تالار نت تالار عروسی
 

خرید کردن قبل از عروسی

 ادمین   5 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۶,۵۷۷ بازدید  
خرید بازار،عروس وداماد،عروسی


خرید کردن قبل از مراسم عروسی یکی از سنت هایی است که در اغلب اداب و رسوم های هر شهری یکسان است. خرید کردن قبل از عروسی  و رفتن به خانه ی بخت بسیار شیرین و لدت بخش است چرا که هر کدوم از خانواده ها برای عروس یا داماد خرید میکنند و این یک رسم بسیار شیرین و لدت بخش است.

خانواده عروس برای داماد لوازم مورد نیاز از قبیل کت و شلوار دامادی و کفش و دیگر لوازم مورد نیاز را خریداری میکنند و از ان طرف خانواده داماد هم به همین صورت برای عروس خانم خرید میکنند.

خرید بازار،عروس وداماد،عروسی

خرید کردن قبل از عروسی یک سنت دیرینه است که هم یک نوع احترام به خانواده ها است هم از طرفی زوجین برای یکدیگر ارزش والایی پیدا میکنند.

در واقع خرید کردن برای عروس وداماد ها در هر شهری متفاوت است یعنی هر شهر و استانی اداب ورسوم خاص خود را برای خرید کردن دارد. معمولا به این نوع خرید کردن قبل از مراسم عروسی خرید بازار میگویند. که این بدان معنا است که عروس وداماد به همراه خانواده هایشان به بازار میروند و بعد از خرید کردن اقلام ضروری عروس و داماد برای صرف غذا به یک رستوران هم میروند.

خرید بازار رفتن عروس وداماد،عروسی،خرید عروس،خرید داماد

معمولا خرید کردن بدان معنا است که لوازم مورد نیاز عروس داماد برای رفتن به خانه بخت باید نو جدید باشد به همین خاطر بعد از اینکه لوازم مورد نیاز از قبیل ریش تراش،سشوار،لباس خواب،کیف و کفش،حوله حمام،لوازم ارایبش وبهداشتی عروس،کت و شلوار و دیگر اغلام خریداری شد انها در چمدان هایی قرار میدهند و تزیینات زیبایی هم میکنند در خانه عروس وداماد جلوه خاصی پیدا کند.

برای تزیین خرید بازار عروس وداماد از ربان های رنگی و جعبه های تزیینی استفاده میکنند که این تزیینات به سلیقه و البته فضای خانه عروس و داماد هم بستگی دارد.

 [تعداد: 3    میانگین: 3.3/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات