تالار نت تالار عروسی
 

چگونه والدین طلاق گرفته را به مراسم ازدواج دعوت کنیم؟

 abtahi   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۲,۸۳۸ بازدید  
والدین طلاق گرفته


چگونه والدین طلاق گرفته را در مراسم ازدواج و در کنار هم به تالار و مراسم عروسی دعوت کنیم؟ این مساله شاید فراگیر نباشد اما متاسفانه به معضلی مهم برای برخی از عروس و داماد ها تبدیل شده است. آیا باید هردو را دعوت کرد و آمدن یا نیامدن را برعهده‌ی خودشان گذاشت؟ با این کار شاید شرط ادب رعایت شده باشد اما کدام فرزندی است که نبودن پدرو مادرش در شب عروسی اش را تحمل کند؟ اگر این مسئله ذهن شما را درگیر کرده راهکار های زیر را دنبال کنید. احتمالا با حضور هردوی آن ها می توانید شرایط را کنترل کنید!

جایگاه جدا تدارک ببینید

اولین و ساده ترین راه این است که جایگاه آنان را جدا در نظر بگیرید.ورود و خروج و محل پذیرایی و به طور کل همه موارد مشابه را طوری تنظیم کنید که هیچ گونه برخوردی بین آن ها یا همسرانشان نباشد. البته درگیر بودن دائمی ذهن شما یا قضاوت های دیگران معضل دیگری است که باید در نظر داشته باشید.

والدین طلاق گرفته

برنامه ها را هماهنگ کنید

راه دوم این است که برنامه های روز مراسم را با آن ها چک کنید تا چیز ناراحت کننده ای برایشان روی ندهد. به خواسته های آنان با دقت گوش کنید و سعی کنید همه موارد مورد نظرشان رعایت شود، حتی اگر از نظر شما کوچک و بی اهمیت باشد. شما تجربه این را نداشته اید که از کسی طلاق گرفته و مثلا برای مدت بیست سال با او هیچگونه برخوردی نداشته باشید( امیدواریم هیج وقت هم نداشته باشید). پس کوچک ترین جزئیات را جدی بگیرید.

افراد تنش زا را دعوت نکنید!

اگر یکی از آن ها ازدواج کرده و دیگری خیر، پیشنهاد کنید با یکی از دوستان یا همکارانش بیاید. این ایده البته برای مراسم های خانوادگی پیشنهاد می شود و اگر مراسم ازدواجتان جداست احتمالا دغدغه کمتری خواهید داشت.اگر به تازگی طلاق گرفته اند، حساسیت ها دوچندان خواهد شد. این جا باید مطمئن شوید شخص سومی که احتمالا باعث بروز اختلافات شده یا آن را تشدید کرده است به هیچ عنوان در مراسم حضور نداشته باشد تا اتفاقات ناهنجار و پیش بینی نشده رخ ندهد.

طلاق پدر مادر عروسی

احترام یکسان و برخورد مساوی

توجه داشته باشید که احترام و برخود یکسان مهم ترین نکته ای است که در این شرایط نباید فراموش کنید. اگر پیش از این به هرکدام احساس نزدیکی می کرده اید اکنون این را فراموش کرده و با محبت و احترام هردو را در کنار خود داشته باشید. این شب برای هردوی آن ها خاطره انگیز و فراموش نشدنی خواهد بود. پس چه بهتر که از نعمت حضور هردو بهره مند شوید و البته رفتار سنجیده را نباید فراموش کنید.[تعداد: 1    میانگین: 2/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات