تالار نت تالار عروسی
 

مدیریت هزینه های و خرج های زندگی

 Theshadowman   3 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۱,۹۹۱ بازدید  
بودجه عروسی


بعد از مراسم عروسی و هزینه عروسی ، در زندگی مسائل بسیاری وجود دارد که به راحتی با یک برنامه ریزی درست قابل حل است.اما مواردی نیز هست که بسیار حیاتی است و بر روی رابطه‌تان تأثیر گذار خواهد بود. یکی از این مسائل موضوعات مالی و به طور کل پول و هزینه های زندگی است. در زیر نکاتی را بیان می کنیم که با رعایت آن ها می توانید تا حدودی مطمئن باشید مسائل مالی در زندگی شما چالش آفرین نخواهد شد

اهدافتان را لیست کنید

آیا دوست دارید صاحب خانه باشید؟ آیا مایلید کودکان خود را به مدرسه خصوصی بفرستید یا دولتی؟ در زمان بازنشستگی تمایل دارید چه میزان پس انداز داشته باشید؟ این ها مسائلی است که در ابتدای زندگی مشترک باید برایشان برنامه داشته باشید. می توانید بدون هیچ دغدغه ای در دوران قبل از ازدواج با همسر خود این موارد را اولویت بندی کنید و بر سر جزئیاتشان به توافق برسید.

بدهی های های خود را سامان دهید

باید بدانید از این پس مشکلات شریک زندگی تان بر شما تاثیر گزار خواهد بود. بنابراین با ورود به مشکلات مالی او ممکن است چالش های جدی برای زندگی مشترکتان به وجود بیاید.این قضیه کاملا دو طرفه است، یعنی علاوه بر این که باید قبل از ازدواج از وضعیت مالی او به خوبی آگاه باشید، سعی کنید بدهی های دردسر آفرین را قبل از ازدواج تسویه کنید.

بودجه عروسی

نقش خود را مشخص کنید

باید به طور مشخص این قضیه را روشن کنید که در تامین هزینه های زندگی هرکدام چه نقشی ایفا می کنید؟ آیا قرار است به طور سنتی مرد نان آور خانه باشد و زن به امور خانه  رسیدگی کند؟ یا برعکس؟ ویا هردو به طور یکسان در تأمین هزینه ها نقش خواهید داشت. صحبت در مورد این مسائل می تواند در آینده شما را از مجادلات بی فایده رهایی بخشد.

با شریک زندگی تان روراست باشید!

توصیه در مواجه همسران با یکدیگر حساب و کتاب های مالی باید با شفافیت و با حضور هردو صورت بگیرد. یا به عبارت دیگر همیشه کارت بانکی (یا کیف پولتان) روی میز باشد! این کار باعث می شود علاوه بر ایجاد حس اعتماد به یکدیگر، خیالتان راحت باشد از نظر مالی مشکل بزرگی زندگی تان را تهدید نخواهد کرد.

به‌طور ماهانه صورت مالی تهیه کنید

حتی اگر مجبور شوید از روی زغال داغ عبور کنید، این را فراموش نکنید. تهیه تراز مالی کار دشواری نخواهد بود و با تهیه تراز های مالی ماهانه می توانید اطمینان داشته باشید به خوبی بر امور زندگی مدیریت دارید.[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات