تالار نت تالار عروسی
 

توافق زوجین نسبت به هزینه های زندگی قبل از عروسی

 abtahi   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۲,۹۵۴ بازدید  
مسائل مالی قبل از ازدواج


وقتی در مورد هزینه های عروسی برنامه‌ریزی می‌کنید، احتمالاً راحت خواهد بود اگر برای اتفاقات حین مراسم و قبل از آن برنامه‌ریزی داشته باشید، اما آیا برای هزینه‌های اساسی زندگی نیز نیاز به برنامه ریزی داریم؟ قرار نیست ما مثل یک مادر دلسوز به شما نصیحت کنیم اما آیا زمانش فرا نرسیده با اصول مالی زندگی مشترک بیشتر آشنا شوید؟
از کجا شروع کنیم؟

بسیاری از زوج‌ها از مدتی قبل از ازدواج وارد حساب‌های مالی مشترک با یکدیگر می‌شوند، به طوری که گاهی در مورد مهم‌ترین مسائل زندگی گفت‌وگو می‌کنند. اما این گفت‌وگو چقدر عمیق خواهد بود؟ شاید این بحث‌ها به میزان حقوق و سایر منافع اقتصادی محدود خواهد شد، اما بسیاری از مسائل هستند که اگر مورد بحث واقع نشوند، در ادامه راه زوج‌ها را دچار مشکلات جدی خواهند کرد.

در ابتدا از خودمان می‌پرسیم “باشه، حالا چطور در مورد بحث‌های مالی صحبت رو شروع کنم؟” این به اعتماد به نفس و میزان صمیمیت بین شما بستگی دارد. اگر یکی از دو نفر بیشتر احساس ناراحتی می‌کند، می‌توانید بحث را بر روی تکه کاغذی شروع کنید. مثلاً از او بپرسیم کدام یک از ما قرار است نان آور اصلی خانه باشد! این یک پلت فرم درمورد مسئولیت پذیری است که در سایر زمینه‌ها نیز کاربرد دارد.
بر روی نحوه کار کردنتان در بیرون از منزل توافق کنید

گاهی این صحبت‌ها می‌تواند در مورد توافق طرفین بر سر کارکردنشان باشد. مثلاً از همسرتان بپرسید “اگر از تو بخواهم کارت را نیمه وقت داشته باشی، یا همچنان تمام وقت ادامه بدهی، یا به طور کل رهایش کنی برای تو اهمیت دارد؟” یا این نکته را در نظر بگیریم که اگر شریکتان کارش را از دست بدهد همچنان توانایی حمایت از زندگی‌تان را دارید؟ اگر کودکی به زندگی‌تان وارد شود، کدام یک مسئولیت نگه داری و سر و سامان دادن به خانه را بر عهده خواهد گرفت و کدام یک به کسب درآمد ادامه می‌دهد؟ این سوا لاتی است که زوج‌های باهوش قبل از شروع زندگی مشترک در موردش بحث خواهند کرد.

مسائل مالی قبل از ازدواج

تفاوت دیدگاه شما و همسرتان در مورد ارزش پول

بحث دیگر شاید مالی نباشد، اما در مورد ارزش پول است. مثلا شما یک کت بسیار زیبا به قیمت چهارصد دلار را پیدا می کنید که در حراج فصلی پنجاه در صد آف می خورد. این برای شما بسیار مهم است که در این خرید هزینه بسیار مناسبی را پرداخت می کنید. اما شریک زندگی تان که عادت دارد از فروشگاه های دم دستی خرید کند چنین قیمتی را شوکه کننده می داند! خب این جا بحث در مورد میزان پول نیست، بلکه شما باید تلاش کنید تا مجابش کنید دویست دلار در این معامله چقدر ارزش دارد. قیمت باغ تالار تهران

به راحتی اعتماد یکدیگر را کسب کنید

نکته دیگر در مورد این مباحث این است که باید به مرور، بخش بخش و در یک فضای صمیمی و صادقانه صورت بگیرد. اگر این مباحث در مسیر درستی پیش بروند، در پایان یک اعتماد قابل توجه را به دست خواهید آورد. در واقع علاوه بر این که حس با ارزش بودن را کسب می کنید، می توانید مطمئن باشید در ادامه زندگی همواره یک حامی قدرتمند پشت سرتان خواهید داشت.

این متن گرچه شامل نکات تخصصی در زمینه حسابداری و قوانین مالی نیست، اما می تواند کمک شایانی برای زوج ها باشد تا در ابتدای مسیر، مسئولیت ها و حدود فعالیت های اقتصادی شان را مشخص کنند.با تالارنت از جدیدترین مقالات روز در زمینه مدیریت زندگی مشترک بهره ببرید.[تعداد: 1    میانگین: 4/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات