تالار نت تالار عروسی
 

در دوران نامزدی عشق ممنوع !

 ادمین   5 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۶,۰۸۷ بازدید  
دوران نامزدی, عشق در دوران نامزدی


یکی از دوران مهم و سرنوشت ساز هر دختر و پسر دوران آشنایی یا دوران نامزدی است. در این دوران دختر و پسر می بایست شناخت کاملی و دقیقی از هم پیدا کنند. در دوران نامزدی دختران باید مرد زندگی و آینده شان را کامل بشناسند تا انتخاب خوبی داشته باشند و این مطلب میتواند در این مهم به آنها کمک کند.

دوران نامزدی, عشق در دوران نامزدی

دوران نامزدی دوران شناخت مرد زندگی

درست است که دوران نامزدی دوران بسیار شیرین و لذت بخش اما در کنار لذت های آن از اهمیت بسیار بالایی برخورداس است. در این دوران شما می توانید فرد مقابل و همسر احتمالی خود را بشناسید و به دقت رفتار و اختلاقیات وی را بسنجید.

نکاتی که در ادامه ملاحظه خواهید کرد مطالبی است که می تواند مورد توجه دختران باشد که با مطالعه آنها و به کارگیری نکته هایی که گفته خواهد شد، دختر خانم هایی که قصد نامزدی و ازدواج دارند کمک خواهد کرد تا آشنایی کامل از همسر آینده شان داشته باشند و چگونه این دوران را بگذرانند و از هرگونه عجله و تصمصیم سریع و بدون آگاهی در دوران نامزدی پرهیز کنند، چراکه در صورت اشتباه و انتخاب ناصحیح موجب پشیمانی و ناامیدی در آینده را خواهید داشت. این توصیه ها به شما در انتخاب بهتر مرد ایده آل زندگی تان کمک خواهد کرد.

سوالاتی که قبل از عاشق شدن باید از نامزدتان بپرسید

قبل از درگیر شدن با مسائل احساسی و عاطفی با هر مردی، مطمئن شوید که فرد مورد نظر مناسب شما است یا نه ! در نخستین دیدارها و برخوردهاست که شما می بایست سؤال هایی از نامزدتان بپرسید تا به شناخت رسیده و بتوانید تصمیم بگیرید که آیا می توانید درگیر مسائل عاطفی و احساسی بیش تری بشوید یا خیر؟! پیش از این که با وی ازدواج کنید و به قلب شما راه یابد، می بایست او را مورد سنجش و ارزیابی قرار دهید. هر اندازه اطلاعات شما نسبت به نامزدتان بیشتر باشد، به شما کمک می کند تا بهتر قضاوت کنید که آیا وی شریک زندگی مناسبی برای شما است یا خیر!

جهت مطمئن شدن از این که نامزد شما، مناسب شما است یا نه، می توانید در موارد زیر از وی سؤال کنید :

شناخت وضعیت خانواده ها و کیفیت روابط خانوادگی
– روابط عاطفی احتمالی گذشته و دلایل به هم خوردن آنها
درس ها و پندهای آموخته در زندگی
– اخلاقیات، ارزش ها و نظریه های اخلاقی
– دیدگاه های احساسی عاطفی، تعهد و روابط
دیدگاه های مذهبی
– هدف های مروبط به حرفه و شخصی

کنترل احساسات در دوران نامزدی و صداقت در رفتار

باید بدانید، رابطه ای موفق است که همیشه در آن صداقت، اساس و پایه باشد. هنگامی که شما در روابط تان با دیگران، در ابراز عشق و احساسات خود صادق نباشید، درنتیجه آن روابط به هم ریخته و یا نامطبوع و پیچیده خواهد شد.

ویژگی های صداقت احساسی

هنگامی که با کسی که او را دوست دارید، صادقانه گفتگو می کنید، هر دوی شما احساس می کنید که به هم نزدیک شده اید. صداقت، هم چون پلی است میان قلب شما و قلب شخص مقابل شما. گویی صداقت، دری را به سوی قلب شما باز می کند. در نتیجه او می تواند خود واقعی شما را کاملا حس کند. اگرچنانچه از نظر عاطفی با فردی که شما را دوست دارد صادق نباشید، رابطه بین شما سطحی خواهد بود و به هیچ عنوان این روابط به طور جدی عمیق تر نخواهد شد. هر مقدار از نظر عاطفی و احساسی صادقانه تر برخورد کنید، به همان میزان، صمیمیت بیشتری را تجربه می کنید و احتمال بیشتری هم دارد که شما با در کنار هم، آینده ای بهتر را بسازید. در واقع صداقت احساسی، به وجود آورنده ی صمیمیت خواهد بود.

صداقت احساسی شما، باعث می شود تا نامزدتان به خود اجازه دهد، احساسات خویش را بیان کند. هنگامی که با مردی از نظر عاطفی صادقانه برخورد می کنید، باعث می شود وی نیز از نظر عاطفی با شما صادق باشد، او هم احساس امنیت بیشتری می کند و می تواند احساسات قلبی اش را بیان کند. اگر نامزد شما اینچنین احساس کند که شما احساساتتان را بیان نمی کنید، او نیز در مقابل خود، سپر محافظتی قرار می دهد. هنگامی که احساساتتان را ابراز می کنید، نامزدتان به شما اعتماد کرده و دیوارهای محافظ احساسات او فرو می ریزند. مرفرد د صادقی که مناسب شما است، همواره به شما به دلیل صداقت در ابراز احساسات، احترام می گذارد.

شناخت کامل در دوران نامزدی

شناخت هویت و شخصیت نامزدتان در دوران نامزدی

هویت، یکی از مهم ترین و ضروری ترین مشخصه های همسر آینده شما است. بنابراین باید در جست وجوی فردی با هویت مناسب باشید. در واقع هویت، خمیرمایه درونی هر فرد است. هر آن چیزی که درون فرد را بیان کند و ارزش های زندگی او، نحوه رفتار و اخلاقش را نیز نشان دهد و جزو هویت او می باشد. رفتار نامزدتان در مورد خودش، شما و پس از ازدواج، رفتارش با فرزندانش، می تواند نشان دهنده ی هویت او باشد در حالی که شخصیت، راهی است که هر شخص، خودِ بیرونی اش را به جهان پیرامون نشان دهد؛ روشی که وی، ظاهرش را بیان می کند.

ممکن است به نظر رسد هویت، به اندازه شخصیت، قابل رؤیت نباشد ولی در حقیقت انعکاسی حقیقی تر از باطن هر شخص می باشد. اگر هویت و شخصیت را بصورت یک کیک در نظر گیریم، «شخصیت» قسمت رویه ای کیک و «هویت» مواد تشکیل دهنده ی داخل کیک می باشد.

نکاتی که در انتخاب مرد آینده تان باید توجه کنید

شناخت هویت به جای تکیه بر ویژگی های شخصیتی هر فرد

سعی کنید به جای این که هدف شما، پیمان زناشویی باشد، یقین حاصل کنید که او هویت مناسبی دارد. (در پی پیمان زناشویی بودن، چشمان شما را به روی هویت وی می بندد).

مشخصه های هویتی که می بایست در همسر آینده تان در دوران نامزدی جستجو کنید

تعهد در رابطه با رشد و پیشرفت در انسانیت : شما نمی بایست او را تهدید به رشد و پیشرفت نمایید، بگذارید خودش این کار را انجام دهد.
صداقت عاطفی : در واقع یک ارتباط صمیمی، شراکت در همه چیز است، به خصوص در احساسات. همسر شما باید مردی باشد که احساساتش را بتواند نسبت به شما بیان کند.
صداقت : از عوامل سالم در یک رابطه درستی، صداقت و وفاداری هستند. باید بدانید تا وقتی که شما به وی احساس امنیت می دهید، او با شما، خودش و دیگران صادقانه برخورد می کند.
–رشد فکری و مسئولیت پذیری : از لحاظ فکری، رشد کرده و مسؤولیت پذیر باشد و هر آن چه را که بیان می کند و می خواهد در زندگی خود انجام دهد، جامه عمل بپوشاند.
داشتن اعتماد به نفس بالا : نسبت به خود، اعتماد به نفس و احساس خوبی داشته باشد. از خود و محیط زندگی اش به خوبی محافظت کند و خودش را نیز به اندازه ی شما دوست بدارد.
داشتن نگرش مثبت نسبت به زندگی : مردی که با هویت مناسب، خوبی های پیرامون را در شما و خود می بیند و وقتی که شما همراه او هستید، احساس خوبی را در مورد زندگی خود خواهید داشت.

شخصیت مرد مناسب شما، به میزان هویت او اهمیت ندارد. در واقع علاقه و توجه به ظاهر یک مرد، می تواند مهم باشد اما نه اینقدر که تنها فقط ظاهر را درنظر بگیرید. شما می بایست او را بیش تر به دلیل باطنش دوست داشته باشید.

آروزی خوشبختی برای شما[تعداد: 6    میانگین: 2.3/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات