچار مشکل شدند بتوانند از طریق پیدا کردن مسیر روی نقشه ماهواره‌ای گوگل مسیر را به راحتی پیدا کنند. مطمئن شوید مهمانان برای پیدا کردن آدرس دچار مشکل نمی‌شوند و از محل پارکینگ ماشین‌ها تا مکان مراسم نیاز به پیاده روی بیش از حد نخواهند داشت. اگر زمین گلی یا غیر مسطح به نظر می‌رسد، با استفاده از پوشش‌های مناسب آنجا را آماده عبور کنید.

پذیرایی و سرو غذا

حتما بررسی کنید هنگام سرو شام غذای شما از چه طریق به باغ ارسال می شود. اگر رستورانی که غذای خود را به آن سفارش داده اید تا تالار شما فاصله زیادی دارد در نظر داشته باشید که غذای مهمانان شما تا هنگام آماده شدن و پذیرایی سرد نشود و از خود را از دست ندهد.

با وجود موارد بالا باید به شما اطمینان دهیم با توجه به اینکه مراسم شما در باغ اختصاصی برگزار می‌شود از دو نکته آگاه باشید. اولاً عکس‌هایی که به جای می‌مانند عالی خواهند شد و دوم این که آن‌ها تا ابد این نوع عروسی را به عنوان یک خاطره فراموش نخواهند کرد.

در همین رابطه ببینید :

لیست باغ تالارهای تهران 

لیست باغ تالارهای احمدآباد مستوفی[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات