تالار نت تالار عروسی
 

هزینه برگزاری یک عروسی چقدر است ؟

  ادمین      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  


شاید بسیاری از زوج‌ها جوان یا حتی افراد مجرد بخواند برآورد هزینه داشته باشند و هزینه‌های لازم را جهت برگزاریم عروسی را تخمین بزنند تا برنامه ریزی‌های لازم را جهت ازدواج و برگزاری مراسم عروسی داشته باشند.

برگزاری عروسی در گذشته بسیار آسان بود و تجملات عصر جاضر را نداشت. دختر و پسر بعد از آشنایی و انجام صیغه عقد عموماً در خانه داماد در کنار دیگر اقوام جمع می‌شدند و مراسم عروسی برگزار می‌شد و عروس و داماد راهی خانه بخت می‌شدند و به دور از تجملات با آرامش و بدون استرس از مراسم و نحوه بزگرای آن راحی خانه بخت می‌شدند.

سادگی و محبت نزد میهمانان و مردم موج می‌زد. چراغانی کوچه و حیاط و صندلی‌هایی که در حیاط چیده شده بود. مردم در عین سادگی و نزدیکی در کنار یکدیگر می‌نشستند و لحظاتی شاد و سراسر محبت و نزدیکی را می‌گذراند و بعد از مراسم عروس و داماد زندگی‌ای بادوام و پر از مهر و محبت را آغاز می‌کردند.

تالارهای مجلل و تشریفاتی

اما متأسفانه این روزها با گذشت زمان، تغییرات زیادی در طرز تفکر و رویه بسیاری از دختران و پسران ایرانی صورت گرفته است؛ تغییراتی که تمام سادگی‌های ازدواج را از بین برده است تا جامعه امروز با تالارهای مجلل، شیک و پر هزینه، خانه‌های تشریفاتی و جهیزیه‌های لوکس روبه‌رو شود.
قیمت تالارهای عروسی بخصوص در تهران در حدود ۴۰ میلیون تومان می‌رسد، آن هم فقط برای پذیرایی و صرف شام! جهت اطلاعات بیشتر پیشنهاد میکنیم مطلب “قیمت تالار عروسی” را مشاهده نمایید.

wedding-hall

همراه با هزینه‌های دیگر از جمله، میوه، شیرینی، آتلیه عکاسی، فیلم‌برداری از جشن و تزیین ماشین عروس که هزینه‌های برگزاری مراسم عروسی به ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیون تومان نیز خواهد رسید!

هزینه تهیه لباس عروس و داماد و همراه با حلقه‌های ازدواج به ده میلیون تومان می‌رسد. خرید سرویس جواهر برای عروس نیز در حدود پانزده میلیون تومان.

هزینه‌های سنگین لباس عروسی‌های گران قیمت و تشریفاتی فقط برای یک شب

یکی از مدیران مزون لباس عروس تهران می‌گوید: هزینه اجاره لباس عروس از ششصد هزار تومان تا دوازده میلیون می‌رسد.

این مدیر مزون عروس ادامه می‌دهد: اکثر از دختر خانم‌هایی که به این مزون می‌آیند، جهت خرید لباس عروس‌های گران قیمت و تشریفاتی پافشاری می‌کنند و در مقابل، آقای داماد می‌بایست اثبات کردن عشق خود به همسرش این هزینه‌ها را قبول کند و گران‌تری لباس عروس را تهیه کند.

وی می‌افزاید: در بین مراجعه کنندگان، برخی عروس خانم‌هایی هستند که به جای توجه زیبایی لباس، فقط به قیمت لباس عروس فکر می‌کنند! آنها فکر می‌کنند هر مقدار هزینه بیشتر بدهند لباس عروس بهتر و زیباتری تهیه می‌کنند و اصلاً به این توجه ندارند که آیا لباس عروسی که می‌خرند مناسب اندام و بدن آنها هست یا نه؟ آیا متناسب با سلیقه‌شان است؟ لباس‌های ارزان‌قیمت را نگاه نمی‌کنند و از توجه و انتخاب آنها خودداری می‌کنند.

انتخاب حلقه نامزدی گران قیمت و حلقه عروسی

یکی از دیگر از مواردی که در برگزاری مراسم عروسی می‌بایست تهیه شود و به هزینه‌های عروسی اضافه می‌کند حلقه نامزدی است. در بین این هزینه‌های سرسام آور قبل از عروسی، متأسفانه افرادی هستند که برای خرید حلقه نامزدی و حلقه عروس عروس و داماد چند ده میلیون هزینه می‌کنند.
یکی از دوستان به نام بهنام ۲۷ ساله که مراسم نامزدی و بله برون را در پیش رو دارد از حلقه نامزدی که برای همسرش خریده است می‌گوید: دیروز جهت خرید حلقه نامزدی رفته بودیم که هزینه انگشتر نامزدم ۱۵ میلیون تومان شد. در بین آن‌ها انگشترهای ارزان قیمتی هم در پاساژ موجود بود، اما انگشتری که نامزدم دست روی آن گذاشت و انتخاب کرد ۱۵ میلیون تومان تمام شد. دلیل گرانی آن وجود سنگ‌های قیمتی و برلیان بود که باعث بالا رفتن قیمت آن شد.

بعضی‌ها که انگشتری عروسی و نامزدی را جدا از هم می‌دانند و خرید انگشتر نامزدی در زمان خود و خرید انگشتر عروسی نیز در زمانی دیگر انجام می‌شود که بر قیمت‌ها و هزینه‌ها می‌افزاید.

سرویس‌های طلا با قیمت‌های نجومی

خرید زیورآلات و سرویس‌های طلا نیز یکی از رسومی است که از گذشته بوده است. امروز خرید سرویس طلا در بعضی از خانواده‌ها بسیار گران تهیه می‌شود و با قیمت‌های بالا اقدام به خرید طلا و جواهرات می‌کنند. قالب این سرویس‌ها جواهر است که وجود سنگ جواهر در آن باعث گرانی بیشتر آن می‌شود. قیمت سرویس طلا نیز از ۱۰ میلیون تومان تا ۳۰ میلیون و بعضاً ۱۰۰ میلیون تومان می‌باشد.

روی آوردن به تجملات علت عدم ازدواج در بین جوانان

متأسفانه این روزها تجمل گرایی و روی آوردن به تشریفات، مهم‌ترین مانع جهت ازدواج جوانان شده است و چشم و هم چشمی‌ها و توجه بیش از اندازه آنها، باعث شده که به‌موقع ازدواج نکرده و به سبب آن، بسیاری از بیماری‌های روحی، روانی و همچنین اختلافات خانوادگی در میان آنها به وجود آید.
در این بین هستند کسانی که به دور از چشم و هم‌چشمی ها و تجملات با حداقل هزینه‌های ازدواج مراسم عروسی خود را برگزار می‌کنند و راهی بخت می‌شوند. اما آنها نیز جهت تأمین مخارج ابتدایی زندگی مشترکشان در صف وام‌های ازدواج مانده‌اند و متأسفانه از سوی نهادها و مسئولان هیچ تشویق و حمایتی برای این دسته از افراد صورت نمی‌گیرد.

البته برخی از تالارها هستند که در گروه تالارهای ازدواج آسان قرار گرفته‌اند و عروس و دامادها می‌توانند با انتخاب آن تالارها از تخفیفات گسترده‌ای بهره‌مند شوند. جهت مشاهده این تالارها و اطلاعات بیشتر می‌توانید مشاهده کنید “لیست تالارهای ازدواج آسان

 [تعداد: 1    میانگین: 1/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات