تالار نت تالار عروسی
 

انواع گیفت عروسی

 ادمین   6 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۲۱,۲۲۰ بازدید  


گیفت یا هدیه دادن در مراسم عروسی یک سنت است که در برخی خانواده‌ها رواج دارد. این گیفت یا شگون یک هدیه است که زوج جوان در شب عروسی‌شان برای مهمانان مراسم عروسی تهیه می‌کنند و در بین آنها (خانم‌ها) پخش می‌کنند و با این هدیه کوچک از آنها جهت حضور در جشن عروسی‌شان تشکر می‌کنند.

انوع گیفت عروسی,انواع مدل گیفت عروس

این هدیه و گیفت در بین مهمانان به عنوان نشانه یادبود عروسی آنها به یادگار باقی می‌ماند و هدیه‌ای خاطره انگیز برایشان خواهد بود. پس در انتخاب گیفت عروسی‌تان باید دقت کافی را داشته باشید تا مهمانانتان را با هدیه زیبا و خاطره انگیز از مراسم عروسی‌تان بدرقه نمایید.

انوع گیفت عروسی,انواع مدل گیفت عروس

تاریخچه هدیه و گیفت در عروسی

رسم هدیه دادن در مراسم عروسی به زمان‌های قدیم و اروپا بر می‌گردد. در واقع گیفت عروسی در آن دوران، جعبه جواهرات کوچکی بود که با کریستال و سنگ‌های قیمتی و گران‌بها ساخته می‌شد که محتویات این جعبه از حبه‌های قند می‌شد که نماد مال و مکنت و همچنین سلطنت بود (به اعتقاد مردم آن زمان، قند خواص درمانی داشته و بسیار گران بود).

در گذشت زمان، مغز بادام نیز به محتویات این جعبه افزوده گردید که همراه با قند، استعاره‌ای زیبا از تلخی و شیرینی در زندگی بود. پس از گذشت قرن‌ها و کاهش قیمت قند، هدیه و گیفت عروسی در بین بسیاری از جوامع و کشورهای مختلف نیز رایج شد و به رسمی عمومی تبدیل گردید به نحوی که امروزه بجای قند از نقل و نبات نیز در گیفت عروسی استفاده می‌شود.

گیفت عروسی را بخریم یا دستی در خانه بسازیم؟

جهت تصمیم گیری برای ساخت یا خرید گیفت عروسی، موارد زیادی تاثیرگذار هستند که این موارد مهم به: وسع مالی شما، تعداد مهمانان جهت تهیه گیفت، زمان کافی تا مراسم عروسی، ماندگاری و دوام گیفت عروسی (به‌عنوان مثال در صورتی که گیفت مدنظر شما، گل طبیعی باشد).

مدل جدید گیفت شب عروسی

انواع مدل‌های گیفت عروسی

با توجه به وسع مالی عروس و داماد، مدل‌های گیفت عروسی متنوعی را می‌توان در نظر گرفت. همان‌طور که در بالا گفته شد برای ساخت گیفت عروسی به‌صورت سنتی از قند و نقل و نبات به کار برده می‌شود اما این هدیه در دنیای مدرن امروزی، به اشکال و انواع متفاوتی دیده می‌شود. همین طور شما می‌توانید با توجه به فصلی که مراسم عروسی شما در آن است هدایای گوناگونی در نظر بگیرید و یا می‌توانید از اسم عروس و داماد و همچنین تاریخ عروسی در گیفت عروسی‌تان استفاده نمایید. انواع مدل‌هایی که می‌توانید در گیفت و هدیه شب عروسی‌تان از آنها استفاده نمایید:

 

جعبه گیفت عروسی, جعبه هدیه عروسی
جعبه گیفت عروسی, جعبه هدیه عروسی

جعبه گیفت عروسی, جعبه هدیه عروسی

۲) گیفت عروسی خانگی:

می‌توانید این مدل گیف ها را با کمک عروسک (عروس و داماد)، دسته گل‌های کوچک طبیعی یا مصنوعی، کله قند فانتزی کوچک و تزیین شده یا پرنده‌های مصنوعی زیبا تزیین نمایید.

 

ساخت گیفت عروسی دستی خانگی
ساخت گیفت عروسی خانگی
ساخت گیفت عروسی,شگون عروسی
ساخت گیفت عروسی در منزل

۳) گیفت عروسی مناسبتی :

این مدل گیفت می‌تواند نمادی از مراسم عروسی شما باشد. به‌عنوان مثال در صورتی که مراسم عروستان در کنار دریا برگزار می‌شود، می‌توانید جعبه هدیه را با کمک صدف تزئین نمایید و در داخل آن از نقل و نبات تزیین شده استفاده نمایید تا همیشه در خاطره‌ها بماند. همچنین اگر عروسی شما در زمستان و برف باشد، با مقداری نوآوری می‌توانید گزینه‌های زیادی را تهیه نمایید.

در همین رابطه بخوانید: ” مدل دسته گل عروس فصل زمستان ”

مدل جعبه گیفت عروسی

مدل جعبه گیفت عروسی

هدیه و شگون عروسی, گیفت عروسی

هدیه و شگون عروسی, گیفت عروسی

۴) گیفت عروسی فرهنگی:

این نوع گیفت می‌تواند نمادی از فرهنگ قومیت یا خاندان شما باشد که با کمی  نوآوری و تفکر، به بهترین ایده‌ها را دست خواهید یافت!

در نظر داشته باشید که هدیه و گیفت عروسی امری ضروری نبوده و در صورت توان و وسع مالی می‌توانید آن را در نظر بگیرید.

 [تعداد: 5    میانگین: 3/5]


اطلاعات تماس

ظرفیت ۶۰۰ میهمان

هنگام مراجعه آشنایی خود را از طریق سایت "تالارکده" اعلام نمایید تا از تخفیفات ویژه بهره مند شوید.سوالات، نقد و بررسی

  1. ممنون عالی بود ، از این مطالب بیشتر بزارید. امیدوارم همیشه موفق و سلامت باشید

سوالات، نظرات و پیشنهادات