تالار نت تالار عروسی
 

گرانترین لباسهای عروس در تهران/ لباس عروس 160 میلیون تومانی !!

  abtahi      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  
عروسی مجلل, گرانترین لباس عروس


عروسی مجلل, گرانترین لباس عروس

واقعیت اقتصاد

این اما تمام واقعیت اقتصاد این روزهای ما نیست و در زیر آسمان همین شهر هستند افرادی كه تمام دغدغه آنها نه تامین هزینه‌های لباس بلكه پیدا كردن بهترین لباس عروس موجود در بازار است؛ لباس‌های یك‌شبه‌ای كه تا صدمیلیون تومان برای داماد هزینه خواهد داشت.

 

شاید لباس عروس صد‌میلیون تومانی برای شمایی كه دنبال سور و سات عروسی بوده و بازار لباس عروس را زیر و رو كرده‌اید غیرقابل باور باشد، اما باید بپذیرید كه كالاهای لوكس در بازار ایران جایگاه خود را پیدا كرده‌اند و كم نیستند افرادی كه برای لباس عروس صد‌میلیون ناقابل پرداخت می‌كنند.

 

شاید شما پرداخت 500‌هزار تومان برای لباس عروس را كمی غیرمنطقی دانسته و آن را هزینه اضافی تلقی كنید اما در همین تهران مزون‌هایی هستند كه ارزان‌ترین و ساده‌ترین لباس عروس را به سه‌میلیون تومان فاكتور می‌كنند.

 

 

كمی توجه

كمی توجه كنید، اینجا تهران است، آخرین روزهای فصل بهار و هوای خاكستری پیش از غروب با باران بهاری و ماشین‌های چندصد‌میلیونی كه طول خیابان جردن را برای چندمین بار طی می‌كنند، ترافیك عجیبی ایجاد كرده‌اند.

 

جایی در همین خیابان نمایندگی یكی از برندهای جهانی لباس عروس افتتاح شده است تا اغلب آنهایی كه به دنبال ساختن شب رویایی هستند حضور متفاوت خود را در پوشیدن لباس‌های این برند معروف جست‌وجو كنند. لباس‌های این برند اسپانیایی از دو‌میلیون و 700‌هزار تومان شروع می‌شود و بسته به نوع پارچه و طراح آن به 40‌میلیون تومان هم می‌رسد.

 

گران‌ترین لباس عروس این برند از جنس ابریشم با سنگ‌دوزی هنرمندانه و بسیار زیباست و نام یكی از برجسته‌ترین طراحان اسپانیایی را یدك می‌كشد. در این مزون امكان تهیه تاج عروس، كمربند، تور و كیف و كفش نیز وجود دارد،؛ لوازمی كه برای تهیه یكی از آنها باید حداقل یك‌میلیون و 500‌هزار تومان پرداخت كنید چراكه تاج عروس نقره در این مزون به یك‌میلیون و 500‌هزار تومان، تور عروس ابریشم به دو‌میلیون تومان و كیف و كفش نیز به حداقل یك‌میلیون و 600‌هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

اینجا تهران است

به مدد سیاست‌های اقتصادی، گروهی در مزون‌های الوان از سیاست‌های خوب اقتصادی سخن می‌گویند كه باعث شده بتوانند به راحتی برای یك شادی چند ساعته لباس عروس صدمیلیون تومانی خریداری كنند. به مدد همین سیاست‌ها است كه این روزها پای برندهایی همچون «پرونوویاس»، «پیوگان»، «یومز فشن»، «جی‌لیانس»، «سن پاتریك»، «اسپوزابلا»، «دمتریوس»، «سامی»، «وایت سال»، «كدنا» و برند عربی «ازیاء» به بازار لباس عروس ایران باز شده و لباس‌هایی از جنس ساتن، ابریشم، تافته و… با قیمت‌های چند ده‌میلیونی اولین گزینه خرید عروس و دامادها شده‌اند.

 

داستان مصرف‌گرایان به همین جا ختم نمی‌شود و عطش دیده شدن این قشر، افتتاح مزون‌های خانگی را موجب شده است؛ مزون‌هایی كه خدمات و لباس‌های خاصی را
به قیمت‌های تا صد‌میلیونی عرضه می‌كنند. شما نیز اگر به دنبال متفاوت بودن و پرداخت هزینه‌های چندده‌میلیونی هستید سری به یكی از برج‌های الهیه بزنید تا در مزونی كه حضور در آن نیازمند هماهنگی و تعیین وقت قبلی است تفاوت را با تمام وجود حس كنید.

 

در این مزون شما می‌توانید لباس‌های تزیین‌شده با سنگ‌هایی همچون «در كوهی»، «توپاز»، «زمرد»، «یاقوت»، «زبرجد» و حتی «فیروزه» را به قیمت‌های 50 تا صد‌میلیون خریداری كنید. خرید كیف و كفش عروس نیز در این مزون براساس برند و جنس بین پنج تا 20‌میلیون تومان در نوسان است.

 

تاج عروس طلا با سنگ‌های قیمتی نیز می‌تواند یكی از انتخاب‌های شما باشد. در این مزون به راحتی می‌توانید لباسی متفاوت‌تر از هرآنچه كه تاكنون دیده‌اید تهیه كنید و با پرداخت صد‌میلیون تومان برای لباس، 20‌میلیون تومان برای كیف و كفش، 30‌میلیون تومان برای تاج، پنج‌میلیون تومان برای حریر روی شانه و در نهایت سنجاق سینه پنج‌میلیون تومان، یك ست رویایی برای شب عروسی خود تهیه كنید؛ ستی كه 160‌میلیون تومان برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

 

بی‌تعارف

بی‌تعارف متفاوت بودن و دگرگونه زیستن در بخشی از این جامعه نهادینه شده است و برای این گروه فرقی ندارد كه اقتصاد در چه مسیری گام بر می‌دارد. مصرف‌گرایی و علاقه شدید گروهی به كالاهای لوكس و پرداخت هزینه‌های اینچنینی تنها بخشی از واقعیت‌های جامعه است و اگر دوست دارید با واقعیت زندگی بخش خاكستری جامعه نیز آشنا شوید باید سری به جنوب شهر و حتی مناطق مركزی شهر بزنید.

 

با گشتی در این مناطق عروس و دامادهای جوان را مشاهده خواهید كرد كه در پی اجاره لباس عروس از مغازه‌ای به مغازه دیگر می‌روند. بازار عبدل‌آباد مقصد بعدی ما بود تا از شمالی‌ترین نقطه شهر به یكی از جنوبی‌ترین نقاط پایتخت رفته و قیمت‌های این منطقه را نیز جویا شویم. اولین مغازه بیشتر به اجاره لباس عروس مشغول است تا فروش آن چراكه به گفته صاحب آن، خرید لباس عروس برای همه افراد مقدور نیست و در چنین شرایطی اجاره لباس تنها راه چاره است.

 

در این مغازه لباس عروس با توجه به نوع پارچه و سنگ‌دوزی آن از 80‌هزار تومان تا 200‌هزار تومان در نوسان بود و برای هر روز تاخیر در ایام عادی نیز نصف مبلغ اجاره دریافت می‌شد. در بازار عبدل‌آباد خبری از قیمت‌های‌ میلیونی نبود و بهترین لباس عروس موجود نیز از 400‌هزار تومان فراتر نمی‌رفت. در این بازار «استوك فروشی» و «تاناكورا» هم برای خود داستانی داشت. بازار عبدل‌آباد و سوژه‌های دست‌نخورده‌اش را به مقصد بازار دوم نازی‌آباد ترك می‌كنیم.

 

بازار دوم نازی‌آباد به عنوان لوكس‌ترین و شلوغ‌ترین بازار جنوب شهر شور و حرارت خاصی دارد و از دست‌فروش گرفته تا بوتیك‌ها همه مشتریان خود را دارند. پیدا كردن مزون عروس كار چندان سختی نیست، مزون‌هایی كه گران‌ترین لباس عروس در آنها به كمتر از 700‌هزار تومان فاكتور می‌شود و برای یك شب اجاره نیز باید نصف مبلغ لباس را بپردازید.

 

پرسه زدن در این بازار و گرفتن قیمت هم كار چندان راحتی نیست و در اغلب مزون‌ها و مغازه‌ها با این جمله كه «مشتری نیستی مزاحم نشو» بدرقه می‌شویم. به هر حال اینجا تهران است و ساعتی پرسه زدن در هوای خاكستری پیش از غروب برای تهیه گزارش، ما را با حقایق تلخ و شیرین جاری در زیر پوست این ابر شهر آشنا كرد.


[تعداد: 32    میانگین: 2.8/5]


سوالات، نقد و بررسی

  1. خیلی زیبا و عالی
    ممنون از شما.

  2. مرسی عالیه

سوالات، نظرات و پیشنهادات