تالار نت تالار عروسی
 

آیا ازدواج آسان ممکن است؟

 abtahi   5 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۱,۹۴۹ بازدید  


با وجود هزینه های زیاد و حاشیه ای آیا ازدواج آسان ممکن است؟ این سوالی است که ممکن است بارها با زبان انکار از آن شنیده باشید. در بررسی موانعی که باعث شده ازدواج سخت و کم شود و یا سن ازدواج بالا رود، ترس و نگرانی از سنگینی هزینه های برگزاری مراسم عروسی را یکی از عوامل مهم و موثر در تاخیر ازدواج جوانان برشمرده‌اند. در همین رابطه تاکید جهت آسان گرفتن در مراسم ازدواج و عروسی و موارد مشابه با آن در آیین مبین اسلام بسیار سفارش شده است. ضمن اینکه همه علاقه دارند مهم ترین شب زندگی‌شان را هرچه مجلل تر و باشکوهتر برگزار کنند اما، کمر کردن هزینه ها و بهینه مصرف کردن در حد معقول و کمک به ساده تر و مناسبت تر برگزار شدن مراسم عروسی می تواند شروع شیرین تری را برای زوج ها در ابتدای مسیر رقم خواهد زد.

ازدواج آسان عروسی

به قدر توانایی و درآمدتان برای مراسم ازدواج مایه بگذارید

درصورتیکه دختران و پسران یا خانواده های هریک از آنان توان مالی مناسبی جهت برگزاری مراسم عروسی برخوردار باشند لزوما دیگر نیازی به توصیه جهت ازدواج آسان برای مراسم ازدواج و عروسی ندارند، اما وقتی این توانایی وجود نداشته باشد یا به صورت محدود موجود باشد، از همه بیشتر از جوانانی که درآستانه ازدواج قرار دارند، انتظار هست که با درخواست های غیر منطقی، هزینه های مالی سنگین را بر خانواده های خود تحمیل نکنند.

بعضی اوقات دیده می شود که رقابت های بی جا و چشم وهم چشمی جاهلانه، خانواده ها را وا می دارد که با تحمل قرض، مراسمی با تشریفات اضافی برگزار نمایند. برای مثال اگر می تواان مراسم ازدواج را به صورت سنتی در خانه برگزار کرد، چه ضرورت دارد که هزینه سنگین برگزاری این جشن در تالارهای گران قیمت بر خانواده ها تحمیل گردد.این امر درباره مهر وجهیزیه نیزصادق است. به هر روی، جهیزیه و تامین نیازهای اولیه زندگی از سوی خانواده عروس از سنت های پسندیده فرهنگ ما به شمار می رود، چنان که خرید جواهرات وبرخی لوازم از سوی خانواده داماد جزء رسم های خوب ملی وفرهنگی ما است که مورد تایید وتاکید آموزه های دینی است.

مهریه هایی سنگین که به قیمت جان!

تایین کردن مهریه های زیاد یکی دیگر از مسائلی است که در باعث شده ازدواج سخت تر از قبل شود. متاسفانه در بعضی از اوقات شنیده می شود که جواهرات به میزان وزن دختر یا قلب شوهر به عنوان مهریه تعیین شده است یا صحبت از چندصد چند هزارسکه به میان می آید وگاهی به جوانانی برمی خوریم که تا آستانه ازدواج پیش آمده اند اما به خاطر اختلاف بر سر مهریه، پرونده ازدواجشان بی نتیجه مختومه اعلام شده است. آیا شایسته است که جامعه دینی که شماری از جوانان درآغاز راه زندگی مشترک با مشاهده کوچک ترین چالش، مهریه سنگین خود را به اجرا بگذارند.

به راستی چه اتفاقی در جامعه و فرهنگ ما افتاده است که خانواده ها به مهریه به عنوان ابزار بازدارنده مردان استفاده می کنند؟ از نظر اسلام بنیاد ازدواج بر اصل مودت ومحبت استوار است و زن ومرد بر اساس احترام دوطرفه و تحت تاثیر آموزه های دینی و اخلاقی و پس از مطالعه و تحقق معیار های شایستگی، یکدیگر را می پسندند وبه ازدواج تن می دهند و درسایه همین آموزه ها به حقوق هم احترام می گذراند و زندگی مشترک خود را با رضایت آغاز می کنند. هرچه در ابتدای مسیر به هم ساده بگیرید، در ادامه راحتتر می توانید در برابر اشتباهات و نقصان های یکدیگر چشم پوشی کنید.

یکی از عمده مسائلی که باعث شده تا هزینه ها بالا رود چشم و هم چشمی ها در بین خانواده هاست که شهامت و جسارت فکر کردن به ازدواج آسان را از ذهن آنها دور ساخته . ریخت و پاش هایی که بسیاری از خانواده ها را به زحمت انداخته و نتیجه جز سختی و زحمت برای خانواده ها و برای زوج ها نخواهد داشت.

امیدواریم خانواده ها دست از این چشم و هم چشمی ها بردارند و شرایط را برای ازدواج آسان جوانان فراهم سازند تا جوانان ما بتوانند با شرایط بهتری روانه خانه بخت شوند …

در همین رابطه می توانید لیست تالارهای ازدواج آسان را مشاهده نمایید و از خدمات، تعرفه ها و تخفیفات که تالارها جهت ازدواج آسان در نظر گرفته مطلع شده و با توجه به موقعیت و سلیقه خود تالار مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

تالار نت / سایت جامع تالارهای پذیرایی[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات


Warning: Division by zero in /home/talarnet/public_html/wp-content/themes/talarnet-new/single.php on line 1069