تالار نت تالار عروسی
 

7 کاری که به عنوان مادر عروس نباید انجام‌داد

 Theshadowman   3 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۲۲,۶۹۳ بازدید  
مادر عروس


مادر عروس بودن مسئولیت‌های بسیاری به همراه خواهد داشت. مادر پیش از عروسی برای پیدا کردن یک لباس مناسب کمک می‌کنند، لوازم حمام عروسی را برای دخترش مهیا می‌کند، به عنوان یک مدیر بر تهیه غذاها یا دکوراسیون تالار نظارت می‌کند و از همه مهم‌تر با مهمانانی که شما را سؤال پیچ خواهند کرد سر و کله می‌زنند.

اما به گفته کارشناسان نقش آن‌ها باید بیشتر حمایتی باشد. باید گوش‌های شنوا و چشمان فرزندشان باشند تا همه چیز به درستی و مطابق میل آن‌ها پیش برود. به عبارت دیگر به دخترتان استرس وارد نکنید، حتی اگر حوصله کافی برای برنامه ریزی ندارد. مطمئن نیستید کجای کار را اشتباه خواهید کرد؟ در این مقاله به کارهایی که یک مادر عروس نباید انجام دهد می‌پردازیم.

در برنامه‌ها هیچ تغییری ندهید

جدا هیچ تغیری! این را بارها از زبان بسیاری از نوعروس‌ها شنیده‌ایم که دخالت‌های مادرانه و ایجاد تغییرات دلخواهشان مثلاً در رنگتم عروسی چه دردسرهایی ایجاد کرده است. بعضی از آن‌ها بیان می‌کنند این مسئله سالها در خاطرشان باقی مانده است. پس بهتر است هر تغییری هرچند جزئی را ابتدا با خود او و نامزدش هماهنگ کنید.

خواسته های خود را اعمال نکنید

اگر دختر شما به طور کامل مدیریت مراسم و همه جزئیات را به شما سپرد، که مسئله خاصی وجود ندارد. اما اگر فکر می کنید روی برخی مسائل مثل انتخاب منو شام یا گل های روی میز یا … حساس است، حتما همه مسائل اصلی را با او در میان بگذارید.همچنین سعی کنید همیشه امور مراسم بهتر از آنچه در ذهن شما و دخترتان است پیش رود.

برنامه ریزی برای مراسمی که هرگز نداشته اید

شاید شما در مورد مراسم عروسی تان ایده هایی داشته اید که محقق نشده است.مثلا این که عروسی تان در یک محیط باز برگزار می شد یا گل های متفاوتی را انتخاب می کردید که به خاطر دلایلی محقق نشده است. فراموش نکنید این عروسی شما نیست که هر طور خواستید در مورد آن تصمیم بگیرید. ممکن است مادران بخواهند آرزوهایی را که برای عروسی خودشان داشته اند را در مراسم دخترشان محقق کنند. این کار را نکنید! شما شانس این کار را داشته اید، حالا فرصت یک تجربه تازه را از دخترتان دریغ نکنید.

مادر عروس

به دنبال خودنمایی عروس نباشید

اگر به دنبال لباسی هستید که آرامش و زیبایی عروس، هردو را به طور همزمان فراهم می کند واقعا مادر فوق العاده ای هستید. اما اگر تنها به دنبال این هستید که لباس دختر شما برای مدت ها بر سر زبان ها باشد، بهتر است تجدید نظر کنید. سعی کنید تنها به صورت کلی نظر دهید و فراموش نکنید نقش شما به عنوان مادر عروس است نه یکی از همراهان او

در انتخاب مهمانان دقت کنید

سعی کنید تنها عزیزترین و نزدیک ترین افراد را در بین همکاران،دوستان و اقوام خودتان برای عروسی دعوت کنید. نه کسانی که صرفا از سر کنجکاوی در مراسم حضور می یابند. ممکن است شما سالها مشغول به تعریف کردن از دخترتان نزد دیگران بوده اید و عده ای از کسانی که نام بردیم، مشتاقند دختر شما و داماد خوشبختتان را ببینند.این مسئله صرفا حواشی و صحبت های بعد از مراسم را به دنبال خواهد داشت، پس در انتخاب مهمانان دقت بیشتری به خرج دهید

با خانواده دامادتان به گرمی برخورد کنید

قرار نیست در برابر تمامی خواسته های آنان فروتن باشید، اما  بهتر است به دنبال روابط دوستانه باشید و فراموش نکنید دختر شما به زودی عروس آن ها خواهد شد. این گونه اظهار کنید که با این عروسی دو خانواده با هم متحد خواهند شد و فراموش نکنید این چیزی نیست که به سرعت محقق شود.این سه کلمه را در نوع روابطتان فراموش نکنید:احترام، صداقت و ملاحظه کاری. برای شخصیت آن ها احترام قائل باشید، به میزانی که مورد سو استفاده قرار نگیرد صادق باشید و نهایتا احساساتشان را درک کنید.

مانند یک انسان بالغ با دخترتان رفتار کنید

فراموش نکنید دخترتان بزرگ شده و همان کودک خردسالی نیست که برای کوچک ترین کارها به نظر و اجازه شما نیاز داشت. به استقلال و انخاب های او احترام بگذارید و تا حد امکان تنها نقش یک مشاور با تجربه و حامی خوب را برایش داشته باشید.اگر در زمینه ای فکر می کنید دچار اشتباه است، وقتی تنها هستید دوستانه به او تذکر بدهید.

 [تعداد: 4    میانگین: 2.3/5]


سوالات، نقد و بررسی

  1. من یه تالار خواستم

سوالات، نظرات و پیشنهادات