تالار نت تالار عروسی
 

چند نکته مهم در انتخاب دسته گل خواستگاری

 ادمین   5 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۸۳,۴۶۷ بازدید  
دسته گل خواستگاری, سبد گل خواستگاری صورتی


خواستگاری یکی از سنت های دیرین در امر ازدواج است که مرسوم است خانواده پسر به منزل دختر رفته و دختر خانم را از خانواده خواستگاری می کنند. دسته گل خواستگاری یکی از مواردی که است بسیار مرسوم است و داماد و خانواده اش در هنگام خواستگاری دسته گلی را به همراه می برند.

دسته گل خواستگاری, سبد گل خواستگاری صورتی

دوران خواستگاری یکی از دوران شیرین و بسیار هیجان انگبیز آغازین ازدواج است که روزهایی سراسر خاطره و شور را به همراه می سازد. دوست دارید در روز خواستگاری تان چگونه باشید و چه نوع دسته گلی را دوست دارید در روز خواستگاری تهیه کرده و همراه داشته باشید ؟ آیا اصلا خرید دسته گل نیاز است ؟ سبد گل مناسب است یا دسته گل ساده ؟ برای پاسخ به سوالهایتان در ادامه با ما همراه باشید.

آیا لازم است حتما برای خواستگاری گل ببریم ؟

در این رابطه دیدگاه خانم “سیده بتول حسن پور” نویسنده کتاب “در پیچ و خم خواستگاری” را عنوان می کنیم و بعد از آن خودتان می توانید تصمیم گیری کنید.

وي مي نويسد:

«خانواده پسر با توجه به شناختي که از شرايط فرهنگي و اجتماعي خانواده دختر دارند ممکن است در جلسه اول خواستگاري با خود گل ببرند يا نبرند. اگر خانواده پسر نمي دانند که در جلسه اول بايد گل ببرند يا نه، بهتر است اين کار را به دو دليل انجام دهند: اول اين که اگر خانواده دختر انتظار آوردن گل را داشته باشند ولي چنين کاري انجام نشود ممکن است آن را به حساب بي احترامي يا دست کم گرفتن خود بگذارند.

دوم اين که در هر شرايط فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي اگر در اولين جلسه گل برده شود اثر رواني خوبي روي خانواده دختر خواهد داشت (حتي اگر خواستگاري به سرانجام نرسد.)»

چه رنگی مناسب دسته گل خواستگاری است ؟

هنگامی که تصمیم خود را جهت خرید دسته گل و کم کردن حجم کیف پول یا حساب بانکی تان را گرفتید وقت آن رسیده که به گل فروشی محلتان روفته و دسته گل مورد نظرتان را انتخاب کنید. اما آیا رنگ و نوع گل در خواستگاری مهم است ؟ جواب بلی است. در انتخاب رنگ گل ها دقت کنید و هر رنگی که دلتان خواست نخرید. در کتاب مذکور گفته شده :

« بهتر است گل صورتي رنگ (علامت حيات و زندگي)، از يک نوع و به تعداد فرد باشد تا دسته گل زيباتري درست شود.»

دقت داشته باشید که گل های روز خواستگاری را از باغچه منزل تان نیچینید. ممکن است برخی از افراد در منزلشان گل های طبیعی داشته باشند و به نظرشان استفاده از این گل ها باعث زیبایی و نوآوری در جلسه خواستگاری شود ولی باید توجه داشته باشید چیدن گل از باغچه منزل تان ممکن است در نظر خانواده دختر بی احترامی محسوب شود. اگر چنین نظری دارید بهتر است که گل های چیده شده را همراه با چند شاخه گل زیبا که از گل فروشی تهیه میکنید تزیین کرده و همراه ببرید.

در همین رابطه بخوانید: “مدل های جدید دسته گل عروس مناسب فصل

بهتر است خانواده عروس نیز گل هایی که داماد آورده را در گلدانی قرار داده و در اتاقی که دختر و پسر میخواهد صحبت کنند در مقابل دیدشان قرار دهند.

دسته گل خواستگاری, سبد گل خواستگاری صورتی

دسته گل خواستگاری چه اندازه ای مناسب است ؟

بهتر است در جلسات اول خواستگاری از دسته گل ها و سبدهای کوچک تری استفاده شود. سبد گل بزرگ را برای روز بله برون بگذارید .

چه کسانی را در جلسه خواستگاری همراه ببرید ؟

شاید دغدغه برخی خانواده ها این باشد که چه کسی را در جلسات خواستگاری همراه ببرند ؟ خاله یا عمه ؟ پس مادربزرگ چی ؟

اگر همسر برادر بزرگ تر بيايد، همسر برادر کوچک تر شايد ناراحت بشود و …

کاملا درکتان مي کنيم، ولي دقت کنيد که حتما تصميم عاقلانه اي بگيريد چون رفتارها و کيفيت حضور در اولين جلسه خواستگاري بسيار مهم است. در کتاب مورد بحث در اين باره گفته مي شود: «در کشور ما رسم است در نوبت اول، خانم ها که معمولا مادر پسر عضو اصلي آن هاست همراه با يک يا دو دخترش، خاله داماد يا يکي از خانم هايي که احتمالا بزرگ تر فاميل است در مجلس خواستگاري حاضر مي شوند. 

بعضي مادران نيز همراهي يک خانمي را که روابط نزديکي با خانواده عروس دارد، ترجيح مي دهند. بهتر است خانم هايي که به خواستگاري مي روند از بردن عروس هاي خانواده، دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال و بچه ها خودداري کنند؛ چرا که معمولا عروس هاي خانواده ابتدا به مقايسه خودشان با دخترخانم که احتمالا در آينده «جاري» آن ها مي شود، مي پردازند و اين موضوع ممکن است در ارزيابي آن ها از شرايط عروس تاثير بگذارد. دخترخانم هاي مجرد کم سن و سال قدرت تجزيه و تحليل کامل فضاي خواستگاري را ندارند. 

بچه هاي کوچک نيز ممکن است عملي انجام دهند يا حرفي نابجا را در شرايط نامناسبي بزنند که مشکل ساز شود. گاهي در برخي خانواده ها به دليل آشنايي و رفت و آمدي که از قبل داشته اند يا به دليل داشتن نسبت فاميلي، در همان نوبت اول، پدر و پسر هم همراه مادر مي روند.»در شماره بعد درباره لباس مناسب خواستگاري و راه هايي براي کاهش اضطراب خواهيم نوشت. عروس خانم ها هم منتظر باشند تا به آن ها بگوييم وقتي خواستگارها زنگ خانه را به صدا در آوردند، آن ها کي در را باز کنند!

منبع: bartarinha.com[تعداد: 123    میانگین: 2.9/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات