تالار نت تالار عروسی
 

برای تقویت پوست قبل از آرایش عروسی، از ماسک استفاده کنید

  abtahi      2 سال پیش      ارسال دیدگاه  


قبل از آرایش و میکاپ عروس برای آماده شدن تالار عروسی و یا محضر عقد، لازم است اقداماتی برای بهتر شدن کیفیت آن انجام بگیرد.یکی از این موارد استفاده از بلک ماسک و ماسک عسل است. در مقاله زیر با طرز آماده سازی و استفاده از این ماسک ها بیشتر آشنا خواهیم شد.بسیاری از ما دوست داریم رنگ پوستمان روشن شود و یا از روشهای مختلف برای برنزه شدن استفاده میکنیم  که خوب این بسته سلیقه ی شماست. هر رنگی را برای پوست صورت و بدنتان می پسندید، مقاله زیر را از دست ندهید زیرا مهم ترین بخش میکاپ قطعا، تقویت و شفاف سازی پوست صورت است. و اگر یک عروسی هم در راه باشد، اهمیت این موضوع را دو چندان می کند!

برای تقویت پوست قبل از آرایش عروسی، از ماسک استفاده کنید

بعضی وقتها احساس می‌کنیم پوستمان تیره و کدر شده ،آن هم نه با نور خورشید و یا خستگی بلکه به حالت جرمی که بر روی پوست سنگینی می کند. زمانی که چنین احساسی نسبت به پوست خود پیدا می کنیم بهتر است از ماسکهایی که حالت چسبندگی بیشتری داشته واین جرم ها را جذب خود کرده و لایه ای از روی پوست بر می‌دارد استفاده کنیم و شفافیت و روشنی پوستمان را دوباره بر گردانده و به آن شادابی ببخشیم .چند ماسک روشن کننده مخصوص این نوع پوستها وجود دارد که ساده وراحت در منزل تهیه می شود وبسیاردر شفاف کردن پوست موثر است.

  • پیشنهاد اول:

سفیده ی تخم مرغ چون حالت چسبندگی شدیدی دارد و علاوه بر شفاف کردن پوست ،در ترمیم جوشهای صورت نیز موثر است به تنهایی بسیار برای پوست مفید است ،پس یک سفیده‌ی تخم مرغ را خوب به هم می‌زنید تا کاملا سفید شده و کف مانند شود سپس این کف سفید را بر روی پوست مالیده و بدون حرکت ،ربع ساعت درآرامش دراز بکشید. وقتی کاملا جذب وخشک شد پوست را ابتدا با آب ولرم وسپس حتما با آب سرد وخنک بشویید.این ماسک را هفته ای دوبار در آرامش کامل بزنید.

  • پیشنهاد دوم:

یک قاشق مربا خوری عسل را با نصف قاشق چایخوری پودر بادام سفید شده مخلوط کرده که حتما برای راحتی کار عسل را در جای گرمی مثل روی درب کتری آب جوش قرار داده تا راحت تر با پودر بادام مخلوط شودسپس این مخلوط را کاملا آرام وبا حرکت دورانی روی پوست مالیده ،پس از خشک شدن ابتدا با آب ولرم وسپس با آب سرد وخنک بشویید.از این ماسک هفته ای یک بار استفاده کنید.

  • پیشنهاد سوم :

نشاسته نیز به دلیل چسبندگی خاصیت تمیز کردن پوست را دارد و تمام جرم های پوستی را گرفته و در ترمیم جوشها نیز بسیار موثر است. برای درست کردن ماسک نشاسته هم می‌توانید از یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب و یک قاشق چایخوری نشاسته استفاده کنید.

و هم می‌توانید به جای ماست از یک قاشق شیر استفاده کرده، پس از مخلوط کردن آن را به آرامی بر روی پوست زده و صبر کنید تا کاملا جذب وخشک شود و همانند ماسکهای قبلی ابتدا با آب ولرم وسپس با آب خنک وسرد بشویید. از این ماسک نیز هفته ای یک الی دو بار استفاده کنید.

  • پیشنهاد چهارم:

یک قاشق عسل را با یک قاشق چایخوری پودر شیر مخلوط کرده وبه همان ترتیب ماسکهای قبلی بر روی پوستتان بزنید و پس از جذب وخشک شدن باآب ولرم و سپس با آب خنک شستشو نمایید

با تالارنت همراه باشد و جدیدترین نکات آرایشی قبل از عروسی را به خاطر بسپارید![تعداد: 2    میانگین: 3/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات