تالار نت تالار عروسی
 

ازدواج در کشور کره جنوبی / رسم و رسومات خاص ازدواج در کشور کره جنوبی

  abtahi      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  
ازدواج در کره جنوبی


در کره برای ازدواج یک پسر باید بالای 18 سال و یک دختر نیز بالای 16 سال داشته باشد، در این صورت با کسب رضایت والدین و یا قَیّم خود می توانند ازدواج کنند. افرادی که بالای 20 سال سن داشته باشند هم می توانند آزادانه ازدواج کنند.

ازدواج در کره جنوبی

در گذشته، ازدواج زن و مردی که دارای یک نام خانوادگی و از یک جد بودند امری تابو و ممنوع تلقی میشده است. به همین دلیل ماده 809 قانون مدنی کره ازدواج های درون قبیله ای را تنظیم کرد، زیرا تلقی آنها از این گونه ازدواج “برون همسری” بود. یعنی این که مرد و زنی که از یک قبیله هستند به هم محرم نیستند و این دلیلی بر امکان پذیر بودن ازدواج آنهاست.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار کره در سال 2009، میانگین اولین ازدواج برای مردان 31.6 و برای زنان 28.7 بوده است که در بسیاری از موارد سن مردان بیشتر از زنان بوده است. زنان بیشتر به دنبال مردانی هستند تا از لحاظ اجتماعی و مالی از خود آنها بالاتر باشند یا حداقل با آنها برابر باشند. در ازدواج های سنتی، یعنی ازدواج از طریق خواستگاری، به ندرت پیش می آید که مردان از لحاظ اجتماعی و اقتصادی از زنان دارای سطح پایین تری باشند و یا نسبت به همسرشان قد کوتاهتری داشته باشند.

ازدواج های بین المللی (ازدواج کره ای ها با غیر کره ای ها)

طبق اطلاعات ارائه شده توسط اداره ملی آمار کره که در 30 مارس 2006 در روزنامه Korea Times منتشر شد، در سال 2005 تعداد 43121 ازدواج بین کره ای ها و مردم سایر کشورها وجود داشته است که نسبت به سال قبل خود 21 درصد افزایش داشته است. 11 درصد از ازدواج های سال 2007 را هم ازدواج های بین المللی تشکیل داده بوده است. اکثریت آنها مردانی بوده اند که با زنانی از سایر کشورها مانند چین، ژاپن، ویتنام، فیلیپین، ایالات متحده آمریکا،مغولستان، تایلند و روسیه ازدواج کرده بوده اند. هرچند بیشتر این زنان چینی هان و یا تایلندی هستند.

بر اساس آماری که اداره ملی آمار کره اخیراً ارائه داده است، حدود یک سوم مردان روستایی با زنان خارجی ازدواج می کنند.

ازدواج بین مردان کره ای و زنان خارجی توسط آژانس های ازدواج و یا گروه های مذهبی بین المللی صورت می گیرد. البته بر طبق مدارک موجود در بین ازدواج هایی که به این صورت انجام می گیرد یعنی ازدواج بین مردان کره ای و زنان غیر کره ای آمار فقر، خشونت و طلاق بالاتر است.[تعداد: 526    میانگین: 2.8/5]


سوالات، نقد و بررسی

 1. چگونه می توان در کره جنوبی ازدواج کرد

 2. باحال بود ممنون من میخواهم یک روز به آنجا بروم

 3. خوب بود ولي چطور بايد با يك فرد كه فأميل آش با ما فرق دارد ازدواج كنيم

 4. سلام.آیا دید کره ای هانسبت به مردان ایرانی خوب است یابرعکس

 5. عالی بود. ممنون.

 6. من عاشق کره جنوبی ام بی اندازه و قراره برای دانشگاهم چ با بورسیه چ بی بورسیه برم کره جنوبی و اونجا ادامه تحصیل بدم … ممنون از اطلاعات مفیدتون در مورد کره جنوبی

 7. ملکه ی بیخیال

  میشه گفت خوب بود ممنون

 8. ادرس لی مین هو می خواستم

 9. شرایط زندگی اونجا برای ایرانی ها چطوره ؟

 10. خیلی دوست دارم برم کره

 11. چقدر ایرانی به اونجا سفر میکنه
  ایا اونا از چه دخترایی خوششون میاد

 12. خوب بود ولی من موندم کسی از کی پاپ اطلاعاتی داره بمن توضیح بده

  • کیپاپ یعنی موسیقی پاپ کره ای که معمولا به صورت گروهی با رقص همراهه.یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های کره جنوبی روی کیپاپه و معمولا خواننده هایی از کشور های دیگه هم در گروه ها حضور دارن از جمله چند تا از اعضای گروهexo . برای اینکه در اونجا بتونی آیدول(خواننده یا کلا شخص معروف و جذاب)باید اول کارآموز یک کمپانی بشی و این کار واقعا سخته .

 13. خیلی حوب بود واقعا ممنون

 14. من خیلی دوست دارم یه روزی برم کره ی جنوبی اونجا زندگی کنم .
  اما کی از یه دختر ایرانی خوشش میاد😢
  من دلم میخواد برم پیش بی تی اس .
  به خوشکلی شانس از بین این همه کشور چرا ایران .

 15. من حتما باید برم پیش بی تی اس وگرنه سکته میکنم
  من میخوام واسه دانشگاه برم کره ی جنوبی .
  تا اون موقع که من ۱۸ سالم بشه بی تی اس نوه دار میشن

 16. من میخوام برم کره بخاطر بی تی اس اما من 12 سالم هست تا اون موقعه بی تی اس نوه دارمیشه 😐😓 اصلا این همه کشورر چرا ایران 😣😣

 17. من بی تی اس میخوام 😔
  فن بویم🇰🇷😎

 18. انصافا ایران بهترازکره هستش.فرهنگ ایران اسلامی غنی ترومنطقی ترهستش.بی تی اس هم یه منبع درآمدشده برای کره وگرنه هیچ ارزشی نداره.قدرایران رو بدونید.

 19. بی تی اس کسیه ک نجات‌مان داد تنها فقط خواننده ایه که ایران اع کره بهتره همه چی کره بهتره فقط ب پول نگا نکنین اخلاقشان بهتره و مهم تر هر چی نژاد پرست نیستن و خشکلی ک عالین چیزی ک برای همه ایرانیا مهم تره هر چیز دیگس خلاصه همه چیشون خوبع سکوت کن اوکککک

 20. خیلی عالی بود. واقعا ضعف چنین مقالاتی در فارسی به چشم میخوره.

سوالات، نظرات و پیشنهادات