تالار نت تالار عروسی
 

برگزاری مراسم عروسی در قطعه شهدای گمنام/ ازدواج زوج جوان در گلزار شهدا

  abtahi      6 سال پیش      ارسال دیدگاه  
ازدواج در گلزار شهدا


ازدواج در گلزار شهدا

آغاز زندگی در جوار شهدای گمنام

درعصر مادیات، تجملات و ازدواج های پرخرج، هستند جوانانی که آغاز زندگی خود را با حضور در اماکن متبرک شروع می کنند.

چندی است شاهدیم زوج های جوان مراسم عقد خود را در کنار مزار شهدای گمنام آغاز می کنند تا بدین ترتیب علاوه بر متبرک کردن زندگی خود، پیام ازدواج آسان ” را برای همه خانواده هایی که جوان دم بخت دارند و بخاطر شرایط سختی که پیش پایشان می گذارند، منتشر نمایند.

این شرایط می تواند مهمانی آنچنانی، بساط موسیقی و هزینه های آن، داشتن منزل شخصی، داشتن خودرو شخصی، حقوق بالا، مراسم مجلل و در نهایت بدعتی چون جهیزیه های آنچنانی باشد که هر کدام از این موارد به تنهایی می تواند باعث دوری و با تاخیر افتادن ازدواج جوانان باشد و بدین ترتیب سن ازدواج نیز بالا برود.

ازدواج آسان در کنار قبور شهدا

امام جمعه موقت کنگان در خصوص ازدواج های آسان به خبرنگار ثلاث گفت: یکی از عوامل برکت در زندگی، گناه نکردن مخصوصا در اول زندگی است.

حجت الاسلام مهدی حیدری خاطرنشان کرد: آن هایی که شب عروسی و اول زندگیشان را کنار حرم اهل بیت پیامبر یا قبور شهدا برگزار می کنند به این هدف نزدیک ترند وی افزود: هرکس بتواند به هر طریقی سنت گناه نکردن در شب های ازدواج و عروسی را جا بیندازد، خداوند برکات زیادی در دنیا و آخرت به او عنایت می کند.

امام جمعه کنگان با اشاره به اینکه اصل زندگی این است که زن و مرد به همدیگر کمک کنند نه اینکه همدیگر را به درد سر بیندازند گفت: جهیزیه اگر باعث به زحمت انداختن همدیگر باشد خوب نیست و چنانچه باعث بهتر شدن زندگی شود خوب است و به عبارتی هر چیزی که باعث به تاخیر انداختن ازدواج شود خوب و جایز نیست.

یکی از مشکلات امروز جامعه، نبود الگوهای مناسب است

امام جمعه سیراف در خصوص مهریه و ازدواج آسان به خبرنگار ثلاث گفت: یکی از مشکلات امروز جامعه بخاطر عدم وجود الگوهای مناسب است لذا الگوی مناسب در زندگی باعث می شود بتوانیم یک زندگی دینی و اسلامی داشته باشیم.

حجت الاسلام صادق عاشوری یکی از مسائلی که کم رنگ شده موضوع مهریه دختران است که باید از حضرت زهرا الگو بگیرند که چگونه وارد خانه همسر شده است.وی اظهار داشت: امروز شاهدیم که مقام معظم رهبری نیز عقد جوانان با مهریه زیر ۱۴ سکه را مورد پذیرش قرار می دهد.

امام جمعه سیراف تصریح کرد: خانواده ها نباید برای جهیزیه، خود و یا دیگران را مورد فشار قرار دهند زیرا که جهیزیه یک چیز واجب نسیت ولی خانواده هایی که توان مالی دارند، همانطور که برای فرزندان پسر خود کالاهایی را تهیه می کنند، جهت احترام به دختران خود نیز می توانند این کار را نیز انجام دهند.[تعداد: 2    میانگین: 2/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات