تالار نت تالار عروسی
 

آزمایشات قبل از ازدواج وضرورت انجام انها

  ادمین      9 سال پیش      ارسال دیدگاه  
ازمایشات پیش از ازدواج،ازمایش زوجین


با کلیه آزمایش های قبل از ازداواج اشنا شوید :

برای آغاز یک زندگی مشترک، مسلماً چیزی جز سلامت و صحت طرفین ازدواج ملاک نیست.به همین خاطر، عروس و داماد با مراجعه به محضر از انجام پاره‌ای از آزمایشات مطلع می‌شوند. محضر دار ، زوجین را با معرفی‌نامه عکس‌دار مهرشده به آزمایشگاه مربوطه که ازمایشتات ازدواج را انجام میدهند می‌فرستد.

آزمایشات مربوطه به ازدواج شامل :
۱- آزمایش عدم اعتیاد از زوجین؛ اعتیاد به عنوان یک معظل اجتماعی است و تأثیرات سویی که بر ادامه طرفین ازدواج یک زندگی دارد مورد توجه ویژه قرار گرفته است.
۲- بررسی بیماری سیفلیس برای زوج ؛ انجام این تست برای آقایان الزامی است.
۳- بررسی زن و مرد از نظر تالاسمی؛ تالاسمی یک نقص ژنتیکی است که به دلیل شیوع بالای آن در بین زوجین مورد توجه قرار می‌گیرد.
۴- تزریق واکسن کزاز برای خانم‌ها.
۵- گذراندن کلاس مشاوره تنظیم خانواده.

ازمایشات پیش از ازدواج،ازمایش زوجین

ازدواج ها چیزی در حدود 50- 60 سال پیش مثل حالا نبود و خیلی از دختر و پسرها قبل از مراسم ازدواج همدیگر را نمی دیدند ولی در این دوره زمانه مسئله خیلی فرق کرده است . دختر و پسر نه تنها قبل از ازدواج بارها و بارها با یکدیگر صحبت می کنند بلکه چند شرط هم برای جاری شدن خطبه عقد در پیش رویشان قرار دارد یکی از این پیش شرط ها انجام آزمایش های پیش از ازدواج است. این آزمایش ها می تواند خیلی از مشکلات پس از ازدواج را کاهش بدهدو مشکلات جدی در مورد سلامت فرزند اینده را تضمین میکند و اما چندین مورد از این آزمایش ها اجباری است.

برگه ی ازمایش یک ماه اعتبار دارد
آزمایش های ازدواج در نگاه اول یک عمل پر هزینه به حساب می آیند ولی با انجام این ازمایشات تا حدود زیادی خیال زوجین راحت می شود. بسیاری از زوج های جوان تا زمانی که برای گرفتن وقت برای زمان عقد رسمی به محضر مراجعه نکرده اند از این آزمایشها اطلاعی ندارند و وقتی در برابر آن ها این آزمایش ها به عنوان پیش شرط قرار می گیرد کمی دچار اضطراب و نگرانی می شوند.

«محمود رحیمی پور یزدی» رئیس دفترخانه رسمی 180 تهران در رابطه با این آزمایش ها می گوید:«وقتی زوجین به دفترخانه برای تعیین زمان عقد مراجعه می کنند به آن ها یک  برگه معرفی نامه داده می شود تا با در دست داشتن آن به آزمایشگاه های مخصوص و معتبری که لیست آن ها در  همه ی دفترخانه موجود است مراجعه کنند.این آزمایش ها شامل بررسی تست  اعتیاد و تالاسمی می شود و در کنار آن تزریق واکسن کزاز برای عروس خانم ها هم انجام می شود. چنانچه مسئولان آزمایشگاه تشخیص بدهند که فرد نیاز به انجام آزمایش های دیگری را  دارد ، او را به مراکز دیگری ارجاع می دهند تا بررسی های تخصصی تر توسط ان ازمایشگاه انجام شود.این آزمایش ها از زمان صدور فقط یک ماه اعتبار دارند و در صورتی که زوجین بعد از گذشت یک ماه  از اعتبار ایت ازمایشات برای انجام عقد مراجعه کنند باید دوباره این آزمایش ها را انجام بدهند.»

تالاسمی را چگونه میتوانیم تشخیص بدهیم ؟
تالاسمی یک بیماری ارثی است و از نسلی به نسل دیگر انتقال پیدا میکند . آمارها نشان می دهد که هر 20 نفر یک نفر به تالاسمی از نوع مینور مبتلاست  و اگر 2 نفر با هم ازدواج کنند که هر 2 تالاسمی از نوع  مینور داشته باشند مشکلات زیادی برای بچه دار شدن در پیش روی آنها قرار خواهد گرفت و کودکشان در معرض ابتلا به تالاسمی ماژور خواهد بود.
«دکتر بهروز مصلحی» پزشک و پژوهشگر می گوید:«افرادی که تالاسمی از نوع مینور دارند با مشکل خاصی مواجه نیستند و ژن تالاسمی در آن ها به صورت مغلوب است .اگر دختر و پسری که هر 2 این ژن را به صورت مغلوب یا مینور دارند  و با هم ازدواج کنند چیزی حدود 25 درصد احتمال اینکه فرزندشان به تالاسمی ماژور یا غالب مبتلا شود وجود دارد. ولی در صورتی که یک فرد مبتلا به تالاسمی مینور با فردی که تالاسمی  ندارد ازدواج کند چنین مشکلی به وجود نمیاد و تنها ممکن است فرزند هم مینور شود. اما اگر فردی به تالاسمی ماژور مبتلا شود با مشکلات بسیار زیادی مواجه می شود ضمن اینکه طول عمر فرد کاهش پیدا می کند و از آنجایی که تعداد نسبتا زیادی از افراد به تالاسمی مینور مبتلا هستند، غربالگری پیش از ازدواج بسیار مهم و ضروری است. اما اگر فردی دچار کم خونی و فقر آهن باشد، نتیجه آزمایش تالاسمی او با خطا همراه خواهد بود به همین دلیل قبل از انجام چنین آزمایشی باید این مسئله مورد بررسی قرار بگیرد و در صورتی که فردی به کم خونی یا فقر آهن مبتلا باشد باید تحت درمان قرار بگیرد و بعد از درمان  خود اقدام به انجام آزمایشات تالاسمی کند. »

زدن واکسن کزاز
زدن واکسن کزاز جزو آن دسته ازواکسن هایی است که نمی توان از زیر آن در رفت . شخصی که واکسن کزاز  را نمی زند و یادآورهای آن را انجام نمی دهد با ایجاد هر زخم کوچکی بر روی بدنش باید دچار نگرانی شود.
«دکتر مصلحی» در این رابطه  می گوید:«زدن واکسن کزاز یکی از کارهای ضروری است که هر فردی باید انرا انجام بدهد و به عنوان یک کار پیشگیری کننده از بیماری ها این کار را انجام می دهند . چنانچه فردی یادآورهای این واکسن را فراموش کرده باشد و دچار یک زخم در بدنش شود باید علاوه بر زدن واکسن کزاز اقدام به زدن سرم مخصوص هم  کند که هزینه این سرم نسبتا بالاست.برای اینکه یک اقدام پیشگیری کننده از بیماری ها وجود داشته باشد ، زدن این واکسن قبل از ازدواج اجباری است.»

آزمایشات اعتیاد
بارها و بارها در مقالات متعدد از اعتیاد به عنوان یک بلای خانه مان سوز گفته شده استد. اعتیاد علاوه بر اینکه تاثیرات منفی بر روی افراد دارد باعث متلاشی شدن بنیان  گرم خانواده ها هم  خواهد شد و آثار سوء آن جامعه را نیز تحت تاثیر خود قرار می دهد.شاید همه این ها دلیل خوبی برای اجباری شدن آزمایش بررسی اعتیاد قبل از ازدواج باشد. البته افراد معتاد هزار و یک جور راه برای خودشان ابداع می کنند تا نتیجه آزمایش خود  را منفی جلوه بدهند.
«دکتر مصلحی» می گوید:«افراد که دچار اعتیاد هستند از گذشته تا به امروز کارهای زیادی را انجام می دهند تا نتیجه آزمایشاتشان را منفی جلوه دهند .امروزه انجام تقلب در آزمایش اعتیاد تقریبا به صفر رسیده است ولی باید به این نکته توجه داشته باشید که منفی بودن جواب آزمایش دلیل بر عدم اعتیاد افراد نمی تواند باشد. برخی از افرادی که به مواد  حاوی مخدر اعتیاد دارند برای مدتی اقدام به ترک  این مواد مصرفی می کنند و آزمایش شان منفی می شود در نتیجه انجام آزمایش نمی تواند تضمینی برای عدم اعتیاد فرد باشد به همین دلیل افراد باید پیش از هر چیز در مورد فرد مورد نظر خود  تحقیق کنند و کارهای لازم را برای شناخت هر چه بیشتر فرد انجام بدهند. برای اینکه کسی نتواند در انجام آزمایش اعتیاد تقلب کند در گذشته با نصب آینه در جایی که فرد نمونه ادرار را برای آزمایش اعتیاد آماده می کرد امکان تقلب را کاهش می دادند بعد از آن به دلیل تقلب هایی که انجام گرفت از یک ناظر هم برای اینکار استفاده می شد که این کار هم به دلیل غیر اخلاقی بودن خیلی کم انجام می شود و امروزه دوربین های مدار بسته جایگزین های این ناظرها هستند.کارهایی هم قبل از انجام آزمایش اعتیاد به عنوان تقلب انجام می شود که برای از بین بردن هر یک از آن ها شیوه جدیدی وجود دارد.یکی از این راه ها رقیق سازی و حجیم کردن ادرار است ، و این درحالی است که حجم ادرار در قالب استاندارد موجود آزمایشگاهی قرار نگیرد تست های اختصاصی تری بر روی ادرار  افراد برای رد تقلب انجام می شود.اگر ادرار فرد بنا بر هر دلیل مشکوک به دستکاری و تقلب باشد بر روی آن تست دیگری انجام می شود این تست خطاهای آزمایش قبلی را تا حدود 99 درصد نشان می دهد و متقلبین را رسوا می کند.به تازگی روش های دیگری هم ابداع شده اند که امکان هر گونه تقلب در این ازمایش  را غیر ممکن کرده است ، چنانچه مسئولان آزمایشگاه لازم بدانند علاوه بر انجام آزمایش ادرار ممکن است آزمایش خون هم برای متقلبین انجام بدهند .»

آزمایش ژنتیک برای همه زوجین لازم نیست
انجام آزمایش ژنتیک یکی از کارهایی است که در چند سال اخیر تبدیل به مدهای قبل از ازدواج شده است و خیلی از افراد تمایل برای انجام این قبیل آزمایش هایی دارند، البته انجام این نوع از آزمایش ها  برای زوجین اختیاری است. اما باید دید واقعا چه افرادی به انجام این  نوع آزمایش ها نیاز دارند.
«دکتر مصلحی»  می گوید:«خیلی از زوج های جوان تصور می کنند که باید پیش از ازدواجشان  حتما آزمایش ژنتیک را انجام بدهند در حالی که آزمایش ژنتیک برای همه افراد ضرورت ندارد و آن چیزی که اهمیت دارد مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج است. متخصصین ژنتیک با انجام این مشاوره ها می تواند درخت ژنتیکی را طراحی کند و در صورت نیاز متخصص ژنتیک افراد را برای انجام آزمایشات ژنتیک و بررسی های بیشتر راهنمایی کنند.آزمایش ژنتیک به این معنی نیست که می توان همه ژن ها و صفات موروثی را مورد بررسی قرار داد چنین کاری تقریبا غیر ممکن است و بررسی ها  تنها در رابطه با یک بیماری خاص صورت خواهد گرفت.هدف از مشاوره و انجام آزمایش ژنتیک مشخص کردن خطر وقوع و تکرار بیماری های ارثی از نسلی به نسل دیگر است.مشاوره ژنتیک برای همه ی افراد می تواند مفید باشد ولی برای برخی از افراد ضرورتی ندارد برای مثال افرادی که تصمیم به ازدواج فامیلی دارند باید حتما این مشاوره را داشته باشند تا مشکل ژنتیکی برایشان پیش نیاید. خانم هایی که در زیر سن 18 سال یا بالای 33 سال قصد ازدواج و بارداری را دارند هم باید این مشاوره را انجام بدهند.چنانچه اختلال ژنتیکی در یکی از بستگان نزدیک یکی از زوجین یا هر دو وجود داشته باشد هم انجام این کار بسیار ضروری است.»

صداقت حرف اول را می زند
برخی اوقات مسئولان آزمایشگاه به زوجین توصیه می کنند که آزمایش سفلیس را پیش از ازدواج انجام بدهند این آزمایش در برخی موارد به ویژه در موارد مشکوک تبدیل به یک کار اجباری می شود.اما در رابطه با تست اچ. آی . وی ، آزمایش کاملا اختیاری است و برخی از زوج های جوان به صورت توافقی این آزمایش را انجام می دهند.انجام تست اچ . آی . وی اگر چه کار خوبی به نظر نمی رسد ولی نمی تواند دلیلی برای تضمین 100 در صدی عدم ابتلای افراد  باشد چرا که این ویروس وقتی وارد بدن می شود تا چندین ماه می تواند به حالت مخفی در بدن باقی بماند بدون اینکه چیزی در آزمایشات مشخص شود به چنین حالتی دوره پنجره ای می گویند.آزمایش های اچ . آی . وی می توانند فقط تنها وضعیت حدود 3 تا 6 ماه قبل افراد  را نشان بدهند و در صورت انجام رفتار های پر خطر قبل از آزمایش، مثلا یک روز قبل از آزمایش معمولا هیچ چیزی در آزمایش مشخص نمی شود و نتیجه آزمایش منفی کاذب خواهد بود پس برای اینکه خیالتان راحت شود باید به شناخت کافی از فرد برسید و تحقیقات لازم را در رابطه با پیشینه این  فرد انجام بدهید. چنانچه زوج جوان بخواهند آزمایش اچ . آی . وی  را انجام بدهند برای کاهش هزینه می توانند به کلینیک های مثلثی که زیر نظر مستقیم مراکز بهداشت و درمان  فعالیت می کنند بروند این مراکز به صورت رایگان ، بدون پرسیدن مشخصات فردی و تنها با دادن یک کد به فرد، آزمایش اچ . آی . وی و سایر آزمایش های مقاربتی را انجام می دهند.

در همین رابطه ببینید : مراکز انجام آزمایشات ازدواج در تهران

ضمن آرزوی خوشبختی برای زوج های جوان ازتون دعوت میکنم جهت انتخاب تالار دلخواهتان جهت برگزاری مراسم عروسی، از سایت تالار نت کمک بگیرید. برخی از لینک های مفید :

تالارهای عروسی شمال تهران – تالارهای عروسی غرب تهرانتالارهای عروسی شرق تهرانتالارهای عروسی جنوب تهران[تعداد: 656    میانگین: 3/5]


سوالات، نقد و بررسی

 1. سلام
  اطلاعات کامل و مفیدی برای آزمایشات قبل از ازدواج دادید. به هر حال آدم با آگاهی کامل بره بهتره.

 2. ممنون.
  جدیدا که آزمایش قربالگری اجباری شده. بهتر بود قیمتش هم کم میکردن حداقل
  همش تبلیغ میکنن برای بچه دار شدن. یک سری به بیمارستان های خصوصی بزنید هزینه های گران اونها رو ببینید !
  شاید همه نخوان بیمارستان های عمومی عمل کنن یه فکری برای این هزینه ها و قیمت های نجومی بکنید. همه چیز با شعار حل نمیشه.

 3. ممنون ی سوال داشتم من اگه بدونم
  شوهرم قبل ازدواج و آزمایش دادن چی مصرف میکنه
  به نظرتون معرفی نامه میدن

  • با كسي كه شك داري چيزي مصرف ميكنه ازدواج نكن
   امكان نداره ترك كنن
   اگر بخوان ترك كنن هيچ كس نبايد توي زندگيشون باشه

 4. با عرض سلام اگر فرد درجه یک از خانواده داماد سندروم دان داشته باشد برای ازدواج لازم است آزمایش ژنتیک انجام بدهند

  • دوست گلم سندرم دون مشکل ژنتیکی به حساب نمیاد که ازمایش ژنتیک بدهید ولی باز هم از یک پزشک پرسش کنید

   • وقتی از چیزی اطلاع ندارید مجبور نیستید که چیزی بگید! سندروم داون اگه ژنتیکی نیست پس چیه؟؟؟ سندروم داون یک بیماری کاملا ژنتیکی، البته شاید منظور شما ارثی هست که باز هم حرفتون اشتباه و چون ایشون گفتن فامیل درجه یک پس احتمال ریسکش هست

    • درهرصورت باید مشاوره برن، چون خود خانم سنشون رو نگفتن و همینطور وضعیت ژنتیکی خودشون هم مشخص نیست. پس ممکنه ریسکش برای بچشون باشه. مشاوره الزامی

    • وقتی اطلاع ندارید چرا به بقیه انگ بی اطلاعی میزنید آخه
     سندروم داون یا تریزومی 21 مثل بیماریهای ژنتیکی دیگه مثل تالاسمی یا هموفیلی و…. نیست که روی ژن مشخص باشه
     سندروم داون یه اختلال ژنتیکی هست و ممکنه تو هر شخصی رخ بده
     که
     بستگی به سن خانم و سابقه که سیگار و مواد مخدر مصرف میکرده یا نه و به محل زندگی که تا چه حد تو معرض !شعه های مضر و مواد شیمیایی مضر بوده
     اگه بخوام کامل تر توضیح بدم
     توی این بیماری ژن مشکلی نداره
     اما هنگام تقسیم میوز ممکنه اختلالی ایجاد بشه که کروموزوم های همتا از هم جدا نشن و هردو تو یه سلول باقی بمونن
     بنابر این اون شخص از یه کروموزوم که تو این بیماری کروموزوم شماره 21 هست دوتا داره و بعد از لقاح همه کروموزوم ها میشن دوتا ولی کروموزوم شماره 21 میشه سه و جنین حاصل از لقاح سه کروموزوم (تریزوم) از کروموزوم 21 داره
     پس این بیماری با بیماری های ژ نتیکی دیگه فرق داره و از آزمایش های قبل ازدواج نمیشه چیزی فهمید
     فقط چون فرد درجه یک از خانوادتون داره میشه گفت احتمالش بیشتره برای شما
     با سپاس

    • درسته ژنتیکیه و ارثی ولی مربوط به خانم میشه نه آقا، از طریق مادر به ارث میرسه

   • اگه سندرم داون مشکل ژنتیکی نیست میشه بگین پس چیه؟؟؟ ?????
    این زوج حتما باید مشاوره ژنتیک قبل بارداری داشته باشن

  • بله لازم است، البته اول مشاوره برید ممکنه نیاز نباشه. چون سندروم داون یک بیماری کاملا ژنتیکی است

 5. آیا این آزمایشات قبل ازدواج ربطی ب گروه خونی هم دارد.لطفا توضیح کامل بدین

 6. سلام دختروپسری ک مادرانشان تالاسمی مینور دارند میتوانندباهم ازدواج کنند؟

 7. سلام اگه کسی شیشه چندوقت یه بار مصرف کنه از ادرار خون متوجه میشن که این مصرف داشته

 8. سلام باتشکر از اطلاعات مفید که ارایه نمودید.لطفا مطالب متنوع و خلاصه و ساده و با مثال ارایه شود.یعنی اگه آزمایش ژنتیک ضروری شود واقعا مشگلات بهزیستی حل میشه‌.آمار تالاسمی ماژور زیاد شده.انجام ندادن یک آزمایش ساده مساوی است با یک نسل پشیمانی

 9. سلام خوب هستین میخواستم بپرسم برخی ازازمایشها قبل ازازدواج صروری هستش ممنون ازشما

 10. ?سلام اگر دختر خانم سه سال قبل ازمایش قبل از ازدواج داده باشه ولی جواب ازمایش ب محضر نرفته باشه توی مرحله اشنایی این ازمایش صورت گرفته باشه
  ممكنه الان برای ازمایش مجدد اقای داماد این مسعله رو توی ازمایشگاه بفهمه ؟؟؟؟

 11. سلام کسی که آزمایش داده. وکم خون است. چراگفتن فردا دختر خانم بیاد آزمایش دهند

 12. سلام درصورت ازدواج مجدد خانم درصورتیکه اقا قبلا ازدواج نکرده ازمایش قبل ازدواج الزامی است

 13. سلام من ۴سال پیش که ازدواج اول کردم جواب ازمایش ازدواجم مثبت بوده بعدازچند روزدوباره ازمایش دادم منفی بودوازدواج کردم بعداز۴سال جداشدیم وحالا برای ازدواج مجددباید دوباره ازمایش بدهم ایا سابقه ۴سال پیش من رابه همسرجدیدم میگویندلطفا پاسخ مرا بدهید باتشکر

 14. سلام . سیگار هم تو ازمایش اعتیاد دیده میشه؟؟؟

 15. باسلام وعرض اداب
  بنده آزمایش ازدواج دادم وهردومان {زوجین دختر عمو پسر عمو} هستیم و نتیجه اولیه پزشک مرکز به ما گفت که دختر حامل ژن بیمار هست و کمخون مادر زادی هست آیا اگر بعد از یک ماه برنامه غذایی و قرص استفاده کند تاثییر بر آمایش دوم دارد یا خیر ؟؟

 16. سلام آیا بکارت دختر رو هم نگاه میکنن و در برگه مینویسن که پرده داره یا نه

 17. ایادرازمایش تست قرص متادون هم انجام میگیرد

 18. سلام منو شوهرم قبلا ازدواج کردیم و هردو هم از همسرانمون جدا شدیم الان باهم صیغه هستیم و یه بچه ۲۸ ماهه هم داریم و هیچ مشکلی هم نداریم و میخوایم ازدواج دایم کنیم ایا لازمه ازمایشات رو انجام بدیم

 19. ایا تو فرمی که میدن قد و وزن هم میزنن؟ من نمیخوام قد دقییقم مشخص شه

 20. سلام،برای آزمایش قبل از ازدواج که برای دفعه ی اول از دختر فقط آزمایش ادرار ميگيرن اشکال نداره عادت ماهیانه باشه?

 21. سلام من یہ دختر28سالہ ھستم کہ 6سالہ قرص اعصاب مصرف میکنم آیاتوآزمیشات قرص افسردگی ھم آزمایش گرفتہ میشہ توروخداراھنمایی کنید

 22. چرا در صیغه ازمایش نمی گیرن

 23. سلام آیا خوردن قرص ژلوفن 400 دقیقا 60 ساعت قبل از آزمایش ازدواج میتواند تست اعتیاد را مثبت کند ؟؟؟؟؟

 24. با سلام.آزمایش تست اچ آی وی برای قبل از ازدواج اجباری هست یا خیر.یعنی ب هنگام مراجعه برا آزمایش قبل ازدواج گرفته میشه؟؟

 25. سلام آیا آزمایش ژنتیک اعتیاد را نشان میدهد

 26. سلام.میخواستم بدونم تو ازمایش قبل از ازدواج استفاده از قرص ترامادول رو نشون میده؟

  • علی جان ترامادو نشون میده…کلیه مواد و دارو و قرص هایی ک مورفین داشته باشه نشون میده…مثل قرص ترامادو…متادون..استامینوفن…قرص b2..ولی قرص های خواب نشون نمیدن…با تشکر دکتر شایان موسوی

 27. باسلام چندماہ طول میکشہ کہ اثرقرص اعصاب توبدن کاملاپاک بشہ برای آزمایش خون ازدواج می خوام برم امروز دارواعصاب قطع کردم چندماہ دیگہ بایدنرم آزمیش خون توروخدایی ھرچہ زوتربہ سوالم جواب بدین؟

 28. سلام برا گرفتن ازمایش حتما باید از یه دفتر خونه نامه بگیریم؟؟و اون دفترخونه باید همون جایی باشه که قراره عقد و ثبت کنه؟؟؟

 29. سلام وخسته نباشیدمیخواستم بدونم واسه یک پسرودخترچرادارواهن دادن وبه نظره شما خونشون خوردن یا خیر

 30. سلام من 2 سال پیش رفتم برای آزمایش ازدواج ولی 2 بعد از آزمایش بهم خورد و هیچ چیزی خونده نشد میخواستم بدونم اگه بخوام برم دوباره واسه آزمایش معلوم میشه که قبلا یکبار آزمایش دادم یا نه

 31. سلام .من با نامزدم رفتم ازمایش بعد گفتن کم خونی دیده شده نامزدم یه قرص دادن ک خورد فردا بایدبریم ازمایش هردو .میخاسم ببینم قرصه چی بوده ؟و احتمال داره خون بهم نخوره ؟

 32. سلام،خواستگاري دارم كه مبتلا به تالاسمي مينور هستن و من ذخيره آهنم رو به پايينه.آيا نيازي به بررسي و آزمايشات دقيق هست؟ممنونم

 33. ایا در ازمایشگاه رابطه معتقد دختر میگن یانه و در ضمن پرده بکارد دختر نگاه میگنن سالم هس یا نه

 34. سلام اگ دختر یا پسری قبل ازدواج رابطه داشته باشه یا تو ازمایشات معلوم نمیکنه یا معاینه نمیکنن؟؟

 35. سلام چگونه میتوان ازمایش ازدواج راکه پسرراضی نیست ازدواج کندمیخواهد جواب ازمایش منفی باشد واین ازدواج وصلت نگیره چجوری میشه این کارو کرد که جواب ازمایش منفی بیاد ک خونشون بهم نمیخوره؟توروخدازود بگین مرد من داره ازدواج میکنه اونم ب روز نمیخواد که سربگیره چجوری میشه جواب رو منفی کرد خانم دکتر خواهش میکنم بامن تماس بگیرید شمارم هس خواهش میکنم بدجور گیرکردم

 36. سلام خسته نباشیدمیخواستم بدونم قبل ازازدواج پرده بکارت دخترومعاینه میکنن که ببین باکره هست یانه؟خواهش میکنم جواب بدین

 37. سلام اگر دختر عادت ماهیانه باشد برای ازمایش ادرار مشکلی پیش نمیاد در ازمایشات قبل ازدواج؟

 38. باسلام وخسته نباشید
  لطفا به سوالات پاسخ بدین
  1.آیا راسته که برای آزمایش ادار کسی ناظر هست ونظارت میکنه؟
  2.برای گرفتن نامه از محضر مدارک خاصی لازمه؟
  3.باید تو همون محضری که نامه گرفتیم عقد کنیم ؟
  لطفا زود جواب بدین
  باتشکر???

  • 1- بله نظارت غیر مستقیم که کسی حتما مربوط به خودش باشه.
   2- معمولا محضرها شناسنامه رو نگه میدارن بعد برگ ازدواج میدن. دلیلش اینه که حتما برگردی پیش خودشون
   3- خیر اجباری نیست.

 39. سلام چجوری میشه ازمایش پیش از ازدواج رو منفی کرد خواهش میکنم کمک کنیدراضی نیستم به این ازدواج تو رو خدا کمک کنید

 40. برای منفی شدن جواب آزمایش ازدواج که این ازدواج از اجبار سر گرفته چه باید کرد فامیل هم هستن دختر کم خونی مینور هست

 41. سلام ایا قبل ازدواج آرمایش Hivو هپاتیتBهم گرفته میشه

 42. سلام ببخشید برادر من حدود۲سال ک شیره مصرف میکنه ۵نوروز هم قراره ازمایش بدن حدودا چندروز نباید مصرف کنه تا جوابش منفی بشه و کلا نمیخواد مصرف کنه؟ ممنونم

 43. سلام تویه ازمایش نشون میده ک سیگار و مشروب هم مصرف کردی???

 44. سلام ببخشید پسرم وعروسم صبح میرن ازمایشگاه خواهر عروسم نابیناست چه ازمایشی بدن که بفهم خدای ناکرده نوه من نابینا میشه یانه

سوالات، نظرات و پیشنهادات