تالار نت تالار عروسی
 

چه سنی برای ازدواج مناسب است؟

 abtahi   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۴,۳۰۲ بازدید  
سن ازدواج


ممکن است در مورد سن مناسب ازدواج بسیار بحث شده باشد، اما حقیقت ای است که بعضی در سنین هفتاد یا هشتاد سالگی متوجه می شوند دیر یا زود ازدواج کردنشان چه تاثیری بر زندگی آنان داشته است. در بیشتر موارد معمولا وقتی یکی از دوستان ازدواج می کند، مابقی دومینو وار شروع به ازدواج کرده و درکل تحت تاثیر دیگران قرار دارند. در مطلب زیر به دنبال آن هستیم تا در این مورد راهنمای‌ای هر چند اندک دراختیارتان قرار دهیم.

میانگین سن ازدواج چقدر قابل اعتنا است؟

در ایالات متحده میانگین سن ازدواج برای زنان 27 و برای مردان 29 سال است. اما آیا این آمار یعنی سن درست همین است؟ همه ما تلاش می کنیم تا قبل از سی سالگی کار، خانه و ازدواج مناسبی داشته باشیم. و هنگامی که افراد دیگر ازدواج می کنند یا اگر از این سن عبور کنیم به شدت وحشت زده می شویم و ترجیح می دهیم زودتر ازدواج کنیم.

اما به راستی سن ازدواج مناسب چند سالگی است؟ تام گریفیت روزنامه نگار با بررسی تئوری های ریاضی بیان کرده بود سن مناسب برا ازدواج 26 سالگی است.اما گروهی دیگر از کارشناسان این سن را برای مردان 32 و برای زنان 28 می دانند. به همین دلیل نباید خودمان را تنها به اعداد محدود کنیم.

سن ازدواج

مهم ترین تفاوت در ازدواج افراد تحصیل کرده و سایرین در سن ازدواج

بررسی ها نشان می دهد زنان تحصیل کرده که بعد از سی سالگی ازدواج کرده اند نسبت به زنانی که قبل از این در دهه 20 زندگی شان ازدواج میپ کنند، درآمد بیشتری خواهند داشت. این تفاوت درآمد تا 56 درصد هم ذکر شده است. این فقط به دانشجویان محدود نمی شود. بلکه بررسی های مشابه بررو فارغ التحصیلان دبیرستانی نشان می دهد بیست درصد تفاوت درآمد بین افراد ازدواج کرده در سنین بالای سی با سایرین وجود دارد.

چقدر برای پذیرش مسئولیت آماده اید؟

نکته مهم این است که ملاک افراد برای ازدواج برروی سن آنها تاثیر گزار است.برخی به جنبه نگه داری و بزرگ کردن کودکانشان توجه دارند و برخی دیگر به دغدغه های مالی اهمیت بیشتری می دهند. توجه داشته باشید ورود به یک زندگی جدید علاوه بر مزایا قطعا آمادگی های لازم خود را نیاز دارد. قبل از درگیر شدن در زندگی مشترک حتما مطمئن شوید در سنی هستید که توانایی مقابله با مسائل و مشکلات را دارید.

در کل تعیین یک عدد مقدس همچون سی برای ازدواج چیزی جز ساخته ذهن ما نیست. افراد بسیاری بوده اند که تا قبل از چهل سالگی موفق به یافتن فرد مورد نظرشان نبوده اند. گرچه حتی تمام شرایط ازدواج و تشکیل زندگی برایشان فراهم بوده. پس به طور کل نباید فراموش کنیم مهم تر از عدد و ارقام، نوعی حس درونی است که به شما می گوید برای ازدواج آماده شده اید یا خیر.[تعداد: 1    میانگین: 2/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات