تالار نت تالار عروسی
 

دوران نامزدی و اشتباهات رایج

  ادمین      9 سال پیش      ارسال دیدگاه  
دوران نامزدی


دوران نامزدی دوران شناخت متقابل است. اگر چنانچه افراد بخواهند یک زندگی خوب همراه با آرامش را داشته باشند، می بایست به شناخت کامل نسبت به شخصیت، انتظارات خود و فرد مقابلشان از زندگی بپردازند. پس نیاز است برای همین امر، یک دوران آشنایی یا دوران نامزدی را بگذرانند.

برای دوران نامزدی خانواده ها حتما باید با هم رفت و آمد داشته باشند. چراکه در این رفت و آمدها است که دو طرف می توانند به شناخت کامل برسند. در اصطلاح به این دوران آشنایی، دوران نامزدی می گویند. دوران نامزدی دورانی است برای رسیدن به شناخت، ولی متاسفانه در بیشتر اوقات افراد در دوران نامزدی وقت را به بطالت می گذرانند و فقط راجع به مسایل غیرضروری سخن می گویند و صرفا اگر هر دو فرد به یک رنگ و یا غذای خاص علاقه داشته باشند تصور می کنند که با هم تفاهم لازم را دارند و می توانند زندگی مشترک را آغاز کنند.

دوران نامزدی, مشکلات

فواید دوران نامزدی چیست؟

در این دوران افراد متوجه خواهند شد که هر شخصی منحصر به فرد است و ممکن است رفتارها و ویژگی های خاصی را داشته باشد. در دوران آشنایی به دلیل اینکه مجبور هستیم انتظارات، تفکرات و نیازهایمان را به طرف مقابل خود بگوییم، به خودشناسی و خود آگاهی کامل هم می رسیم و در نهایت در دوران نامزدی افراد نحوه برقراری ارتباط درست را می آموزند.

دوران نامزدی

اشتباهات رایج دوران نامزدی

دوران آشنایی (نامزدی) علاوه بر نکات مثبتی که دارد، می تواند با کوچکترین اشتباه ضررهایی را نیز به افراد وارد کند. برخی از این اشتباهات :
سوال نکردن: یکی از اشتباهات رایج در زمان نامزدی این است که، دختر و پسر از پرسیدن سوال از یکدیگر خودداری می کنند و تصور می کنند  که سوال پرسیدن ممکن است فرد مقابل را ناراحت کند. دقت داشته باشید که نپرسیدن سوال در این دوران باعث می شود تا نکات و مسائل مبهمی در ذهن شما باقی بماند و پس از ازدواج و شروع زندگی مشترک و بعد از گذشت مدتی از ازدواج و عروسی، شما را دچار تعارض در ارتباط می کند.

اشتباهات دوران نامزدی

ندید گرفتن علامت های هشدار دهنده: یکی دیگر از اشتباهاتی که همواره در این دوران بسیار رایج  است این است که  برخی علامت های هشداردهنده مورد توجه قرار نمیگیرند. به عنوان مثال اگر پسر سیگاری باشد، دختر ممکن است فکر کند مصرف سیگار حتی به تعداد دفعات زیاد هیچگونه مشکلی ندارد و یا به این مساله که فرد مقابلشان برای کار کردن اقدامی نمی کند و تلاشی انجام نمی دهد توجهی نمی کنند. ممکن است به این مساله نیز توجه نشود که پسر در زمان های عصبانیت حرف های بسیار زشت و تندی بزند و یا در هنگام بیرون رفتن اصلا خرید نکند و سعی داشته باشد همواره ارازن ترین چیز را بخرد و مهم تر از همه این که، فکر بر این داشته باشد که بعد از ازدواج تمام این مشکلات حل خواهند شد. نادیده گرفتن این مسائل می تواند در آینده زندگی زناشویی آسیب های زیادی را وارد سازد.
اعتقاد بر تغییر طرف مقابل بعد از عروسی: یک اشتباه خیلی رایج در انتخاب همسر این است که ویژگی ها و نقاط منفی فرد مقابل را نادیده می گیریم و با قصد تغییر شخص بعد از عروسی، با او ازدواج می کنیم. به این نکته توجه داشته باشید که هر تغییر رفتاری و شخصیت فرد مستلزم گذراندن وقت بسیار زیادی است و از آن مهم تر این که اگر شخص خودش تمایلی به تغییر نداشته باشد به هیچ وجه تغییری حاصل نخواهد شد.
تسلیم مادیات شدن: در برخی موارد افراد به دلیل مسایل مالی و اقتصادی راضی به ازدواج می شوند و نسبت به نقاط منفی فرد مقابلشان چشم پوشی می کنند. به این نکته توجه داشته باشید که مسائل مالی و پول تنها یکی از کم اهمیت ترین مسایل در ازدواج است. اکنون اگر ما بنا و پایه ی ازدواج را بر اساس پول و مسائل مالی بگذاریم، پایه های سستی را برای زندگی و آینده خود ساخته ایم.

منبع : تبیان[تعداد: 2    میانگین: 1.5/5]


سوالات، نقد و بررسی

  1. چرا بعضیا میگن رابطه جنسی در دوران نامزدی حرامه؟ مگه نمیشه در این دوران صیغه محرمیت خوند؟

سوالات، نظرات و پیشنهادات