تالار نت تالار عروسی
 

مراسم عروسی از ابتدا تا انتها

  vahidi      1 سال پیش      ارسال دیدگاه  
چک لیست برنامه ریزی مراسم عروسی


تقریبا همه ی ما آدم ها، زمانی که جذب جنس مخالف خود می شویم، قصد برقراری ارتباط با آن شخص را داریم. گاهی ارتباطات ما با جنس مخالف خود بسیار صمیمی می شود، طوری که شخص مورد نظرمان، جزء جدایی ناپذیر زندگی مان می شود و احساسی درون ما شکل می گیرد که نام آن را عشق می گذاریم؛ معمولا سرانجام عشق از سوی یک زن و یک مرد، به رابطه طولانی مدت و در نتیجه اتفاق زیبای ازدواج منجر می شود؛ اتفاقی که شیرینی افتادن اش در زندگی، خاطره انگیز ترین و زیبا ترین شب زندگی هر آدمی را می سازد؛ در این مطلب قصد چک لیست برنامه ریزی مراسم عروسی بی‌نقصی را در اختیار شما قرار بدهیم.

 مراسم عروسی از ابتدا تا انتها / همه چیز درباره عروسی

قبل از ازدواج یک زوج، اتفاقاتی میان آن ها شکل می گیرد که همه ی ما، از آن مطلع هستیم. آشنایی، خواستگاری، بله برون، عقد، نامزدی، جشن ها و شب های دیگر و سرانجام ازدواج! ازدواج یک امر خوشایند و یک تعهد، برای کنار یکدیگر ماندن و در کنار هم زندگی کردن است؛ شبی که با یک جشن زیبا، به نام جشن عروسی، با شادی و رقص و هدیه و آواز، به پایان می رسد تا زوج به خانه خودشان بروند و در کنار یکدیگر زندگی را آغاز کنند.

اما برگزاری جشن عروسی، ممکن است به زیبایی دیده ها و شنیده های ما نباشد و سختی هایی نیز در راه برگزاری آن وجود داشته باشد، چرا که این شب، مهم ترین شب زندگی دو نفر است و یک تازه عروس و داماد، انتظار برگزاری جشن خود به بهترین نحو ممکن را دارند تا بتوانند برای همیشه از آن شب، به عنوان بهترین شب زندگی خود یاد کنند. از این رو برگزار کننده باید دقت و سلیقه کافی در انتخابات و نحوه برگزاری خود داشته باشد تا شبی خاطره انگیز و به یاد ماندنی را برای عروس و داماد و مهمانان خود بسازد.

چک لیست برنامه ریزی مراسم عروسی

برگزار کنندگان جشن عروسی، معمولا خود عروس و داماد و خانواده های آن ها هستند. البته در این موقع، طبیعی است که عروس و داماد کمی درگیر خودشان و زندگی جدیدشان بشوند و بار برگزاری مراسم عروسی را بر دوش خانواده های خود بگذارند، اما جای نگرانی نیست، اگر برگزار کننده مراسم عروسی هستید بهتر است از تمامی اعضای خانواده کمک بگیرید.

البته بهتر است بدانید طبق رسم و رسومات، همانطور که برگزاری مراسم نامزدی، عقد، بله برون بر عهده خانواده عروس بوده است، برگزاری جشن عروسی نیز باید تمام و کمال بر عهده خانواده داماد باشد، ولی برخی از خانواده ها از طرف عروس، برای برگزاری بهتر مراسم عروسی، اقدام به کمک در برگزاری به صورت مالی یا فیزیکی می کنند تا بتوانند در پیش میهمانان خود بیش از پیش، سربلند باشند.

مراحل مراسم عروسی در تالار

اولین مرحله از مراحل مراسم عروسی در تالار، رزرو تالار است؛ رزرو تالار باید با دقت تمام و کمال انجام شود تا در رفت و آمد مهمانان و کیفیت پذیرایی مشکلی به وجود نیاید. یک تالار مناسب برای برگزاری مراسم عروسی، باید با توجه به محل زندگی مهمانان انتخاب شود، اما از آن جایی که مهمانان ممکن است از هر جای شهر و کشور به مراسم شما تشریف بیاورند، بهتر است تالار خود را در مرکز شهر رزرو کنید تا دسترسی و رفت و آمد برای همه مهمانان راحت و آسان باشد.

دومین فاکتور مهم از مراحل مراسم عروسی در تالار، سرراست بودن آدرس تالار و وجود پارکینگ است؛ در نظر داشته باشید که برای رزرو تالار باید به سرراست بودن آدرس آن توجه ویژه ای داشته باشید، همچنین هرچه ترافیک کمتری در مسیر تالار باشد، مهمانان زمان بیشتری را در مراسم شما سپری می کنند. وجود پارکینگ نیز از واجبات یک تالار است که بهتر است قبل از رزرو تالار، آن را چک کنید.

مراسم عروسی از ابتدا تا انتها

در حال حاضر، با بالاتر رفتن کیفیت تالار های پذیرایی و رقابتی شدن فضای میان آن ها، اکثر تالار ها بهترین خدمات را ارائه می دهند و لوکیشن نسبتا مناسبی دارند. از این رو ممکن است انتخاب یک تالار مناسب کار بسیار دشواری نباشد.

اما اگر به عنوان برگزار کننده مراسم عروسی دائم در حال پرسیدن سوال: برای عروسی چیکار کنم؟ از خود هستید، باید بگوییم که برگزاری یک مراسم عروسی شیک و به یادماندنی، نیازمند هزینه و تلاش است ولی جای نگرانی نیست و شما می توانید تقریبا تمامی خدماتی را که برای مراسم عروسی خود نیاز دارید.

توسط سایت ها و شرکت های ارائه دهنده این خدمات، در قبال هزینه مناسب، دریافت کنید، اما یادتان باشد که برای تهیه تالار، پذیرایی، شام، تیم فیلم برداری، تزئینات، تهیه میوه، خواننده یا dj و دیگر خدمات مدنظر خود، نیاز دارید تا گزینه های مختلف را بررسی، تست و مقایسه کنید تا بتوانید در عین درست مصرف کردن بودجه خود، بهترین نتیجه را در برگزاری مراسم عروسی مشاهده کنید.

برای عروسی چیکار کنم؟

سوال مهمی که برای تمام برگزار کنندگان عروسی و مهمانان و عروس و داماد پیش می آید، این است که برای عروسی چه کار هایی باید انجام داد؟ چه چیز هایی را باید تهیه کرد؟ چگونه باید یک مراسم عروسی را برگزار کرد؟ چه لباسی مناسب عروسی است؟ چگونه عروسی شیک بگیریم؟ و…

قبل از هرکاری، به عنوان یک برگزار کننده مراسم عروسی باید یک چک لیست برنامه ریزی مراسم عروسی تهیه و در آن رزرو ها، خرید ها، تماس ها، پیگیری ها و تست کردن تمام خدمات مربوط به عروسی که مد نظر دارید را بنویسید و سپس اقدام به انجام دادن مرحله به مرحله آن ها کنید. اما این مراحل شامل چه چیز هایی می شود؟

بهتر است قبل از هر کاری برای رزرو تالار عروسی در روز مد نظر خود عجله کنید. چرا که در ممکن است در زمان مد نظر شما، تالار یا باغ تالار پذیرایی مورد نظر، رزرو شده باشد، سپس به دنبال خرید کارت عروسی بروید و سفارش چاپ آن را ثبت کنید، البته معمولا سفارش کارت عروسی بر عهده عروس و داماد است.

مراسم عروسی

سپس خدمات تالار مورد نظر خود را بررسی کنید، آیا پذیرایی با کیفیتی دارد؟ شام مهمانان به بهترین نحو سرو خواهد شد؟ در این صورت اگر همه گزینه های پذیرایی بر عهده تالار باشد، در برنامه خود بسیار جلو می افتید؛ اما اگر اینطور نیست، بهتر است سری به بازار میوه و تره بار بزنید تا ابتدا میوه مورد نظر خود را سفارش دهید، سپس گزینه های پذیرایی مانند شربت، شیرینی و ژله و هرچیزی که مد نظر دارید را در بازار شهر خود سفارش دهید و سپس با رستوران ای که مد نظر دارید، هماهنگ کنید تا به تعداد میهمانان(به اضافه تعدادی اضافه) غذا برای تاریخ مورد نظر تهیه شود.

بعد از انجام هماهنگی های پذیرایی، بهتر است سری به آتلیه های مختلف بزنید و نمونه کار فیلمبرداری عروسی را تماشا و نوع مورد نظر خود را انتخاب کنید تا یک فیلم عروسی به یاد ماندنی برای عروس و داماد، از بهترین شب زندگی شان به جا بماند. با کمی پرس و جو از آشنایان و گشت زدن در سایت های مختلف، باید یک خواننده و dj را برای روز مورد نظر هماهنگ کنید، می توانید نمونه کار های فایل صوتی کار شان را از خودشان درخواست کنید و قرار دادی با شخص یا تیم مورد نظر ببندید.

می توانید از دیگر اعضای خانواده برای رزرو زمان آرایشگاه زنانه و مردانه، گل زدن ماشین عروس در گل فروشی ها و پخش کردن کارت های عروسی کمک بگیرید.

پس از همه این امور، کمی به خودتان برسید، لباس مناسب برای خود تهیه کنید و تایم آرایشگاه خود را رزرو کنید و مطمئن باشید اگر تمامی گزینه های لیست به درستی انجام شده باشد، یک جشن عروسی بی نقص و به یاد ماندنی را برای عروس و داماد برگزار کرده اید.

البته امروزه برگزاری مراسم عروسی در ایران، مانند گذشته نیست و شرکت های برگزار کننده جشن ها، تمامی خدمات را در قبال دریافت هزینه برای شما انجام می دهند تا شما از هرگونه استرس و دوندگی دور باشید و از هم فکری کردن با دیگر اعضای خانواده و آشنایان خود در رابطه با برگزاری، دریغ نکنید!

همه چیز درباره عروسی

پدیده ازدواج، یک پدیده نو یا جدید نیست، هزاران سال و یا حتی قبل از آن نیز برگزار می شده و همواره برگزار خواهد شد، اما این مراسم از کجا شروع شد؟ خواستگاری، تا قرن 16 ام مطرح نبود و غالب ازدواج ها به روش های عجیبی شکل می گرفتند. اما قدیمی ترین سند ازدواج در بین النهرین شکل گرفت. زمانی که همسر سومر کینگ سو سین، 2500 سال قبل از میلاد، بر روی یک لوح سنگی سند ازدواج خود را در غالب یک متن عاشقانه حکاکی کرد.

تالار

انگشتر و حلقه نامزدی نیز به یونان برمی گردد، یونانی ها معتقد بودند رگی در انگشت حلقه وجود دارد که تا بالای قلب می رود، پس برای تعهد یک زوج عاشق، انگشتر و حلقه استفاده می شد تا این هدیه از طرف همسر، در دست باشد و به رگ متصل به قلب نزدیک بماند.

مراسم عروسی چیست؟

مراسم عروسی یا ازدواج، یک فرایند و پدیده میان دو نفر است که عشق آن ها را به سرانجام خود می رساند. ازدواج، دو نفر را زوج و همسر هم می سازد و بنا بر این جشن، تعهدی را در قبال یکدیگر مقدر می کند. این تعهد قانونی میان زن و مرد شکل می گیرد و طی آداب و رسومی انجام می شود. همچنین طرفین در ازدواج از حق و حقوقی برخوردار هستند که متناسب با خانواده و سنت و محل زندگی، می تواند متفاوت باشد. البته منظور ازدواج بیشتر به منظور مستحکم کردن عشق و علاقه میان دو نفر و زاد و ولد است.[تعداد: 5    میانگین: 2.8/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات