تالار نت تالار عروسی
 

چگونه رضایت پدر و مادرمان را برای ازدواج جلب کنیم ؟

  ادمین      9 سال پیش      ارسال دیدگاه  
ازدواج مخالفت پدر و مادر


ازدواج مهمترین اتفاق زندگی هر انسان است و در ابتدا باید در نظر داشته باشید که حتما از مشاوره بزرگترها در انتخابتان استفاده بکنید. چراکه تجربه و دید آنها ممکن است با شما متفاوت باشد به به شما در انتخابتان کمک زیادی بکند.

ازدواج مخالفت پدر و مادرمخالفت پدر و مادر با ازدواج

بعد از اینکه شما با فرد مورد علاقه تان آشنا شدید و با هم قرار ازدواج گذاشتید این احتمال وجود دارد که پدر و خانواده شما با این ازدواج مخالف باشد و این در حالی است که شما نیازمند اجازه پدر و مادرتان هستید. اما چطور میتوانید رضایت پدر و مادرتان را برای ازدواج بگیرید ؟

قبل از اینکه از ازدواجتان نامید شوید بهتر است با پدرتان مطرح کنید و با هم به گفتگو بپردازید. پدرها و مادر ها اغلب خودشان را مردد نشان می دهند که فرزندشان وارد بخش دیگری از زندگی شود و مرحله بعدی زندگی شان را آغاز کند و وارد بزرگسالی شوند. پس بهتر است بدون مشورت بزرگ تر ها زندگی تان را آغاز نکنید. چراکه سلامت روانی آنها را تهدید می کنید و در زندگی آینده به مشکلات زیادی بر می خورید. زوج ها باید با همفکری و مشورت پدر و مادرشان همسر آینده شان را انتخاب کنند.

اگر پدر و مادر شما در مورد انتخاب همسر آینده شما جواب منفی دادند بدون حضور فرد مورد علاقه تان از آنها دلیل بخواهید و به آنها به گفتگو بپردازید و در آخر اگر شما نتوانستید پدر و مادرتان را متقاعد کنید می توانید از آنها بخواهید با فرد مورد علاقه شما جلسه ای بگذارند و با یکدیگر گفتگو کنند. این کار به تدریج موجب ایجاد یک رابطه صمیمی بین آنها می شود.

در آخر اگر خانواده شما باز هم نسبت به انتخاب شما شک و تردید دارند به آنها حق بدهید چرا که ازدواج شما برای آنها یک تصمیم بزرگ و حیاتی است. حتی اگر والدین شما نسبت به خواستگارتان بدگویی کردند شما باید خودتان را کنترل کنید و هیچگونه واکنشی نشان ندهید و اجازه دهید تا ازدواجتان با میل و رغبت خانواده هایتان صورت گیرد تا یک زندگی ساسر شادی و خوشبختی داشته باشید.

در همین رابطه خوانید :‌ ۱۰ سوالی که قبل از ازدواج باید از خودتان بپرسید؟[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات