تالار نت تالار عروسی
 

چند پیشنهاد برای فراموش کردن افکار مزاحم قبل از ازدواج

  abtahi      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  
چالش های ازدواج


نگرانی های قبل از ازدواج کاملا طبیعی است، و گاهی شما را به شدت دچار آشفتگی فکری میکند. شما به تدریج با سوالات مهمی روبه رو می شوید:آیا به درستی انتخاب کرده ام؟ آیا برای شروع زندگی جدید آماده ام؟ حتی اگر کسی کاملا عاشق و آماده شروع زندگی جدید باشد بازهم این سوالات ممکن است ذهنش را درگیر کند.

یک مشاور ازدواج در این باره می گوید: اگر شریک زندگی تان دچار دلهره قبل از ازدواج شده است خود شما می توانید مهم ترین پشتیان او باشد. این استرس ها قابل پیش بینی و کنترل است. زیرا افراد از انتخاب اشتباه در هراسند.وظیفه شما این است که با دقت به صحبت هایشان گوش دهید. از شما چه انتظاری دارند؟ برنامه شان برای آینده چیست؟ به هر حال باید بدانیم خو گرفتن به نتایج یک تصمیم بزرگ همچون ازدواج زمان بر است.

چالش های ازدواج
چالش های ازدواج

گزینه دیگر ارتباط گیری با دوستان است. آن ها باید سعی کنند هفته های منتهی به روز مراسم را برای شما راحت تر کنند و به یادتان بیاورند تصمیم شما هر چه باشد نتایج آن مهم است که امیدوار کننده خواهد بود.

اگر یک تجربه تلخ در ازدواج داشته باشند کار شمارا سخت‌تر خواهد کرد. چون دائماً فکر می‌کنند هر انتخابی داشته باشند مانند قبل به شکست منجر خواهد شد. در این موارد نیاز نیست او را تشویق به آسان گرفتن این ازدواج کنید، بلکه تنها کافی است آیینه اوباشید. دلایلش را برای خودش مطرح کنید و کمک کنید به یک استنتاج مناسب برسند.

چالش های ازدواج
چالش های ازدواج

سعی کنید شرایط را برای او راحت و آرامش‌بخش کنید. این‌گونه سخن خود را راحت‌تر برای شما مطرح می‌کنند و می‌توانید امیدوار باشید به نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت. این فکر که همه‌چیز به‌خوبی پش خواهد رفت را به او تلقین دهید. به‌هرحال باید بعضی نکات را نیز به او یادآوری کنید. این‌که ازین پس ما به‌جای من هستید. این‌که ممکن است گاهی طرفین دچار دعوا شوند. یا این‌که هیچ ارتباطی کامل نیست و باید بسیاری از اصول زندگی مشترک را با یکدیگر تمرین کنید.

پس فراموش نکنیم تصمیم برای ازدواج بسیار مهم است و ممکن است فشار و استرس ناشی از این انتخاب شمارا تحت تأثیر قرار دهد.این را دائماً با خود مرور کنید که تا پایان مراسم یک روزبه یادماندنی برایتان خواهد بود. در پایان مراسم این‌که انتخاب نادرست بوده یا خیر بر عهده خودتان است، اما به‌راحتی با نکاتی که عنوان شد خود را از یک بحران روحی رهایی می بخشید.[تعداد: 1    میانگین: 2/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات