تالار نت تالار عروسی
 

آموزش رقص عروس داماد / رقص تکی عروس

  ادمین      5 سال پیش      ارسال دیدگاه  
رقصیدن عروس داماد شب عروسی


یکی از سرگرم کننده ترین و شادی‌آورترین المان های جشن عروسی رقص عروس و داماد است یک برنامه ریزی و آموزش برای رقص می تواند این لحظه را زیاتر برای شما رقم بزند . برای برگزاری یک عروسی ماه‌ها برنامه ریزی شده و بسیاری از افراد مخصوصاً عروس و داماد و خانواده های آنها اوقات زیادی را صرف تهیه مقدمات عروسی و فراهم کردن اسباب شادی و آسایش مهمانان در مهم ترین شب زندگی شان می کنند.

عروسی شروع یک فصل جدید در زندگی عروس و داماد و همچنین خانواده های آنها است. رویدادی است که سالهای سال در ذهن عروس و داماد، خانواده ها و مهمانانشان باقی مانده و در مورد آن صحبت می شود. هر چقدر در یک عروسی مهمانان شادتر بوده و اوقات سرگرم کننده تر و بهتری داشته باشند، خاطره آن عروسی شیرین تر و به یاد ماندنی تر خواهد بود.

رقصیدن عروس داماد شب عروسی

رقص یکی از عناصر سرگرم کننده در بسیاری از مراسم عروسی است. به جرأت می توان گفت که رقصیدن و داشتن اوقات خوش هدف و توقع بسیاری از مهمانان در جشن عروسی است. هر چقدر که برای مراسم رقص برنامه ریزی بهتری صورت بگیرد و مهمانان بیشتری در آن شرکت داشته باشند، میزان رضایت مهمانان از جشن عروسی بالاتر رفته و اوقات بهتری خواهند داشت.

مراسم رقص در عروسی بخش های مختلفی را در بر می گیرد. این بخش ها شامل رقص دو نفره عروس و داماد ، رقص عروس و داماد با پدر و مادر داماد، رقص عروس و داماد با پدر و مادر عروس ، رقص دسته جمعی مهمانان و … است. اگرچه معمولاً نظم و ترتیب خاصی برای بخش های مختلف رقص در یک مراسم عروسی وجود دارد اما با این حال همه چیز به میل و خواسته عروس و داماد بستگی دارد.

رقص دو نفره عروس داماد

در ابتدای مراسم که عروس و داماد وارد تالار پذیرایی عروسی شده و پس از آنکه با مهمانان احوال پرسی کرده و به آنها خوش آمد گفتند، معمولاً یک رقص دو نفره به عنوان افتتاحیه و شروع رسمی مراسم انجام می دهند. انتخاب نوع رقص دو نفره ای که عروس و داماد در ابتدای مراسم انجام می دهند کاملاً سلیقه ای است و هر دو نفر در مورد آن تصمیم می گیرند. از آنجایی که این رقص یک شروع رسمی برای مراسم عروسی است و تمام توجه ها در آن لحظه بر روی عروس و داماد است، بهتر است طراحی این رقص اصولی و حرفه ای بوده و عروس و داماد قبل از مراسم عروسی آن را تمرین کرده و آموزش دیده باشند.

رقص دو نفره عروس داماد, رقص عروس داماد

در گذشته رقص های عروس و داماد در مراسم عروسی فی البداهه انجام می شد و عروس و داماد طبق مهارت و هنری که از قبل در رقصیدن داشتند، در جشن عروسی خود می رقصیدند. اما امروزه عروس و دامادها کاملاً بر روی انجام رقص دو نفره خود وقت گذاشته و معمولاً از یک طراح برای طراحی یک یا دو رقص دو نفره کمک می گیرند. همچنین قبل از مراسم برای اجرای درست رقص طراحی شده خود تمرینات کافی انجام می دهند و یک اجرای کامل و بی نقص را در مراسم عروسی به معرض نمایش می گذارند. این کار هم باعث افزایش میزان رضایت مهمانان و لذت بردن آنها می شود و هم باعث زیبایی بیشتر فیلم های عروسی می گردد.

یک ویدئوی زیبا برای آموزش رقص دونفره عروس و دماد براتون آماده کردیم که در عین سادگی به زیایی این نوع رقص آموزش داده شده است.

رقص دو نفره عروس و داماد می تواند در بخش های دیگر جشن نیز با سبک و سیاقی متفاوت اجرا شود مانند بعد از مراسم شام و قبل از شروع فاز دوم رقص های دسته جمعی عروسی که بعد از سرو شام است و یا در انتهای مراسم و قبل از خداحافظی از مهمانان.

بهتر است عروس و داماد رقص دو نفره خود را با آهنگی طراحی کنند که حال و هوایی متفاوت با آهنگ های پخش شده در مراسم عروسی داشته باشد. در این صورت پخش یک موزیک متفاوت باعث خارج شدن مراسم از یکنواختی و جلب توجه بیشتر مهمانان می شود.

اگر به رقص های پرانرژی و با نشاط علاقه دارید، رقص آذری می توانید یک انتخاب عالی برای رقص دو نفره باشد. این نوع رقص علاوه بر اینکه یک رقص سنتی و یکی از قدیمی ترین رقص های ایران است، دارای حرکاتی موزون و ریتمیک می باشد که زیبایی رقص را دو چندان می کند و کاملاً قابلیت طراحی برای رقص دو نفره عروس و داماد را دارد. می توان رقص را به گونه ای طرحی کرد که حرکات سریع و تند را داماد و حرکات ملایم و آرام آن را عروس خانم انجام دهد. اگر رقص های ملایم و رمانتیک را ترجیح می دهید، طراحی یک رقص تانگو یا والس برای رقص دو نفره عروس و داماد می تواند بسیار زیبا باشد. در رقص تانگو عروس و داماد در فضایی عاشقانه قرار گرفته و حول یک محور ثابت می چرخند. هماهنگی حرکات پاها در این نوع رقص اهمیت زیادی دارد و عروس و داماد باید قبل از مراسم حسابی تمرین کنند. رقص والس نیز همراه با یک موسیقی زیبا و ملایم است و عروس و داماد باید در آن حرکات روان و ظریفی را اجرا کنند.

در رقص دو نفره عروس و داماد حتماً باید به این نکته توجه کنید که زمان اختصاص داده شده برای آن آنقدر زیاد نباشد که باعث خستگی و بی حوصلگی مهمانان شود. مخصوصاً در رقص دو نفره آغاز مراسم عروسی که در شروع مراسم اجرا می شود، مهمانان بخصوص جوان ترها اشتیاق زیادی برای رقصیدن دارند و ممکن است رقص طولانی شما باعث کسالت آنها و کاهش اشتیاقشان شود.

نکته دیگری که عروس و داماد باید حتماً در نظر داشته باشند، خوش رویی، لبخند و حس محبتی است که بین آنها و مهمانان باید جریان داشته باشد. رقص با انعطاف پذیری، ظرافت، خوش رویی و لبخند زیبا می شود و بهترین رقص ها با صورت خسته و قیافه گرفته کوچکترین زیبایی ندارند.

رقص عروس و ساقدوش ها

یکی از زیباترین بخش های رقص در مراسم عروسی، رقص عروس و ساقدوش هایش است. در این رقص عروس به همراه ساقدوش هایش یک رقص دسته جمعی و هماهنگ را اجرا کرده و حال و هوای تازه ای به مراسم عروسی می دهند. این رقص نیز باید کاملاً طراحی شده باشد و عروس و ساقدوش ها آن را از قبل کاملاً تمرین کرده باشند. برای رقص دسته جمعی عروس و ساقدوش ها می توانید گزینه های زیادی مانند رقص با آهنگ های اصیل ایرانی یا رقص های بالیوودی را انتخاب کنید. رقص های بالیوودی به علت حرکات ساده و هماهنگ آنها محبوبیت زیادی دارند.

رقص عروس و ساقدوش

رقص های دسته جمعی

اوج هیجان و شادی جشن عروسی در رقص های دسته جمعی آن است که تمام مهمانان از پیر تا جوان در آن شرکت می نمایند. این رقص ها که معمولاً در آغاز مراسم عروسی پس از رقص دو نفره عروس و داماد و بعد از سرو شام عروسی انجام می شود شامل انواع رقص های مختلف با آهنگ های گوناگون و متنوع است. یکی از گزینه های بسیار پرطرفدار در رقص های دسته جمعی، رقص سنتی است. رقص های سنتی رقص های خاصی هستند که مربوط به اقوام مختلف و منطبق با فرهنگ و آداب و رسوم آن قوم هستند. مانند رقص کردی، لری، گیلکی و … . این رقص ها معمولاً به صورت دسته جمعی انجام شده و تحرک و هیجان بالایی دارند. امروزه به دلیل ازدواج فرهنگ ها و اقوام مختلف با یکدیگر معمولاً انواع مختلفی از رقص های محلی در عروسی ها انجام می شود. این نوع رقص ها محبوبیت و طرفدارن زیادی داشته و بخش زیادی از زمان جشن را به خود اختصاص می دهند.

رقص دسته جمعی تالار عروسی

چند نکته برای برگزاری بهتر مراسم رقص در عروسی

به منظور اجرای هر چه بهتر رقص ها شامل رقص های دسته جمعی و دو نفره بهتر است در انتخاب تالار پذیرایی عروسی یا باغ تالار دقت لازم را به عمل آورید. تالاری را انتخاب نمایید که اولاً دارای جایگاه ویژه رقص باشد و دوماً ظرفیت جایگاه رقص آن با تعداد مهمانان شما هم خوانی داشته باشد. مخصوصاً در رقص های محلی که تعداد زیادی از مهمانان در رقص ها شرکت دارند این مورد اهمیت بیشتری پیدا می کند.

اگر در طول مراسم عروسی از جلوه های خاصی مانند رقص نور، بخار و … استفاده می کنید، سعی کنید برای رقص دو نفره از جلوه ای استفاده کنید که تازگی داشته و در دیگر بخش های عروسی تکرار نشده باشد. به این ترتیب رقص دو نفره شما و همسرتان خاطره انگیزتر شده و در فیلم های عروسی نیز جلوه بیشتری خواهد داشت.

سعی کنید جلوه هایی که برای رقص دو نفره انجام می دهید با نوع رقصی که انتخاب کرده اید هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر رقص تانگو یا هر نوع رقص ملایم و عاشقانه ای دیگری را انتخاب کرده اید از جلوه هایی مانند نورپردازی تک رنگ و بخار به عنوان زمینه رقص استفاده کنید. یا اگر انتخاب شما برای رقص دو نفره یک رقص شاد و پرهیجان است می توانید از رقص نور و حباب های رقصان برای پس زمینه رقص استفاده کنید.

سعی کنید در طول مراسم عروسی در کنار مهمانان بوده و همراه آنها به جشن و پایکوبی بپردازید. در عروسی هایی که مدت زمان زیادی عروس و داماد در کنار مهمانان حضور نداشته و در محلی دیگر مشغول عکس برداری هستند یا بیشتر زمان عروسی را در جایگاه عروس و داماد می گذرانند میزان رضایت مهمانان بسیار پایین می آید. مهمانان به خاطر شما به این مراسم آمده و دوست دارند همراه با شما آغاز زندگی مشترکتان را جشن بگیرند. بنابراین در کنار آنها باشید و از این روز بزرگ زندگی تان لذت ببرید.[تعداد: 101    میانگین: 3.2/5]


سوالات، نقد و بررسی

  1. سلام ببخشید میشه شمارتون بدین در تماس باشیم برا رقص عروس داماد

سوالات، نظرات و پیشنهادات