تالار نت تالار عروسی
 

4 اختلاف زوج های جوان درباره تعطیلات عید

  abtahi      6 سال پیش      ارسال دیدگاه  
عروسی در سال نو


زوج های جوان ممکن است در ابتدای مسیر زندگی تعطیلات عید بسیاری را در کنار یکدیگر تجربه کنند. اما قطعا تعطیلات سال نو باید یک تجربه متفاوت باشد. تجربه اولین شب سال نو یا دورهمی با یک تازه عروس و داماد می تواند واقعا می تواند لذت بخش باشد. به همین دلیل است که همه به دیدن آن ها می روند یا آنان را دعوت می کنند. در این میان ممکن است بین انتخاب رفتن به خانه این فامیل یا آن دوست و یا شب نشینی های این چنینی دچار سردرگمی شوید. در این جا چند پیشنهاد کاربردی برای مدیریت چنین شرایطی خواهیم داشت.

تعطیلات را کجا سپری کنیم؟

این یک سوال بزرگ اما قابل حدس است. او مایل است در کنار خانواده اش باشد و شما هم در کنار خانواده تان. شاید شما می خواهید نعمت در کنار خانواده بودن را از همین آغاز سال برای خود حفظ کنید. یا بر اساس یک سنت خانوادگی همسر شما باید در آغاز سال جدید در کنار سایر اعضای خانواده اش باشد.این لغت را در ذهن داشته باشید: مصالحه

با یکی از خانواده ها در روز اول و با دیگری در روز دوم ملاقات کنید. اگر مسافت ها نزدیک و امکانش فراهم بود مثلا شب سال نو را با یکی از خانواده ها و روز عید را با خانواده دیگر بگذرانید. و نهایتا اگر مسافت ها دور است می توانید به طور توافقی یک سال را با خانواده شما و سال دیگر را با خانواده همسرتان سپری کنید.

برای هدیه ها چقدر هزینه کنیم؟

ممکن است یکی از شما در این زمینه به یک کادوی عالی و لاکچری فکر کند و دیگری به فکر صرفه جویی و هزینه ای معقول. ممکن است در انتخاب کالا دچار اختلاف باشید. به عنوان قدم اول بر  سر بودجه به توافق برسید مثلا یک سقف خرید درنظر بگیرید. حالا می توانید بر سر نوع کالا با هم چانه زنی کنید و احتمالا به توافق خوبی خواهید رسید.

عروسی در سال نو

چه کسی باید کادو بخرد؟

بر اساس یک قانون نانوشته همیشه وظیفه مرد است تا کادو خریده و ابتدا تقدیم کند. اما چه اشکال دارد به طور غافل گیر  کننده هردو چیزی خریده باشید و به طور همزمان به هم هدیه دهید. البته ایده دیگری هم وجود دارد که در بین بسیاری طرفدار دارد. این که با هم به مراکز خرید بروید و برای یکدیگر هدیه ای بخرید. این کار احتمالا ریسک نپسندیده شدن را به حداقل می رساند.

در روزهای عید چه کنیم؟

احتمالا یکی از شما ترجیح می دهد در یک شب نشینی آرام و رسمی در حال تمام کردن نوشیدنی اش باشد، و دیگری ترجیح می دهد در وسط یک مهمانی شلوغ خانوادگی مشغول گرم کردن مجلس شود! حال باید چه کرد؟ وقتی شما به سختی می توانید ذائقه خود را درباره این مسئله تغییر دهید، از همسرتان هم چنین توقعی داشته باشید. بار دیگر ایده یک سال در میان را پیشنهاد می کنیم. یا می توانید با مدیریت خودتان مهمانی دهید و هردو شرایط را در یک مکان به طور همزمان فراهم کنید.

جشن سال نو قطعا بعد از عروسی و ماه عسل بهترین تجربه از اولین با هم بودن ها می شود. با یک برنامه ریزی  دوستانه و کوتاه آمدن در بعضی موارد می توانید لذت این تجربه را چند برابر کنید.[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات