تالار نت تالار عروسی
 

آرایش زیاد باعث سردی همسرتان می‌شود!

  ادمین      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  
آرایش زیادی, آرایش بیش از حد


آرایش زیاد , آرایش بیش از حد

درست است که آرایش خوب باعث زیبایی زن‌ها می‌شود و بسیار مناسب است که یک زن در مقابل همسرش به شکل و ظاهری آراسته ظاهر شود، اما آیا آرایش زیاد و بیش از اندازه شما مطلوب است؟ بعضی از خانم‌ها بیشتر وقت خود را در حال آرایش کردن و اهمیت دادن بیش از حد به شکل و ظاهر خود می‌گذرانند. از این رو مدام در حال خرید لوازم آرایش و نکات زیبایی در خود هستند. اما آیا مردها این کار آنها را می‌پسندند؟

همسرتان شاید بتواند با خط چشم شما کنار بیاید اما آرایش زیاد و زرق و برق زیاد کلافه‌اش می‌کند؛ شاید از اینکه هیچ‌وقت نتوانسته‌اید مثل یک ستاره هالیوودی که پا به فرش قرمز می‌گذارد در چشم همسرتان بدرخشید افسوس بخورید، اما از نظر باربارا دی آنجلیس که سال‌ها به زوج‌ها برای خوشبخت‌تر بودن مشاوره داده و کتاب‌های فراوانی در این مورد نوشته، زن‌هایی که بیش از حد نسبت به قیافه و ظاهر خود حساس هستند، می‌توانند مردها را سرد کنند. باربارا می‌گوید زن ایده آل از نظر یک مرد، کسی است که می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان برای رفتن به یک پیک‌نیک غیرمترقبه حاضر شود، اما در مقابل وقتی قرار است به مهمانی مجلل شب برود، می‌تواند آراسته و زیبا به نظر برسد. زن ایده‌آل از نظر مردها کسی است که لایه‌های متعدد کرم پودر روی صورتش، میان او و همسرش فاصله نمی‌اندازد و به خاطر ترس از به هم ریختن موهایش در رابطه زناشویی با همسرش خلل ایجاد نمی‌کند. اگر می‌خواهید مرزهای آراستگی با وسواسی بودن را بشناسید و در چشم همسرتان بیشتر بدرخشید، ادامه این مطلب را بخوانید.

شاید این جملات را از همسرتان شنید باشید

مردهایی که من با آنها روبه‌رو شده‌ام، شکایاتی از این دست را مطرح می‌کردند. این گفته‌ها را بخوانید و ببینید که در زندگی شما هم ردپای آنها دیده می‌شود یا نه؟«زن‌هایی که احساس می‌کنند مجبورند همیشه ایده‌آل و آرایش کرده باشند را نمی‌توانم تحمل کنم. هر روز ساعت‌ها صرف آرایش صورت و موهای‌شان می‌کنند. اگر کوچک‌ترین خدشه‌ای به آرایش‌شان وارد شود بدوبدو به دستشویی می‌روند تا مقابل آینه اصلاحش کنند. دوست دارم با زنی ازدواج کنم که بتواند سریع یک لباس ساده بپوشد تا بتوانیم برای صبحانه بلافاصله از خانه بیرون بزنیم.»

«همسر قبلی‌ام خیلی نگران سر و وضعش بود. او کاملاً من را نسبت به خودش سرد می‌کرد. قبل از هر کاری حتماً آرایش کامل، حسابی و وقت‌گیر می‌کرد. یک عالمه طلا، جواهرات و… به خود می‌آویخت و نصف تمام انگشت‌هایش انگشتر داشت. ناخن‌های دراز و تیز داشت و مواظب بود مبادا ناخن‌هایش بشکند. تمام وقت مواظب بود چیزی به‌هم نریزد. یک‌دفعه می‌ایستاد تا گردنبندش را تنظیم و ناخن‌هایش را در موهایش فرو کند. دیگر تحملم تمام شد.»

آریش زیادی همسر, آرایش غلیظ

از لوازم آرایش استاندارد استفاده کنید

آرایش زیاد را بشناسیم و از خط قرمزها عبور نکنیم

زن‌هایی که در حد وسواسی به ظاهرشان اهمیت می‌دهند، می‌توانند مردها را سرد و از خود دور کنند. در سال‌هایی که روی موضوع روابط زن و مرد کار کردم، با مردهای بسیاری مواجه شدم که از این موضوع شکایت داشتند، آنها حتی به مواردی با دقت خاص به زیاده‌روی همسرشان در این مورد اشاره می‌کردند و مواردی نظیر آنچه در ادامه می‌آوریم را به‌عنوان دلایل سرد شدنشان نسبت به همسر خود معرفی می‌کردند:

زن‌هایی که مدام در خانه و مهمانی آرایش سنگین و غلیظ می‌کنند: صدها بار این شکایت را از همسرانشان شنیده‌ام. حقیقت آن است که مردها از آرایش غلیظ بدشان می‌آید و دوست دارند همسرانشان آرایش سبک و کم‌رنگ داشته باشند، به‌خصوص آرایش چشم‌ها را خیلی می‌پسندند و دوست دارند. در تحقیقاتی که انجام دادم متوجه شدن که مردها بیش از هر موردی از کرم‌پودر و رژ گونه بدشان می‌آید.

هنگامی که مردها به‌صورت همسرشان نگاه می‌کنند به‌جای آنکه پوستتان را ببینند با لایه‌ای از کرم‌پودر و… روبه‌رو می‌شوند و نسبت به شما سرد می‌شوند. از آنجا که ما زن‌ها سال‌های سال مجلات مختلف مخصوص خانم‌ها و مد را خوانده‌ایم، به‌صورت‌های پوشیده از لوازم آرایشی عادت داریم. اما برای اغلب مردها، آرایش سنگین و غلیظ بسیار سطح پایین به‌نظر آمده و چنین صورت‌هایی اغلب برایشان به‌مراتب زشت‌تر هم هستند؛ یک سردکننده تمام‌عیار. زن‌هایی هستند که سر میز شام ناگهان کنار می‌کشند تا رژلب یا برق لب خود را مجدداً تجدید کنند، آن‌هم همان‌جا سر میز درحالی که شوهرشان هم تماشا می‌کند.

زن‌هایی که در لباس پوشیدن وسواس دارند هم بلای جان همسرشان هستند: گرچه مردها از زن‌های خوش‌لباس خوش‌شان می‌آید، اما چنانچه زنی به‌طرزی وسواسی لباس پوشیده باشد، برای مردها به‌هیچ عنوان خوشایند نخواهند بود؛ مخصوصا زن‌هایی که لباس پوشیدن‌شان ساعت‌ها طول می‌کشد و دست آخر هم از آنچه پوشیده‌اند احساس خوبی ندارند. به‌یاد دارم مردی می‌گفت «هنگامی‌که از همسرم خواستم تا به تماشای بازی بیسبال پسر ۹ساله‌مان برویم، او یک شلوار چرمی مشکی پوشید با یک جفت کفش پاشنه‌بلند و یک عالمه آرایش. خیلی جذاب شده بود، اما این لباس مناسب یک مهمانی بود، نه تماشای یک مسابقه بیسبال آن‌هم با یک عده پسربچه ۹ساله.»

زن‌هایی که نمی‌گذارند کسی به موهای‌شان دست بزند: مردها از زن‌هایی که مدل و آرایش موهای‌شان به مردشان می‌گوید «لطفاً دست نزنید!» بدشان می‌آید. آنها از موهای خشک، تافت خورده و چرب شده که محتوی تعداد زیادی سوزن، سنجاق و شانه هستند، وحشت دارند.

زن‌هایی که مقادیر زیادی طلا و جواهر به خود آویخته‌اند: به‌یاد دارم مردی به شوخی از من پرسید «چرا زن‌ها احساس می‌کنند مجبورند یک عالم طلا و جواهرات به خود آویزان کنند؟ این موارد ما مردها را سرد می‌کنند.» ما زن‌ها فکر می‌کنیم که بدین ترتیب «مد روز» هستیم، اما مردها طور دیگری فکر می‌کنند. از نظر آنها این همه زیور و زینت‌آلات، اضافی و غیرضروری است و آنها را سرد می‌کند. آیا تا به حال شده نامزد یا شوهرتان به شما بگوید که بدون آرایش خوشگل‌تر هستید و شما فکر کنید که او باید دیوانه شده باشد که چنین حرفی بزند؟

دلیل آرایش زیاد زن ها و اهمیت دادن بیش از حد به ظاهرشان چیست ؟

متاسفانه برخی از زن‌ها توسط آگهی‌های تجاری و وسایل ارتباط جمعی، چنان شست‌وشوی مغزی داده شده‌اند که باید خود را با تصویر ذهنی ایده‌آلی که این آگهی‌ها ارائه می‌دهند، تطبیق دهند. البته این‌گونه است که زن‌ها به‌منظور آنکه زیباتر و مطلوب‌تر باشند، مجبورند محصولاتی که این قبیل شرکت‌های تجاری عرضه می‌کنند را خریداری کنند. مانند لوازم‌آرایشی، لباس و… از طرف دیگر مردها هم از این تصاویر ارائه داده شده، بی‌بهره نیستند و این استانداردها به‌طرزی دوجانبه خود را تحکیم کرده و جا انداخته‌اند و در نهایت این زنها هستند که از دوسر کلاه سرشان می‌رود. مردها می‌گویند خواهان زنی هستند که طبیعی‌تر باشد و قبل از بیرون رفتن آرایش و لباس پوشیدنش دو ساعت طول نکشد. آرایش زیاد و زمان زیاد برای آرایش کردن مردها را کلافه میکند.

زیباترین آرایش, آرایش ملایم

رعایت کردن تعادل در میزان آرایش

شخصاً به‌عنوان یک زن از رسیدگی به سر و وضع و آرایشم لذت می‌برم اما این را هم آموخته‌ام که در پاره‌ای اوقات مناسب‌ترین حالت آن است که به طرزی خودانگیخته و نه‌چندان جدی لباس بپوشم. یادتان نرود که مردها از زن‌هایی که به زیبایی‌شان اهمیت می‌دهند، خوششان می‌آید و زن‌های شلخته‌ای که به سر و وضعشان نمی‌رسند و متناسب با موقعیتی که قرار است در آن قرار بگیرند حاضر نمی‌شوند، می‌توانند آنها را سرد کنند. اما نباید از یاد ببرید که آنها در عین حال دوست دارند ببینند شما بدون آرایش معذب نیستید و اینکه زیبایی طبیعی‌تان نمود بیشتری دارد.
چه باید کرد؟

برای اینکه تلاش شما برای زیباتر به نظر رسیدن و درخشیدن در چشم همسرتان نتیجه عکس ندهد، می‌توانید این دو راه را امتحان کنید:

۱- نظر نامزد یا همسرتان را در رابطه با آرایش ، لباس و مد بپرسید. لزوماً نباید خود را با علائق شخصی او منطبق کنید، اما بسیاری از زن‌ها هرگز در این باره با همسرشان صحبت نمی‌کنند. صحبت در این باره باعث می‌شود هر دوی شما موارد جدیدی بیاموزید که به‌نفع رابطه‌تان است.

۲- سعی کنید زیبایی را از درون خود بجویید. صرف‌نظر از اینکه چقدر تلاش می‌کنید که زیباتر به‌نظر آیید، همواره این را به خاطر داشته باشید که زیبایی از درون شما بیرون می‌آید. هنگامی که از درون احساس خوبی نسبت به خود دارید، خوب از خودتان مواظبت می‌کنید و عزت‌نفس زنانه‌تان را محترم می‌شمارید و این زیبایی حتماً از بیرون خود را نشان می‌دهد.

آرایش زیاد از حد, آرایش مداوم

آرایش زیاد همسرتان را کلافه میکند

عوارض و مشکلات آرایش مدام در پوست شما

درست است که آرایش باعث زیباتر شدن شما می‌شود اما آیا آرایش زیاد از حد مناسب است؟ جدای از آنکه مردان چه آرایشی دوست دارند، آرش کردن زیاد و مداوم باعث آسیب‌های زیاد به پوست شما می‌شود و با بالا رفتن سن این عوارض بیشتر نشان می‌دهند. حتی ستارگان مشهور و هالیوودی هم در اوقاتی که در منزل هستند و در عوام حضور ندارند به صورتشان استراحت می‌دهند و از آرایش کردن مداوم پرهیز می‌کنند.

تماس بیش از حد پوست با مواد شیمیایی موجود در لوازم آرایشی، مشکل پوستی شما را بدتر می‌کند. خانم‌ها در سنین مختلف، تاثیرات متفاوتی از مواد آرایشی می‌گیرند.

در خانم‌های جوان‌تر، استفاده از لوازم آرایشی چرب باعث بروز جوش و بثورات پوستی روی صورت می‌شود. همچنین مواد شیمیایی این لوازم، باعث بدرنگی و لکه پوستی می‌شود.

در سنین بالاتر نیز آرایش زیاد صورت باعث چروک شدن زودرس و کدر شدن پوست می‌شود.

مواظب مواد شیمیایی استفاده شده در لوازم آرایشی باشید

در پایان بهتر است مواظب برخی از مواد شیمیایی که عوارض و صدمات جبران ناپذیری روی پوست شما می‌گذارند باشید و در انتخاب نوع لوازم آرایش خود وسواس زیاد به خرج دهید و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل کنید. همیشه سعد داشته باشید تا از مواد آرایشی فاقد چربی استفاده کنید و اگر پوستتان خشک است از مرطوب کنند استفاده نمایید.

 [تعداد: 2    میانگین: 3/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات