تالار نت تالار عروسی
 

دکلره مو و روش های آن

  abtahi      2 سال پیش      ارسال دیدگاه  
دکلره مو


دکلره چیست؟

شما وقتی موهای تیره یا رنگ شده دارید باید برای رنگ های روشن ابتدا رنگ را از روی موهای خود پاک کنید که برای این کار نیاز به  دکلره یا دکلراسیون دارید. که نتیجه عمل دکلراسیون پراده شدن و خارچ کردن پیگمنت های طبیعی مو از مو بوده که روشن می شود.

عموما زمان 20 الی 30 دقیقه برای روشن شدن مو کافی است مگر اینکه مو رنگ دانه قوی داشته باشد و دیر رنگ باز کند. برای تست اینکه مو امکان دکلره مجدد را دارد یا نه بعد از هر دقیقه تاری از مو را کمی کشیده اگر بیاید باید سریع مو را شسته و ترمیم کنید ولی اگر کش نیامد می توان زمان یا دفعات بیشتری را برای دکلره کردن اختصاص داد.

دکلره مو

قبل از دکلوراسیون برای جلوگیری از آسیب به پوست ؛پوست اطراف صورت را چرب می کنیم.
اگر عمل دکلره بر روی موی رنگ شده انجام بگیرد به آن دکاپاژ می گویند .

انواع پودر دکلره مو

پودرهای دکلره مو بسیار متنوع است و مارکهای مختلفی در بازار موجود است؛که به طور کلی  پودر های دکلره ار هر مارک به دو نوع تقسیم می شود :
۱-  پودر دکلره ی سفید که ضعیف تر عمل کرده و معمولا برای موهای حساس و نازک و رنگ شده استفاده می شود.
۲-  پودر دکلره ی آبی که قوی تر از پودر دکلره ی سفید بوده و برای موهای طبیعی و سالم کاربرد دارد.

معمولا اگر مو مشکی طبیعی ( در کل رنگ تیره ) بود از پودر آبی و اگر رنگ طبیعی مو روشن بود از دکلره ی ضعیف استفاده می کنیم.

دکلره مو

پودر دکلره خوب چه ویژگی هایی دارد؟

  1. پودر دکلره خوب غبار ندارد. یعنی وقتی از فاصله 30 سانتی متری پودر دکلره را داخل ظرف می ریزیم غباری بلند نمی شود.
  2. پودر دکلره خوب بعد از ترکیب با اکسیدان کف نمی کند

پودر دکلره وال وار حاوی چربی ست، هنگامی که دست شسته میشود دست کاملا حالت چرب است، این چربی باعث براق بودن موی دکلره شده می شود و هم از آسیب دیدن مو جلوگیری می کند. علت کراتینه داشتن این پودر چرب بودن پودر است.

دکلره بر روی موهای طبیعی و غیر طبیعی

اگر مو طبیعی باشد پس از دکلره از رنگ تیره به رنگ زرد خیلی روشن و تا پلاتینه تغییر می کند.

اگر قسمتی از موها رنگ شده باشد و یا دریچه های مو خیلی ریز باشد ممکن است پس از دکلره رنگ مو به قرمزی یا نارنجی بزند.

چنانچه مو قبلا به وسیله ی رنگهای گیاهی یا خضاب و حنا و رنگهای تیره ی شیمیایی  رنگ شده باشد ، دکلره به سختی انجام شده یعنی فقط به رنگ سبز می رساند.

طریقه انجام دکلره

برای دکلره ی کامل موی سر مانند نحوه ی رنگ کردن مو عمل می کنیم با این تفاوت که به غیر از موهای کوتاه مانند کرنلی ، برای ساقه ی مو از اکسیدان ۹% و برای ریشه ی مو از اکسیدان ۶% استفاده می کنیم . بعد از عمل دکلره ی کامل رنساژ نمی کنیم بلکه مو را رنگ می کنیم. ویتامینه مو بعد از عمل دکلره هرگز فراموش نشود.

اکسیدان% ۹ معمولاً براي هایلایت ها و دکلره کردن جنس موی معمولی( نه خيلي نازک و نه خيلي ضخیم) استفاده ميشود .

اکسیدان% ۱۲  را براي هایلایت و دکلره مو های خيلي زمخت که به آسانی رنگ باز نمی کنند استفاده می کنیم. منظور مو های به رنگ مشکی شبق و قهوه ای بسیار تیره هستند که نسبت به مواد دکلره عکس العمل کمی از خود نشان می‌دهند .

دکلره مو

لوازم مورد نیاز

 تونر که براي تمیز کردن رنگ موی نارنجی اولیه و تبدیل آن به رنگ موی موردپسند ميشود .

 یک ظرف پلاستیکی براي به هم زدن مواد

 فرچه پلاستیکی براي به هم زدن مواد

 شامپو و کاندیشنر براي شستشو موها

 دستکش

پایه های دکلره مو:

۱- قرمز

۲- قرمز نارنجی

۳- نارنجی قرمز

۴- نارنجی

۵- نارنجی زرد

۶- زرد نارنجی

۷- زرد( پایه ی زرد را پاستیل هم می گویند )

۸- زرد روشن

۹- زرد خيلي روشن

۱۰- ۱۱- ۱۲- پلاتینه تا سفید میباشد .

رنگساژ چیست؟

به رنگی که پس از دکلره مو روی موها می زنیم رنگساژ می گوییم. براي تهیه رنگساژ یک چهارم از تیوپ رنگ موردنظر را انتخاب کرده و اکسیدان و آب را بصورت  یک به یک با رنگ مخلوط  کرده تا به صورت ماست خيلي شل در بیاید. میتوانید براي شل تر شدن مخلوط ، آب بیشتری اضافه کنید؛ رنگساژ را روی موی خیس زده و پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه بشویید. درصورتی که رنگساژ در ۵ دقیقه هم پاسخ داد، می توانیم مو را بشوییم. روش زدن رنگساژ روی مو مثل شامپو زدن است.

زردی مو

اگر قصد دارید زردی مو را بگیرید از رنگ های سری دودی یا نقره ای استفاده کنید که زردی مو را خنثی کند.

اگر زردی مو زیاد است به میزان یک نخود رنگ بنفش را با رنگ اصلی ترکیب کنید، اگر می خواهید موهای تان زردی نداشته باشد هیچگاه سری طلایی براي رنگساژ بکار نبرید.

در رنگساژ بسته به حجم مو باید از رنگ روشن در فرمول به میزان بیش تر و از رنگ های تیره به میزان حداکثر یک نخود استفاده کرد.

نتیجه گیری

برای روشن شدن رنگ موی خود باید ابتدا پایه رنگ مو را ایجاد کنید که روشن باشد که باید از پودر دکلره مو استفاده کنید . باید قبل از دکلره پوست سر را چرب کنید تا آسیب به پوست نرسد.پایه های دکلره از 1 تا 12 است که بستگی به مدل رنگ انتخابی دارد. دکلره نوع های مختلفی دارد که باید به دقت بررسی کرد که نیاز موی شما کدام است.

 [تعداد: 8    میانگین: 2.8/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات