تالار نت تالار عروسی
 

انتخاب لباس عروس، زمان‌بر، اما خاطره انگیز

 Theshadowman   3 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۳,۰۰۵ بازدید  
انتخاب لباس عروس, بهترین لباس عروس


انتخاب لباس عروس، ممکن است مقداری زمان‌بر باشد و لازم باشم وقت زیادی را برای انتخاب یا پرو آن بگذارید اما می توانید بسیار خاطره انگیر باشد و لحظات خاص و تکرار نشدنی را در زندگی شما رقم بزند. قطعا مهم ترین لباس در زندگی هر فرد میتواند لباس عروسی او باشد. همه آرزو دارند که عروسیشان با شکوه و آبرومندانه برگزار شود. اهمیت این روز برای عروس بیشتر از داماد خواهد بود. از این جهت توجه خاصی عروس خانم ها به این روز دارند.

تهیه و انتخاب لباس عروسی کاری زمان بر و سخت است و وسواس زیادی می طلبد. توصیه ی ما به عروسها این است که حتما با چند خانم به خرید لباس عروس بروند نه آقای داماد. زیرا اولا بهتر است که داماد، عروسش را روز عروسی در لباس زیبایش ببیند و شگفت زده شود. ثانیا آقایان معمولا در خرید کم حوصله و بی دقت اند. از این رو ممکن است برای هرچه سریعتر تمام کردن این مرحله ی وقت گیر لباسی را به شما پیشنهاد دهند که اصلا مناسب نیست.

انتخاب لباس عروس نکته ها و ترفند ها

1. می توانید از قبل طرحی را انتخاب نمایید و طرح لباس مورد نظرتان را به یک مزون بدهید، تا برایتان بدوزند و شما آن را پس از رضایت از مدل و کیفیت کار خریداری کنید. اما از آنجایی که شما صاحب لباس هستید ممکن است در آینده در نگهداری اش دچار مشکل شوید.

2. با مسئول مزون مورد نظرتان در مورد کرایه ی لباس دوخته شده صحبت کنید. بهتر است لباس دوخته شده را کرایه کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید.

3. انتخاب لباس های آماده و اجاره ی آن ها برای روز عروسی کاری به صرفه تر و مرسوم تر است. با کمی حوصله میتوانید لباسی که به معیارهایتان نزدیکتر است انتخاب کنید.

انتخاب لباس عروس, بهترین لباس عروس

اگر بازوهایتان لاغر است:

اگر بازوهایتان را کاملا نپوشانید بهتر است زیرا بسیاری از طراحان لباس عقیده دارند که وجود آستین توجه را به این قسمت جلب می کند. همچنین از پوشیدن مدل هایی با آستین رکابی خودداری کنید.

اگر درشت اندام هستید:

برای خانم هایی که اندام درشتی دارند لباس های دکلته اصلا انتخاب مناسبی نیستند. مدل های یقه هفت، یقه های قلبی و یقه گلابی (اشک) گزینه های مناسب تری هستند.

لباس های آستین کوتاه، بزرگی و چاقی بازوها را می پوشاند. اگر قصدتان پوشیدن لباسی با آستین بلند می باشد حتما از تورهای نگین دار و زیبا برای آستین لباستان استفاده کنید. در کل لباس عروس های آستین دار برای عروس خانم های بسیار لاغر، بسیار درشت و چهارشانه مناسب تر است تا نقایص بدنشان را بپوشاند.

اگر گردن کوتاهی دارید:

کلید مشکل شما پوشیدن لباس هایی با یقه ی باز است. یقه های بسته که دور گردن پیچیده می شوند هرگز گزینه ی درستی برای شما نمی باشند. همچنین به افراد توصیه می شود تا موهای خود را جمع کرده و بالا ببرند تا گردنشان بلند تر نشان داده شود.

چند نکته در مورد لباس عروس

بهتر است خانم هایی که قد بلندی دارند از لباس عروس هایی استفاده کنند که دامنه بلندی دارند. منطقی باشید و بپذیرید که اگر قد کوتاهی دارید نباید چنین لباسی را انتخاب کنید زیرا به اصطلاح در لباستان گم خواهید شد. همچنین در نظر داشته باشید که لباس های بدون دنباله سبک ترند و برای تحرک و رقصیدن راحت ترند.

اگر قسمت های پایینی اندام شما چاق است یا به اصطلاح اندامی گلابی شکل دارید، لباس هایی با دامن پف دار و یا A شکل برای شما بهتر هستند.

روزی که برای پرو لباس عروس می روید حتما کفش عروسی را با خودتان ببرید و همچنین لباس زیری که برای آن شب تهیه کرده اید را نیز بپوشید. زیرا قد لباس شما بسته به مقدار پاشنه ی کفشتان می باشد و همچنین تنگی یا گشادی یقه ی لباستان نیز با پوشیدن لباس زیر مد نظرتان مشخص می شود.

چند روز مانده به مراسم لباستان را بخار بدهید. برای این کار می توانید لباستان را به مزون لباس عروستان بسپارید و یا یک خشکشویی قابل اعتماد و خوش قول پیدا کنید.

کفش مورد نظرتان را در خانه بپوشید و با آن راه بروید تا به آن عادت کنید و اگر نیاز است تا کفشتان جا باز کند این امر را به روز عروسی موکول نکنید. درضمن به هیچ عنوان لباستان را تا روز عروسی نپوشید.

اگر لباسی دنباله دار و توری انتخاب کرده اید، از یک هفته قبل از مراسم آن را در جایی بلند آویزان کنید تا تورها کاملا باز شوند و در روز عروسی چین و چروک نداشته باشند. همچنین اگر لباستان دنباله ی بلندی دارد حتما روز مراسم روی صندلی عقب بنشینید تا لباستان چروک نشود. همچنین با این روش در سوار شدن و یا پیاده شدن از ماشین عروس دچار دردسر نخواهید شد.

نکته ی نهایی:

برای رسیدن به سایز مورد علاقه تان باید تلاش کنید، پس چند ماه زود تر اقدام کنید. همیشه از دوستان خوش سلیقه تان کمک بگیرید.فراموش نکنید که انتخاب لباس عروس پروسه ای زمان بر اما دلچسب است[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات