تالار نت تالار عروسی
 

چگونه مراسم ازدواج را ساده و کم خرج برگزار کنیم / بیایید مراسم ازدواج را ساده بگیریم

  abtahi      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  
ازدواج آسان


یکی از خوانندگان سایت برایمان نوشته بود، «من و نامزدم با هم اختلاف‌نظر داریم. من می‌خواهم یک عروسی بزرگ و مفصل بگیریم ولی چیزی که نامزدم می‌خواهد این است که این نامزدی را به هم بزند.»

ازدواج آسان

از همین ابتدا باید یک چیز را به شما بگوییم. اگر یک عروسی سنتی با لباس عروسی و ساقدوش و میهمانی در یک تالار عروسی و همه اینها می‌خواهید، دیگر چیزی به اسم عروسی ساده برای شما وجود نخواهد داشت. یک عروسی فقط زمانی می‌تواند ساده باشد که شما و همسرتان و چند نفر از دوستان و نزدیکان با هم به محضر مراجعه کنید و بعد از آن هم برای شام یا ناهار بیرون بروید.

اما ما می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور می‌توانید با کنار گذاشتن بعضی از سنت‌های پرهزینه، مراسم عروسی ساده و کم‌هزینه برگزار کنید و از استرستان هم بکاهید.

۱. لیست مهمان‌ها را کوتاه‌تر کنید.

اگر بتوانید همین یک نکته را رعایت کنید، هزینه‌هایتان به طور قابل‌توجهی پایین خواهد آمد. اما اگر شما و همسرتان خانواده و فامیل پرجمعیتی داشته باشید شاید این سخت‌ترین مرحله برایتان باشد. می‌توانید میهمانان دعوتی خودتان را در حد فامیل درجه یک و دو نگه دارید و فقط از نزدیک‌ترین دوستانتان دعوت کنید.

۲. منو غذا را ساده انتخاب کنید.

همیشه بالاترین خرج عروسی، شام است اما می‌توانید آن را در سطحی معقول نگه دارید. لازم نیست چندین مدل غذا و دسر انتخاب کنید. فقط چند نوع غذای ساده و یک نوع دسر برای مراسمتان در نظر بگیرید. بااینکه احتمالاً دوست دارید میهمانان از غذا حسابی لذت ببرند اما مطمئن باشید برای آنها مهم‌تر این است که این روز بزرگ را کنار شما جشن بگیرند.

۳. وقتی نوبت به غذا می‌رسد، دو راه پیش رو دارید:

سادگی از این نظر که چقدر در دردسر بیفتید (می‌توانید از یک تالار بخواهید غذاهای مراسم را آماده کند) و سادگی از نظر هزینه‌ها (از خانواده بخواهید که غذا را آماده کنند). در بسیاری از عروسی‌ها، غذاها توسط خود خانواده آماده می‌شود که بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. اما خوب شاید نخواهید تا این اندازه خودتان و خانواده‌تان را به زحمت بیندازید. می‌توانید با کمی تحقیق یک تهیه غذای ارزان پیدا کنید.

۴. کمک بگیرید و بعضی از کارها را به دیگران واگذار کنید.

می‌توانید از چند نفر از دوستان یا اعضای خانواده‌تان بخواهید در آماده‌سازی مراسم کمکتان کنند. جزئیات ریز زیادی هست که نمی‌توانید به تنهایی از پس آنها برآیید و اگر بخواهید همه کارها را خودتان انجام دهید، واقعاً دیوانه خواهید شد. بگذارید دیگران هم کمکتان کنند و بعضی کارها را به آنها بسپارید. فقط در آخر، چک کنید که همه چیز آنطور که خودتان می‌خواستید انجام شده باشد.

۵. لباسی ساده انتخاب کنید.

برای اینکه روز عروسی زیبا و شیک به نظر برسید، لازم نیست حتماً لباس عروس یا لباس دامادی گران بر تن داشته باشید. خیاط‌های ارزانی هستند که با هزینه‌ای پایین می‌توانند لباسی فوق‌العاده تحویلتان دهند. فقط کافی است خودتان مدل موردنظرتان را انتخاب کنید.

۶. کارت دعوت فانتزی را فراموش کنید.

کارت دعوت‌های فوق‌العاده زیبا و فانتزی زیادی در بازار  وجود دارد که بیشتر آنها قیمت‌های بالایی دارند. برای دعوت کردن میهمانانتان نیازی به صرف هزینه بالا نیست. می‌توانید کارت‌دعوت را خودتان درست کنید، حتی با پرینتر شخصی خودتان.

۷. سعی نکنید همه را تحت‌تاثیر قرار دهید.

این رمز کار است ــ اگر بخواهید با عروسی باشکوهتان همه را تحت‌تاثیر قرار دهید، دچار دردسر زیادی شده و کلی پول باید خرج کنید. مطمئناً ارزشش را ندارد. همه ما حداقل به یکی از این عروسی‌های باشکوه دعوت شده‌ایم و می‌دانیم برگزاری چنین عروسی چه خرجی دارد. اینکار در ابتدای زندگی مشترک نه تنها شما را زیر بدهی می‌برد بلکه استرستان را هم بیشتر می‌کند. می‌توانید به جای چنین بریز و بپاشی، به یک ماه‌عسل فوق‌العاده بروید. مطمئن باشید که برای میهمانانتان هم هیچ فرقی نمی‌کند ــ همانطور که قبلاً هم گفتیم، آنها فقط آمده‌اند عروسی شما را جشن بگیرند. اگر هم برایشان فرقی داشته باشد باز هم اهمیتی ندارد.

۸. دکوراسیون مراسم را ساده انجام دهید.

کمی گل‌آرایی ساده و شمع برای زیباتر کردن مراسمتان کافی خواهد بود.

۹. تنقلات ساده.

کمی شکلات و شیرینی نه چیزی بیشتر.

۱۰. سرگرمی‌های ساده.

می‌توانید از یک گروه موسیقی که چندان گران نباشد بخواهید که میهمانانتان را سرگرم کنند.

۱۱. یک مجری و مسئول هماهنگی داشته باشید.

البته منظور یک فرد متخصص حرفه‌ای نیست، این فرد می‌تواند یکی از اعضای خانواده خودتان باشد که به او اعتماد دارید و می‌توانید برنامه‌های مراسم را به خوبی کنترل کند. اگر کس دیگری جز خودتان باشد که به جزئیات مسائل رسیدگی کند، دیگر نیازی نیست که شما نگران همه چیز باشید و می‌توانید ریلکس بوده و از میهمانی لذت ببرید.

شما چه پیشنهاداتی برای ساده‌تر برگزار کردن مراسم عروسی دارید؟

در همین رابطه بخوانید : لیست تالارهای ازدواج آسان تهران[تعداد: 14    میانگین: 3/5]


سوالات، نقد و بررسی

  1. به جای این کارا
    همه کسایی که باید باشن توی عروسی هم از نظر پدر مادرا که خیلیا رو باید دعوت کنن،دعوت کنید اما به صرف عصرانه.بعدش فامیلای درجه یکتونو شب به صرف شام به یکی از باغای اطراف دعوت کنید اینطوری مراسمتون راحتتر برگزار میشه و قشنگ تر

سوالات، نظرات و پیشنهادات