تالار نت تالار عروسی
 

چگونه یک عروسی “به صرفه” داشته باشیم!

 Theshadowman   3 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۲,۲۸۵ بازدید  


چگونه یک عروسی “به صرفه” و با هزینه ای مناسب داشته باشیم! مدریت هزینه های عروسی چگونه باید باشد ؟ چگونه می توانم هزینه های عروسی را کاهش بدهم . این سوالاتی است که تقریبا همه زوج های در شرف ازدواج از یکدیگر می پرسند. بدون شک چالش برانگیز ترین بخش یک عروسی، برنامه ریزی برای مخارج آن است. بدون در نظر گرفتن کوچک یا بزرگ بودن مراسم، سوالاتی همچون نوع پذیرایی، سرویس دهی متنوع یا معمولی، شام عروسی و … دائما ذهن ما را درگیر خود می کند. مدیریت صحیح هزینه های انجام شده قبل از مراسم عروسی به شما کمک میکند تا بتوانید  در مطلب زیر برآنیم تا با چند راهکار ساده بخش بزرگی از دغدغه های شما را در این مسائل کاهش دهیم.

عرویس به صرفه, عروسی کم هزینه

قدم نخست تعیین منبع تامین هزینه های جاری و روتین مراسم عروسی است.  می‌خواهید خودتان هر هزینه ای را  پرداخت کنید یا خانوادتان؟  قبل از تنظیم بودجه باید بدانید که پول دقیقا از کجا تامین می‌شود و چه مقداری از آن در اختیار شما قرار میگیرد. طبق این روال که والدین شما متعهد به پرداخت هزینه‌ها هستند، برنامه ریزی نکنید. شما نمی توانید تصور کنید که پدربزرگ یا مادر بزرگتان حتما به دنبال سرمایه گذاری در عروسیتان هستند. با هر شخصی که فکر می کنید قصد مشارکت را دارد صحبت کنید و توافق کنید تا مطمئن شوید مبلغ مشخصی در نظر گرفته شده نه اینکه فرض شده باشد. گاهی بهترین راه این است که زوج ها و خانواده هایشان به طور یکسان در هزینه‌های عروسی مشارکت کنند.

بلافاصله بعد از این که منابع تامین هزینه هایتان مشخص شد، مقداری را به عنوان هزینه ی حداکثری در نظر بگیرید. بخاطر داشته باشید فقط به خاطر اینکه مبلغی پول دارید به این معنا نیست که همه‌ی آن حتما باید خرج شود. بودجه‌ی هدف را کمتر از مقداری که باید خرج کنید در نظر بگیرید. به عنوان مثال: مقدار ماکسیمم بودجه مورد نظر 30 تا 40 میلیون است اما بودجه‌ی هدف باید چیزی بین 20 تا 30 میلیون باشد. مقدار اضافه می تواند برای شروع زندگی جدید یا پرداخت قرض ها استفاده شود.

قدم موثر بعدی سوال در مورد هزینه های رایج و معمول است. زمانی که براساس مقدار پول موجود و مقدار خرج و مخارج تصمیماتی گرفته‌اید، باید درباره‌ی هزینه‌های عروسی در اطراف محلتان پرس و جو کنید. براساس محل مراسم، خدمات می تواند بسیار هزینه‌بر باشند و منجر به هدر رفتن بودجه شما شوند. در آغاز تحقیقات برای برنامه ریزی عروسی، تقریبا هر حرف و هزینه ای بیشتر از مقداری که باید باشد به نظر می رسد و زوج‌هایی که از این صحبت های اغراق شده فرار می‌کنند بیشتر از هر زمانی کار عاقلانه انجام می‌دهند.

مخارجی در عروسی وجود دارند که می توانیم آن ها را طی برنامه ریزی جایگزینی برای آنها در نظر بگیریم و آنها را دور بزنیم. برای قسمت‌هایی به عنوان مثال، جایگزین‌هایی با هزینه‌های کمتر وجود دارد. همچنین هزینه های بعضی از آیتم های عروسی و رسم رسومات چیزهایی اضافی هستند که می توانید از آنها بگذرید. به محض اینکه قسمت های واجد شرایط برای کم کردن هزینه ها تعیین شدند و قسمت هایی که ارزش ریخت و پاش دارند مشخص شدند، بودجه‌ی فرضی را دوباره نگاه کنید و هزینه هایی معین برای هر آیتم تعیین کنید. سعی کنید تا بین هزینه‌ی هدف و هزینه‌ی حداکثری بمانید. حالا با خیال راحت می توانید به یادماندنی ترین شب زندگیتان را متصور شوید!

در تالارنت به دنبال آن هستیم تا بهترین برند های برگزاری مراسم ها را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید

بعضی از تالارهای تهران و همچنین باغ تالارها تخفیفاتی جهت زوج های جوان ارائه نموده اند که با مراجعه به صفحه ” باغ تالارهای تهران ” و یا “تالارهای تهران” می توانید آنها را مشاهده نمایید. همچنین می توانید لیست تالارهای ازدواج آسان را مشاهده نمایید.[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات