تالار نت تالار عروسی
 

نحوه رفتار و ارتباط با خانواده همسر/ راهکارها و نکته ها

 ادمین   5 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۶,۳۱۲ بازدید  
دخالت خانواده زن و شوهر


هنگامی که دو فرد در کنار هم زندگی مشترکی را آغاز میکنند یکی از مواردی که باید به آن اهمیت بدهند نحوه رفتار و برخورد با خانواده همسر است. دو نفر از دو خانواده مختلف زندگی مشترکی را آغاز کرده اند. ضمن اینکه تفاوت هایی بین هر یک از زوجین از طرز تفکر گرفته تا نوع رفتار اجتماعی وجود دارد در خانواده ها نیز این تمایزات وجود دارد که زوجین می بایست خود را با شرایط جدیدی که با آن مواجه هستند وفق دهند و با توجه به روحیات آنها رفتار نمایند. یکی از مهمترین اسول موفقیت در زندگی مشترک نوع رفتار و برخورد با خانواده همسر است. هر مقدار بخورد و رفتار شما با خانواده همسرتان بهتر باشد تنش های احتمالی بین زن و شوهر نیز کمتر شده و آنها می توانند زندگی بهتر و به دور از مسائل حاشیه ای داشته باشند. در ادامه راهکارها و نکته هایی جهت نحوه برخورد هریک از زوجین با خانواده های مقابل گفته می شود که امیدواریم مورد توجه قرار گیرد.

رفتار با خانواده همسر, دخالت خانواده همسر

ارتباط با خانواده شوهر یکی از سخت ترین رابطه هایی است که میخوایم برقرار نماییم.

بعد از آشنایی زن و شوهر و یا هنگام شروع زندگی مشترک، اکثر ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. ممکن است این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی برخلاف ما داشته باشند. زمانی که این اختلاف نظرها یا اختلاف در زمینه رسم و رسوم و غیره وارد خانواده شما شد، کشمکش و درگیری شروع می شود. بنابراین چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟ این موضوع بستگی به افرادی دارد که وارد بحث می شوند. بنابراین یک قاعده کلی درمورد خانواده شوهر این است که از احساساتتان به عنوان یک راهنما کمک بگیرید.

دخالت خانواده زن و شوهر

بعضی از مسائل وجود دارد که نباید اقوام همسرتان در آنها دخالت کنند.

موضوع اول پول و یا نداشتن پول است.

زمانی که خانواده همسر سعی می کنند زوج را از لحاظ مالی حمایت کنند یا اهداف مالی در سر دارند، عاقلانه آن است که موضوع را عوض کنیم. مطمئننا در بیشتر موارد خانواده همسرسعی می کنند که به فرزند و یا عروس و دامادشان کمک کنند اما اگر آنها این قصد را داشته باشند که روش زندگی خودشان را بر زندگی فرزندشان پیاده کنند، نشان می دهد که آنها قصد دخالت و فضولی در زندگی شما را دارند. دلیلی ندارد که خانواده ها از فرزندانشان به خاطر نحوه خرج کردن پولشان، یا پس انداز کردن آن یا حتی مقدار درآمد ماهیانه شان عیبجویی کنند. اگر نیاز مبرمی به پول پیدا کردید عاقلانه تر آن است که از افراد دیگری پول قرض بگیرید. بهترین راه این است که برخی مسائل زندگیتان را بین خودتان خصوصی و شخصی کنید و در خانواده های همسرتان نفوذ نکند.

دومین و شاید سخت ترین مورد بین همسر و خانواده همسر نگهداری بچه ها هستند. روش های نگهداری و تربیتی فرزندتان را بدون دخالت والدین خودتان انجام دهید.

حتی اگر آنها صلاحیت و توانایی این کار را داشته باشند اما نگهداری فرزندتان توسط آنها می تواند به یک موضوع ناراحت کننده بین شما تبدیل شود. خانواده همسر پدربزرگ و مادربزرگ هستند نه یک مراقب. اگر پدربزرگ و مادربزرگ ها در نقش یک مراقب باشند آنها می توانند تمام رفتارهای شخصی خودشان را وارد تربیت بچه شما بکنند. در این صورت بچه ها دو سری پدر و مادر خواهند داشت و خانواده همسر هم حق دخالت بیشتری در تربیت و شکل گیری شخصیت فرزند شما دارند. این بسیار مهم است که بتوانید به روش صحیح و به دور از تنش جلوی دخالت آنها را در تربیت و نگهداری فرزندتان بگیرید. آنها ممکن است با رفتارهای خود که ناشی از تجربیات ناصحیح در گذشته و قدیم باشد قصد داشته باشند تا روش هایی را در نگهداری فرزندتان به شما بقبولانند که ممکن است چندان صحیح نباشد.

دخالت خانواده زن و شوهر

نحوه رفتار با خانواده شوهر

برای بیشتر افراد، ارتباط برقرار کردن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسیار سخت است. حتی اگر مادرشوهرشان را به عنوان بهترین دوستشان بدانند. موارد بسیاری وجود دارد که زن ها توسط مادرشوهرانشان احساس تحقیر و سرزنش می کنند. تنها علت قابل قبول آن حس حسادتی است که در این رابطه وجود دارد.

بسیاری از مادرشوهرها نگران نحوه رفتار کردن عروسشان با پسرشان هستند. حتی اگر رابطه عروس و مادرشوهری بسیار دوستانه باشد، مادرشوهر هر شب با عروس تماس می گیرد تا ببیند عروسش برای دردانه اش بعد از پشت سر گذاشتن یک روز سخت کاری چه غذایی درست کرده است. زیرا او نمی تواند تحمل کند که پسرش بعد از یک روز سخت کاری یک غذای آماده و سطحی بخورد. او همچنین به اتو کردن لباسهای پسر و نوه اش اصرار می کند. با این کار او می خواهد این حقیقت را روشن کند که من لباسهای پسرش را اتو نمی کنم.

درچنین مواردی بهترین طرز برخورد با مادرشوهر، تشکر کردن از اوست. اجازه دهید هرآنچه کهمی خواهد انجام دهد، و به یاد داشته باشید که این شما هستید که هر شب همسرتان را درخانه می بینید. اگر او فکر می کند شما تنبلید پس چه کسی کارهای خانه پسرش را انجام می دهد؟ او همسر و فرزند شما را دوست دارد و می خواهد بهترین کارها را برای آنها انجام دهد.

قانون بعدی با فامیل شوهر این است که آنها هرگز نباید از رفتارهای همسرمان که برای ما ناخوشایند است آگاه شوند. هرگز.

پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را خوب می دانند، و نیازی به یادآوری آنها نیست. انجام دادن این کار مشکلات عدیده ای را سبب می شود. اگر همسرتان مشکلاتی دارد با دوستانتان در میان بگذارید نه با مادرشوهرتان. زیرا زمانی که مشکلتان با شوهرتان حل شد، هرآنچه که شما درمورد همسرتان با مادرشوهرتان مطرح کردید به خاطرش می ماند. بهترین راه این است کهمشکلات زناشویی تان را با دوستانتان و یا غریبه ها مطرح کنید یا در دفتر خاطراتتان یادداشت کنید.

درمورد رابطه من و مادرشوهر هم باید بگوییم که ابتدا ممکن است ارتباط برقرار کردن با او کمی سخت باشد اما با مشخص کردن حد و حدودی بین شما و او مشکل حل می شود. هرگز نباید مسائل مالی تان را با خانواده همسر در میان بگذارید، یا مراقبت از بچه هایتان را به خانوادههمسرتان بسپارید و یا بدگویی همسرتان را نزد خانواده اش بکنید. پس نتیجه می گیریم که خانواده شوهر هنوز هم ما را به چشم فرزندانشان می بینند. و این نشان دهنده عشق و دوست داشتن بین ماست.

رفتار با خانواده همسر, دخالت خانواده همسر

در هنگام بروز تنش و مشکلات از دخالت دیگران جلوگیری کنید

ممکن است در هر خانواده ای مشکلات و اختلفاتی وجود داشته باشد. به هیچ عنوان از  خانواده ها در هنگام بروز مشکلات در بین یکدیگر کمک نخواهید. هیچ یک از خانواده ها با هر تحصیلات و دانشی نمی توانند به حل مشکل شما کمک کنند. در درجه اول سعی کنید خودتان مسئله را حل کنید و در صورتی که احساس کردید نمی توانید اینکار را انجام دهید و نیاز است فرد دیگری مداخله کند از یک متخصص و ماهر بی طرف استفاده کنید. یک مشاور توانمند می تواند در این امر به شما کمک شایانی نماید. پیشنهاد میکنم در این رابطه بخوانید : رازهای موفقیت در زندگی مشترک

با آرزوی موفقیت و خوشبختی برای همه زوج های جوان/ تالار نت[تعداد: 3    میانگین: 2.7/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات