تالار نت تالار عروسی
 

جواهرات عروسی و لزوم اهمیت دادن به آن

 abtahi   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۴,۷۶۵ بازدید  
جواهرات عروسی و لزوم اهمیت دادن به آن


جواهرات عروسی و لزوم اهمیت دادن به آن

جواهرات عروسی نیز یکی از مواردی است که توجه به آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. جواهرات عروسی نشان دهنده ی شخصیت شما و فرهنگ خود و خانواده ی شماست و سلیقه های مختلفی برای انتخاب آن وجود دارد. گاهی در مجالس عروسی بعضی از افراد را می بینیم که جواهرات سبک و ساده ای انتخاب کرده اند و بعضی از افراد جواهراتی سنگین و تجملای انتخاب کرده اند.

جواهرات عروسی

آیتم های جواهراتی که به طور معمول استفاده می شود عبارتند از

  • دستبند
  • گردنبند
  • گوشواره
  • سینه ریز
  • النگو
  • پابند

این ها چیزهایی است که به عنوان جواهرات در شب عروسی استفاده می شود. در تعیین جنس این جواهرات نیز فرهنگ و شرایط مالی فرد تا حد زیادی تاثیر گذار است، در کشورهای آسیای غربی و مسلمان نشین، طلا به علت اعتقادات مذهبی و خواصی که دارد رواج بیشتری داشته و علاقمندان بیشتری نیز دارد، لذا در این کشورها عروس خانم ها بیشتر از طلا استفاده می کنند. در سال های اخیر طلای سفید نیز به بازار آمده است که از آبکاری طلای معمولی تهیه می شود. در کشورهای غربی و اروپایی فلزات دیگری از جمله پلاتین و یا سنگ هایی مثل یاقوت و الماس طرفداران بیشتری دارند.

جواهرات عروسی و رسوم مردم در سراسر دنیا

در کل استفاده از جواهرات و طلاهای سنگین در آسیا رواج بیشتری دارد. دلایل این اتفاق می تواند فرهنگی باشد و یا به طور کلی سلیقه افراد در این قضیه دخیل باشد. در اروپا و کشورهای غربی ساده پسندی رواج بیشتری دارد و اگر در فیلم ها دیده باشید عروس ها جواهرات خیلی کمی دارند، تمام چیزی که آن ها در شب عروسی خود به عنوان جواهرات استفاده می کند از یک حلقه و یا نهایتا یک گردنبند ساده بیشتر نمی شود.

در کشورهایی مثل هند به دلیل علاقه وافر مردم به طلا و جواهرات، عروس ها عموما گردن بندها و دستبندهای بسیار بزرگی می پوشند که در نوع خود منحصر بفرد و عجیب هستند. نوع و سنگینی طلا در این منطقه به بضاعت مالی پدر عروس ارتباط دارد.

چین و آسیای شرقی نیز علیرغم پیشرفت های زیاد اقتصادی که در سال های اخیر داشته اند همچنان پایبند آداب و رسوم خود هستند و مردم جواهرات منحصر بفردی را در شب عروسی خود استفاده می کنند. در این کشورها گاهی تاج و یا گل سرهای عروس نیز از جنس طلا و جواهر است که این موضوع به شکوه عروسی می افزاید.

جواهرات عروسی و لزوم اهمیت دادن به آن

برند های مشهور جواهرات عروسی

طلا و جواهر نیز همانند سایر مقوله های زندگی انسان به روز و آپدیت می شوند و هرروزه مدل های جدید و بعضا عجیب و غریب و یا شیک از این وسایل به بازار عرضه می شود. شرکت های سازنده جواهرات عروسی با به کارگیری طراحان خوش ذوق و هنرمندانی که به کار تهیه و ساخت جواهر علاقه دارند بر این تلاشند تا سهم بیشتری را از آن خود کنند و قسمت بزرگ تری از بازار جواهرات دنیا را به خود اختصاص دهند، از این رو هر روز و یا به فواصل کوتاه مدل های جدیدی را ارائه می دهند تا در دنیای پر رقابت مد و فشن عقب نمانند.

در صنعت جواهرات مدرن طراحی ها بیشتر به سمت نمادسازی رفته است. تقارن موجود در طرح های قدیم تا حدود زیادی کمرنگ شده است و نظم نیز در این طرح ها شکل جدید و خاصی دارد. طرح های سال 2017 جواهرات نیز از همین قواعد پیروی می کنند. المان دیگری که در طرح های جدید به وفور یافت می شود سنگ های قیمتی و رنگی است که که در اندازه های کوچک و بزرگ و برش های زاویه دار و گرد در جواهرات به کار برده می شود. گاهی حتی از چندین سنگ متفاوت با رنگ های مختلف که الزاما دارای هارمونی نیز نیستند در ساخت گردنبند، گوشواره و یا سایر جواهرات استفاده می شود که این نیز در نوع خود بدیع و بی نظیر است.

برندهای نظیر سوآروفسکی، شنل، دیور و کارتیر از جمله معروف ترین برندهای ساخت جواهرات در سراسر دنیا هستند که مشتریان زیادی از جمله سلبریتی های مشهور هالیوود و اعضای خاندان سلطنتی را در فهرست خود دارند و برای جذب بیشتر مشتریان به رقابت تنگاتنگ با یکدیگر می پردازند.

برای عروسی، جواهرات عروسی خاصی هست؟

بله، برای هر عروسی می توان از جواهرات خاصی استفاده کرد . مثلا وجود یک گوشواره ی مناسب بسیار مهم است . انتخاب نوع خاصی از جواهرات نیز از اهمیت خاصی برخوردار است.

ایا داشتن جواهرات ظریف یک قانون است؟

من فکر میکنم این موضوع به استایل شخصی افراد بستگی دارد . من خودم همانطور که گفتم جواهرات ظریف را دوست دارم اما شما می توانید از جواهرات دیگری نیز استفاده کنید . فقط به خاطر داشته باشید که نوع جواهرات خود را با لباسی که در عروسی به تن میکنید ست کنید . مثلا به یاد داشته باشید که در هنگام رقص نوع گوشواره بسیار مهم خواهد بود .

جواهرات عروسی و لزوم اهمیت دادن به آن

 انتخاب جواهرات خاص در روز عروسی با این ترفند

فکر میکنم بهتر است در روز عروسی جواهرات ظریف با جواهرات خاص ترکیب شود . شما میتوانید از حلقه مهمانی و یک حلقه متوسط استفاده کنید  تا یکدیگر را تکمیل کنند. من طرفدار جواهرات خاص نیستم و فکر میکنم بهتر است این نوع جواهرات را با هم ترکیب کنید.

خودداری از پوشیدن جواهرات عروسی اضافی

اگر شما جواهر خاصی دارید که برایتان بسیار مهم است ، مثلا یک حلقه ی زیبا که از مادربرزگتان به ارث رسیده است، شما می توانید  جواهرات دیگر خود را بر اساس آن انتخاب کنید و بپوشید . اما اگر چنین چیزی ندارید می توانید از جواهرات مورد علاقه ی خود استفاده کنید .

 انتخاب ست آبی برای جواهرات عروسی

عروس های بسیاری ست فیروزه ای برای خود انتخاب می کنند . مثلا یکی از دوستان نزدیک من به تازگی عروسی کرده بود و من گوشواره ی رقص او را فیروزه ای انتخاب کردم . به نظر من چنین رنگی بسیار زیباست.


شاید دوست داشته باشید:  انواع گیفت عروسی و طریقه درست کردن آنها در خانه


 

هرگونه کپی برداری با نام تالار نت مجاز است[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات


Warning: Division by zero in /home/talarnet/public_html/wp-content/themes/talarnet-new/single.php on line 1029