تالار نت تالار عروسی
 

نکات آرایشی هنگام استفاده از رژ لب قرمز

  ادمین      9 سال پیش      ارسال دیدگاه  
رژ لب قرمز، مدل آرایش لب


رژ لب قرمز، مدل آرایش لب

آرایش با رژ لب قرمز طرفداران زیادی دارد و بسیاری از آرایشگاه ها از رژ لب قرمز در آرایش خود استفاده میکنند چراکه با هر رنگ لباس ست می شود. اگر هنگام انتخاب رژ لب قرمز به نکاتی ضروری در ارتباط با رنگ پوستتان توجه نکنید ممکن است رژ لب نه تنها باعث زیابیی شما نشود بلکه باعث ترسناک شدن شما هم شود. در آرایش افراد معروفی مانند تیلور سوییفت، جنیفر لوپز و ریحانا را می‌بینیم که همیشه بی عیب و نقص هستند اما چطور می‌توانیم این کار را در خانه انجام دهیم؟ مواردی که در ادامه ذکر خواهد شد نکاتی است ضروری که هنگام آرایش و استفاده از رژ لب باید مورد توجه قرار گیرند.

انتخاب رنگ رژ لب بر اساس رنگ پوست صورت

چنانچه پوست روشنی دارید، از رژ لب با رنگ‌های قرمز سرد با ته رنگ آبی را انتخاب کنید تا لبتان را جذاب‌تر کند (مثلا رنگ قرمز سیب آبنباتی یا قرمز گیلاس). این رنگ‌ها، رنگ چهره روشن را روشن‌تر و درخشانتر می‌کنند. رنگ‌های قرمز کران بری(قره قاط) و قرمز روشن باعث درخششی طلایی رنگ روی رنگ چهره‌های برنزه می‌شوند. افرادی با رنگ پوست تیره باید رنگ‌های قرمز گرمی انتخاب کنند که ته رنگ‌های قهوه‌ای یا نارنجی داشته باشد. این رنگ‌ها به رنگ چهره‌های تیره، گیرایی خاصی می‌دهد.

زیر سازی لب ها قبل از زدن رژ لب

همانطور که هنگام آریش صورت با کرم ضد آفتاب زیرسازی می کنید برای اینکه رژ لبتان بخوبی روی لبتان بنشیند باید لبتان را نیز زیرسازی کنید. می‌توانید از کانسیلر معمولی استفاده کنید. فقط کمی از آن را روی نوک انگشتانتان بزنید و روی لبتان بکشید. با این کار، لبتان دقیقا به رنگ رژ در می‌آید و رنگدانه‌های رژ نیز برای مدت طولانی تری روی لبتان باقی می‌مانند. یک راه دیگر برای جلوگیری از پخش شدن رنگ روی لب‌ها این است که با یک مداد بی‌رنگ، خط لب بکشید. یک مداد روشن و حاوی موم مانند یک دریچه(دروازه) عمل می‌کند بنابراین رنگ رژ پخش نخواهد شد و احتمال کشیدن خط لب ناهماهنگ که معمولا با مدادهای معمولی ایجاد می‌شود، کاهش می‌یابد.

از مالیده شدن رژ به دندانتان جلوگیری کنید

چرا همیشه وقتی رژلب پر رنگ می‌زنید، رژ لب به دندانهایتان می‌چسبد؟

برای جلوگیری از این مسئله، دو دندان جلویی تان را با کمی‌وازلین(نگران نباشید، طعم خاصی ندارد)بپوشانید. این کار یک سد نامرئی ایجاد می‌کند که جلوی چسبیدن رنگ به دندانتان را می‌گیرد. اگر به نرم کننده لب علاقه دارید می‌توانید کمی از آن را بعد از زدن رژ، روی لبتان بزنید تا رژ لبتان را روی لبتان محکم کند.

ست کردن صورت با رژ لب

وقتی می‌خواهید از یک رژ پر رنگ استفاده کنید چشمانتان را زیاد آرایش نکنید فقط روی یکی از اجزای صورتتان کار کنید تا اعضای صورتتان برای جلب توجه با هم رقابت نکنند. در عوض فقط کمی‌ریمل، خط چشم و یک رژ گونه روشن بزنید. یک رژ لب بسیار درخشان و مرطوب، ظاهر شما را جوان و شاداب نشان می‌دهد. از فرمول‌های مات که می‌توانند لب‌ها را خشک کنند و شما را مسن‌تر نشان دهند استفاده نکنید. مرحله آخر: به مهمانی بروید و خودتان را برای تعریف و تمجید آماده کنید.[تعداد: 40    میانگین: 3.4/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات