تالار نت تالار عروسی
 

5 راهکار برای خوابی آرام قبل از مراسم عروسی

  abtahi      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  
خواب راحت


بی خوابی یکی از مشکلات عمده‌ای است که قبل از مراسم عروسی با آن رو به رو خواهید شد. خصوصاً اگر روز ازدواج در حال نزدیک‌تر شدن باشد. حتی اگر تمام شب را مشغول سرچ در سایت‌های مد و لباس باشید یا لیست کارهای “فراموش نشود” را تنظیم کنید، بازهم راهی برای یک خواب شیرین و راحت در اختیارتان قرار می‌دهیم. این تمرینات را به طور مداوم قبل از خواب انجام دهید .

رژیم و ورزش را جدی بگیرید

هلن ام سلم، مدیر مرکز اختلالات خوای در این مورد معتقد است:”رژیم مناسب و تمرینات ورزشی باید بخشی از برنامه روزانه شما باشد. ورزش به طور حیرت انگیزی در کاهش استرس و خواب راحت موثراست”. او می‌گوید دویدن‌های عصرگاهی تأثیر زیادی در دفع انرژی‌های مضر و احساس خستگی کردن در رخت خواب دارد. او ادامه می‌دهد”حداقل بیست دقیقه را باید در بیرون سپری کرده و بعد از یک دوش آب گرم به رخت خواب بروید”

گوشی‌هایتان را کنار بگذارید

نه تنها چک کردن ایمیل‌ها یا پیام دادن با گوشی‌های هوشمند خواب را می‌پراند، بلکه خود نور صفحه نیز می‌تواند مانند زنگی مغز شما را هوشیار نگه دارد. امروزه همه گوشی‌ها این قابلیت را دارد که با حالت شب کار کند که البته بسیار مناسب تخت خواب است. همچنین توصیه می‌شود ساعتی قبل از خواب از کار با وسایل هوشمند خودداری کنید. این کار به آرامش قبل از خواب شما کمک می‌کند.

 

خواب راحت, خواب آرام مراسم عروسی
خواب راحت

تکنیک چهار-هفت-هشت

اگر ذهن شما دائما با مسائل مختلف در مورد شیوه برگزاری عروسی درحال کلنجار رفتن است، این تکنیک را امتحان کنید. در جایی بنشینید و تمام اعضای بدنتان خصوصا پا هارا در حالت راحتی قرار دهید. چشمانتان را ببندید و روز عروسی تان را تجسم کنید، در حالی که همه چیز عالی شده؛ لباستان، مدل مو، گل ها و … .به آرامی به نفس بکشید ،تا چهار بشمارید و هوا را داخل بدهید. سپس آن را حبس کنید و تا هفت بشمارید. سپس به آرامی قبل هوا را بیرون دهید و تا هشت بشمارید. این کار را سه بار تکرار کنید. از این تکنیک می توان برای خواب راحت قبل از هر اتفاق مهمی که ذهنتان را درگیر کرده استفاده کرد.

زمان معینی به برنامه ریزی  اختصاص دهید

بیشتر زوج ها در طول هفته در حال کار و درآخر هفته ها نیز در حال کار و برنامه ریزی برای عروسی هستند. این باعث می شود سطح هورمون های استرس زا در خون شما افزایش یابد و با مشکلاتی از جمله بی خوابی رو به رو شوید. بهترین راهکار برای رهایی از این حالت این است که خود را مجاب کنید تنها در روزها و ساعات خاصی به ساماندهی عروسی تان بپردازید. به این شکل راحت تر می توانید روی مسائل مختلف تمرکز کرده و استرس نداشته باشید.

کورتیزول: مهم ترین عامل استرس و بی خوابی

مهم ترین عامل استرس، هورمون کورتیزول است که خواب و خوراک شما را بهم ریخته! شما باید سعی کنید با تنظیم یک برنامه ثابت خصوصا برای خوابتان، این هورمون را به سطح تعادل برسانید و این مرحله از زندگی تان را با کمترین استرس سپری کنید[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات