تالار نت تالار عروسی
 

پیشگیری از بیمار شدن قبل از عروسی

  ادمین      9 سال پیش      ارسال دیدگاه  
عروس و داماد، تفریح


این بسیار ناراحت کننده است که روز عروسی خود هنگامی که از خواب بر می خیزید با یک سرماخوردگی یا ویروسی دیگر روز خود را آغاز نمایید و در مراسم عروسی خود با حالت افسرده و مریض وارد شوید. البته برای عروس با آرایش بخشی از این حالات را می توان پوشاند ولی بیماری تاثیر خود را روی شما گذاشته و باعث می شود در بهترین شرایط در شب عروسی خود نباشید.  عدم سلامت در روز عروسی باعث می شود خاطره خوبی از آن شب به یاد نماند و کل مراسم عروسی شما را تحت الشعاع قرار دهد.
بنابراین لازم است نکاتی که در ادامه گفته می شود را به دقت بررسی نمایید تا احتمال مریض شدن و بیمار شدن را از قبل از عروسی به حداقل برسانید.

خواب خوب

تحقیقات نشان داده که خواب خود در طول شب باعث سلامت بدن می شود و احتمال ابتلا به بیماری را کاهش می دهد. سعی کنید حداقل 7 تا 8 ساعت خواب خوب داشته باشید و از دیر خوابیدن بپرهیزید.

بیماری عروسی خواب

تعذیه خوب و خوب غذا خوردن

در حالی که باید مواظب اضافه وزن قبل از عروسی بود شما می بایست در طول روز1200  کالری مورد نیاز بدن را مصرف کنید. تغذیه مناسب و خوب با برنامه ریزی مناسب باعث می شود بدن شما در برابر عفونت ها مقاوم باشد . بنابراین در رژیم های قبل از عروسی دقت کنید تا تعادل حفظ شود.

تغذیه عروسی بیماری عفونت

عدم استفاده از سیگار و الکل

الکل توانایی سلولهای بدن را نسبت به کشتن میکروب ها کاهش می دهد. سیگار نیز باعث کاهش عملکرد سیستم دفاعی بدن می شود و از طریق دهان شما ممکن است باکتری های مضر را به بدن وارد کند.

سیگار ضرر عروسی بیماری

نوشیدن آب

نوشیدن به میزان لازم آب در طول روز به سلامت شما کمک میکند. مهمترین نکته در نوشیدن آب سالم بودن آن است. دقت داشته باشید که از طریق آب آلوده بیماری های زیادی منتقل می شود . پس در استفاده از آب دقت کنید که آبی که مصرف می کنید ناقل بیماری و باکتری های مضر برای بدن نباشد.

نوشیدن آب، بیماری، عروسی

دست های خود را بشویید

یکی از مهمترین راه های پیشگیری از بیمار شدن چه قبل از عروسی و چه زمان های دیگر شستن دست ها و تمیز نگه داشتن آنها جهت جلوگیری از گسترش میکروب است. بنابراین قبل از هر وعده غذا و بعد از زمانی که از بیرون از منزل می آیید دست های خود را با صابون بشویید. چرا که لمس کردن سطوح مختلف مانند درب، دستگیره، سوئیچ، میز و همچنین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و پول ناقل بیماری های مختلفی هستند که به راحتی امکان انتقال به شما را از طریق دستان آلوده میسر می سازند.

شستن دست با صابون، انتقال بیماری

رعایت بهداشت

بهداشت را در همه وقت رعایت نمایید و سعی کنید قبل ار عروسی از خوردن غذا در اماکن عمومی و رستوران ها خودداری نمایید و یا مکان های مورد تایید و شناخته شده را انتخاب نمایید.

 

ورزش

تحقیقات نشان می دهد که ورزش کردن چند بار در هفته به شدت امکان ابتلا به سرماخوردگی را کاهش می دهد. ورزش و تمرینات هوازی سرعت عملکرد دفاعی بدن شما را در مقابل حمله باکتری ها بالا می برد و همچنین به شادابی شما کمک می کند.

ورزش، سلامت قبل از عروسی

تفریح و خنده

تفریح و معاشرت با دیگران باعث کاهش سطح استرس در بدن شما می شود. شوخی و خنده به شما کمک می کند تا بدن سالمی داشته باشید. سعی کنید تفریحات سالم مثل پیک نیک، خرید و بازدید از نمایشگاه های هنری را داشته باشید.

تفریح، خنده، کاهش بیماری

دوری از استرس

استرس می تواند سیستم ایمنی بدن را به شدن ضعیف کند و امکان ابتلا به بیماری را در شما افزایش دهد. برای رهایی از استرس سعی کنید وقت خود را با خواندن کتاب، حمام آب گرم و نوشیدن یک چای گیاهی بگذرانید.

چای گیاهی، استرس عروسی

بهداشت دهان و دندان

رعایت بهداشت دهان و دندان به طور مستقیم به سلامت عمومی شما کمک می کند و از باکتری های موجود در دهان را که باعث عفونت می شود را از بین می برد. فقط به مسواک زدن اکتفا نکنید. چرا که ممکن است شما فقط رطوبت باکتری ها را برای زنده ماندن بیشتر کنید. بنا براین از دهان شویه های ضد باکتری و نخ دندان نیز استفاده نمایید.

مسواک، بهداشت، بیماری عروسی

خوردن غذاهای پروبیوتیک

پروبیوتیک, سلامت، بیماری

بیرون از خانه بروید

بسیاری از مردم در ماه زمستان به بیماری های بیشتری مبتلا می شوند. این فقط بخاطر هوای سرد نیست بلکه اکثر آنها به این دلیل است که زمان بیشتری را در خانه سپری می کنند و در مجاورت هوای آزاد کمتر قرار میگیرد. در فضاهای بسته نیز ویروس های زیادی پراکنده باشند که امکان ابتلا و بیماری را افزایش می دهند .

عروس و داماد، تفریح

اختصاصی تالار نت/[تعداد: 2    میانگین: 2.5/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات