تالار نت تالار عروسی
 

زمان مناسب بین عقد و عروسی (نامزدی)

 ادمین   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۶,۰۷۷ بازدید  
زمان فاصله عقد و عروسی


در ایران و بسیاری از کشورهای دنیا مرسوم است که ابتدا زن و شوهر مدتی در عقد یا نامزدی هستند و در این مدت با افکار و طرز فکرهای یکدیگر آشنا می‌شوند و بعد از مدتی عروسی می‌کنند و به خانه بخت می‌روند. اما چه زمان مناسب بین عقد و عروسی چه مقدار باید باشد؟ آیا اصلاً لازم است ابتدا عقد و بعد از مدتی عروسی انجام شود؟ آیا این زمان باعث مشکلات بین زوج‌های جوان نمی‌شود؟ آیا اگر زمان بین عقد و عروسی طولانی شود باعث مشکل می‌شود؟ برای پاسخ به سؤالات خود در ادامه همراه ما باشید.

زمان فاصله عقد و عروسی

یکی از عمده‌ترین فواید زمان بین عقد (نامزدی) تا عروسی که به دوران نامزدی مشهور است شناخت افراد از یکدیگر است. در دوران نامزدی می‌توانید شناخت لازم را از فرد مقابلتان به دست بیاورید به نتیجه گیری کنید که آیا فرد مقابل همان شخصی که مورد نظر شماست و می‌توانید با او خوشبخت باشید؟ این دوران بسیار سرنوشت ساز است و در این دوران دختر و پسر می‌بایست قبل از درگیر شدن با مسائل احساسی، باید به این نتیجه برسید که آیا این فرد مناسب شماست و می‌توانید با او خوشبخت شوید؟ پس قبل از این فرد مقابل با شما ازدواج کند و به قلب شما راه پیدا کند بهتر است نتیجه گیری کامل را انجام دهید. در همین رابطه مطلب “در دوران نامزدی عشق ممنوع“را نیز مطالعه نمایید. در این مدت زوج‌های جوان می‌بایست تماس‌های جنسی خود را کنترل کرده و از رابطه جنسی خودداری نمایند. در خانواده‌هایی که محدودیت‌هایی را دارند بهتر است زمان نامزدی زیاد طولانی نباشد. چراکه مدام برای آنها این سؤال پیش می‌آید که کی عروسی می‌کنند و این خود موجب تنش بین زوج‌ها شده و مشکلاتی به وجود می‌آید. پس بهتر است این‌طور خانواده‌ها بیشتر از یکسال نباشد.

یکی دیگر از دلایلی که خانواده‌ها فاصله‌ای را بین عقد و عروسی در نظر می‌گیرند تهیه کردن امکانات و لوازم مورد نیاز عروسی‌شان است. خانواده دختر می‌بایست اسباب و جهیزیه او را آماده کنند و پسر نیز در این فاصله باید خانه‌ای را جهت سکونت آماده کند تا بعد از عروسی به خانه‌شان بروند. در این مورد زمان دقیقی را نمی‌توان مشخص کرد و بستگی به خانواده‌ها و آماده شدن امکانات آنها دارد.

زمان نامزدی,زمان فاصله عقد و عروسی

بهتر است زمان آشنایی و دوران نامزدی تا عروسی شما کمتر از پنج ماه نباشد و عجله‌ای برای عروسی و رفتن زیر یک سقف نداشته باشید. اگر مدت زمان این آشنایی و این دوران کوتاه باشد ممکن است در آینده مشکل ساز باشد. بهترین زمان فاصله دوران نامزدی و عقد تا زمان عروسی بین 5 تا 14 ماه است . طولانی شدن این زمان باعث حرف و حدیث در بین خانواده‌ها و زن و شوهر می‌شود و به صلاح نیست .

با آرزوی خوشبختی برای همه زوج های جوان

تالار نت/ سایت جامع تالارهای پذیرایی ایران[تعداد: 1    میانگین: 5/5]


سوالات، نقد و بررسی

 1. مطالبتون عالیست
  از وب ما هم دیدن کنید

  http://www.vatanfal.com

 2. من نمی دونم این مطلب رو کی نوشته ولی هر کی نوشته اشتباه نوشته … زن و مرد که با هم عقد کردن و کلی مراسم عقد گرفتن و کلی رفتن بیرون و بالای 10 ملیون یا حتی بیشتر تا حالا خرید کردن و ازدواجشون رو به کل خانواده اعلام کردن….. تازه برن همدیگر رو بشناسند باید این شناخت قبل از دوران عقد صورت بگیره بعد از عقد که زن و شوهر محرمند دیگه نمیشه نامزد بهشون گفت …..تازه تو ایران اگه برند طلاق بگیبرند و هیچ آمیزشی هم نکرده باشند نصف مهریه رو باید بدند این یعنی آش نخورده و دهن سوخته … تازه رو دربایستی در زن و مرد موقعی کنار میره که زن و مرد با هم همبستر بشند دیگه اونموقع خود واقعیشون رو نشون میدن و رودربایستی و خوب و بد بودنشون رو میشه فهمید تا قبل از این مساله که همش به تعارف بازی و مهمونی بازی می گذره در مجموع تا زیر یک سقف نرید شناخت باید و شاید حاصل نمیشه

  • تا قبل از ازدواج به نتایج کلی میشه رسید و جمع بندی های اصلی رو میشه انجام داد.
   اینکه از نظر اخلاقی، طرز فکر، خانواده ها، سطح فرهنگی و … خانواده ها در چه سطحی هستند قبل از ازدواج و عقد باید نتیجه گیری کرد.
   درسته که بسیاری از مسائل اخلاقی بعد از ازدواج و رفت زیر یک سقف مشخص میشه اما در دوران نامزدی نیز میشه با توجه به شناخت های نسبی زوجین از یکدیگر نیز تصمیم گیری نهایی را انجام داد.
   باید سعی بشه در این دوران بر احساس غلبه کرد و منطقی فکر کرد. یه مطلب تو سایت داریم در عنوان “در دوران نامزدی عشق ممنوع !” . پیشنهاد میکنم این مطلب را نیز مطالعه نمایید.
   پیشنهاد میکنم به مطالبی که در رابطه با سوالات مورد نیاز در رابطه با دوران نامزدی و خواستگاری در سراسر نت هست مراجعه کنید تا اطلاعات خوبی به دست بیارید.
   همانطور که در متن اشاره شد در فاصله بین عقد و عروسی هم زوجین باید به آماده سازی لوازم و امکانات عروسی و بعد آن مشغول باشند …

سوالات، نظرات و پیشنهادات