تالار نت تالار عروسی
 

برخی از شاخصه های یک آرایشگاه خوب

  ادمین      8 سال پیش      ارسال دیدگاه  
آرایشگاه خوب, آرایشگاه خوب عروس


انتخاب یک آرایشگاه خوب و مطمئن یکی از مهمترین مواردی است که قبل از هر مراسمی باید به آن توجه ویژه کرد. بخصوص اگر این مراسم شب عروسی شما باشد. شما هر مقدار که برای مراسم عروسی‌تان هزینه کرده باشید در صورتی که در مراسمتان به شکل مطلوب و مناسبی که همواره به آن فکر می‌کردید نباشید همیشه حسرت می‌خورید و بهترین شب زندگی‌تان را با انتخاب اشتباه خراب کرده‌اید. حتی در آینده در هنگام مشاهده عکس و فیلم‌های خودتان در کنار فرزندانتان افسوس خوب نبودن به دلیل انتخاب ناصحیح آرایشگاه در شب عروسی‌تان را خواهید خورد. پس انتخاب یک آرایشگاه عروس خوب و مطمئن یکی از مهم‌ترین عواملی است که قبل از مراسم عروسی‌تان باید به آن توجه نمایید.

آرایشگاه عروس خوب, آرایش کردن عروس, آرایشگاه خوب

شاخصه‌های یک آرایشگاه خوب و ممطمئن

وقتی قصد دارید یک آرایشگاه خوب را برای آرایش و زیبایی خود انتخاب کنید، چه معیارهایی را در نظر می‌گیرید؟ نزدیک بودن آرایشگاه به محل کار یا منزل؟ پایین بودن قیمت خدمات؟ به روز بودن مدل‌ها و امکانات آرایشی؟ با تجربه و با سابقه بودن آرایشگر؟ آیا معیاری مانند اهمیت به وضعیت بهداشت و رعایت استانداردهای بهداشتی در یک آرایشگاه هم در انتخاب شما تأثیری دارد؟

رعایت نکات بهداشتی هنگام اصلاح توسط آرایشگر

آرایشگران باید پیش از شروع اصلاح، نخ را با الکل ضدعفونی کرده و بعد از پایان کار هم برای کاهش التهاب پوست مشتری، از پماد اکسید روی استفاده کنند. بعد از استفاده هر مشتری، نخ باید عوض شود تا یک نخ با پوست دو صورت تماس نداشته باشد. در غیر این صورت، احتمال انتقال بیماری‌های پوستی زیاد است. برای مشتریان گذری، آرایشگر باید تعدادی موچین ضدعفونی شده آماده داشته باشد و در طول روز یک موچین را تنها برای یک نفر استفاده کند. در پایان روز نیز همه موچین‌ها را برای ضدعفونی شدن در الکل قرار دهد. ما به شما توصیه می‌کنیم یک موچین مرغوب برای خودتان تهیه کنید وهنگام مراجعه به آرایشگاه از آرایشگر خود بخواهید ابروهای شما را با موچین خودتان تمیز نماید. این حداقل کاری است که یک آرایشگاه می بایست برای شما انجام دهد.

آرایش‌های رایج و سلامت پوست و مو

زمانیکه ما بر روی پوستمان باکتری‌هایی داریم که به وجودشان عادت کرده‌ایم و برایمان ضرری ندارند. اما وقتی این باکتری‌ها از طریق رخم های باز به بدن دیگری منتقل می‌شوند ممکن است مشکلاتی ایجاد کنند. این عفونت‌ها می‌توانند از یک التهاب ساده اطراف فولیکول موها شروع شوند یا به بیماری‌های دیگری منجر شوند.

وقتی شما برای کوتاه کردن موهایتان به آرایشگاه می‌روید، اغلب پیش از کوپ تمامی آرایشگران سر مشتری را می‌شویند. تمیز بودن سرشویی عامل مهمی در جلوگیری از انتقال بیماری‌های پوست و مو و بیماری‌های قارچی است. سرشویی آرایشگاه‌ها باید پس از هر بار استفاده، شسته و خشک شود در ضمن افرادی که فقط می‌توانند از یک نوع شامپو استفاده کنند، باید هنگام مراجعه به آرایشگاه حتماً شامپوی خود را همراه داشته باشند.

دومین نکته مهم در این قسمت، حوله مورد استفاده برای خشک کردن موهاست. بهتر است هر مشتری هنگام مراجعه به آرایشگاه حوله خود را هم همراه بیاورد. البته در آرایشگاه‌های معتبر تعدادی حوله وجود دارد که در پایان روز در ماشین لباس‌شویی و خشک کن شسته و هفته‌ای یک بار هم برای ضدعفونی شدن به خشک‌شویی فرستاده می‌شوند. نکته بعدی در رابطه با قیچی و شانه‌ای است که آرایشگر برای کوتاه کردن مو از آن استفاده می‌کند. قیچی پس از هر بار کوپ باید با الکل ضدعفونی شود و در پایان هفته نیز در دستگاه اتو کلاو استریل شود. شانه‌ها هم پس از هر بار استفاده باید شسته و در ظرف محتوی الکل نگهداری شوند. سلامتی ارزش هزینه کردن و وقت گذاشتن را دارد پس بهتر است برای پیدا کردن آرایشگاه خوب و مناسب وقت بگذارید و حتی اگر هزینه کمی بیشتر بود آن را بپردازید. با توجه به اینکه آرایش عروس باید چندین ساعت روی صورت او بماند، عدم رعایت برخی از موارد ممکن باعث بروز حساسیت ها و مشکلاتی در پوست شما شود و مراسم شما تحت تاثیر این عوامل قرار گیرد. در همین رابطه بخوانید : نکاتی که یک عروس قبل از رفتن به آرایشگاه باید بداند

بهترین آرایشگاه عروس, آرایش خوب عروس, آرایش زیبا

زماینکه می‌خواهید اپیلاسیون کنید

اپیلاسیون شیوه رایجی برای از بین بردن موقت موهای زائد است که در بیشتر آرایشگاه‌های زنانه چنین خدماتی به مشتریان عرضه می‌شود. با این وجود احتمال بروز مشکلات پوستی در این بخش هم وجود دارد. عفونت و التهاب پوست مشکلی است که گاهی پیش می‌آید. بعضی وقت‌ها هم به دلیل داغ بودن موم، پوست دچار سوختگی می‌شود و ممکن است عفونت‌های بعدی به وجود بیاید. برای پیشگیری از این مشکلات لازم است که شما و آرایشگرتان به چند نکته توجه کنید. نوارهای اپیلاسیون باید یکبار مصرف و کاملاً بهداشتی باشند. موم‌هایی که برای هر مشتری بکار می‌رود هم باید مخصوص همان مشتری باشد و مشتری قبلی یا بعدی از ان استفاده نکند. تختی که قرار است روی آن دراز بکشید باید تمیز بوده و با حوله یکبار مصرف پوشیده شده باشد. این حوله‌ها هم باید بعد از پایان هر مشتری تعویض شوند. مسوول بخش اپیلاسیون باید دستکش مخصوص یکبار مصرف داشته باشد. مراقب باشید که بعد از پایان اپیلاسیون برای شست و شوی موم هااز آب داغ استفاده نکنید چون التهاب پوست را افزایش می‌دهد. بهتر است تا 24 ساعت بعد از اپیلاسیون از صابون یا عطر استفاده نکنید چون هنگام برداشتن موهای زائد یک لایه از پوستتان را از دست داده‌اید و این محصولات معطر می‌توانند سبب بروز التهابات پوستی شوند. از شاخصه های یک آرایشگاه خوب استفاده از مواد اولیه خوب و با کیفیت است.

اگر پیش از کاشت ناخن آرایشگر از مواد ضد قارچ استفاده نکند و هوای زیر ناخن مصنوعی را خوب نگیرد، فضای میان ناخن فرد و ناخن مصنوعی خالی می‌ماند و این فضا در اثر تماس با آب می‌تواند مرکز تجمع قارچ و میکروب شود.

پوشش‌های محافظ در آرایشگاه

یکی از مواردی که در بیشتر آرایشگاه‌ها به آن توجه نمی‌شود، استفاده از پیش‌بند است. به طور معمول از هر پیشبند برای چند مشتری استفاده می‌شود و به این ترتیب امکان خطر انتقال بیماری‌های پوست و مو از طریق قسمتی از پیش‌بند که دور گردن بسته می‌شود و در ارتباط مستقیم با پوست است وجود دارد. در آرایشگاه‌های معتبر از چسب‌های مخصوصی دور گردن استفاده می‌کنند. به این ترتیب پوست گردن در تماس مستقیم پیش‌بند نیست. مش کردن موها اغلب به دو روش انجام می‌شود: با استفاده از کلاه و با استفاده از فویل. کلاهی که برای مش استفاده می‌شود از جنس لاستیک نرم و با ضخامتی متوسط است. آرایشگران موظف‌اند پس از هر بار مصرف کلاه، آن را با مایع ظرفشویی شسته و با الکل ضدعفونی کنند و برای جلوگیری از چسبناک شدن به آن پودر بزنند. استفاده از فویل برای مش کردن، بهداشتی‌تر است چون فویل یک بار مصرف بوده و برای مشتری بعدی استفاده نمی‌شود. اما آرایشگری که با فویل مش می‌کند باید با تجربه‌تر باشد چون فویل حرارت بیشتری را در خود نگه می‌دارد و ممکن است مو را بسوزاند. در تاتو از سوزن‌ها و رنگ‌های مخصوصی استفاده می‌شود که اگر پس از هر بار استفاده عوض و دور ریخته نشوند می‌توانند عامل انتقال بیماری‌های خونی و عفونی مانند ایدز و هپاتیت B باشند.

تخلفات رایج در آرایشگاه‌ها

در حال حاضر، بیشتر آرایشگاه‌ها تاتو می‌کنند، محصولات چاقی و لاغری تجویز می‌کنند و… که تمام این موارد تخلف پزشکی به حساب می‌آید. یک آرایشگاه فقط حق دارد در چارچوب وظایفی که از سوی اتحادیه صنف آرایشگران زنانه مشخص شده، با توجه به نرخ‌های تعیین شده اقدام کند. از جمله کارهایی که هم‌اکنون رواج زیادی در آرایشگاه‌ها یافته، تزریق ژل به لب است. این موضوع موجب متورم شدن لب‌ها می‌شود و اگر به هر دلیلی موجب عفونت شود، فرد حق شکایت داشته و مدیر آرایشگاه مسئول است. این موضوع درباره تاتوی ابرو هم صادق است. بسیاری از افراد پس از تاتو دچار حساسیت پوستی می‌شوند و روی ابروی آنها گوشت اضافه درمی‌آید. این موارد در حوزه آرایشگاه‌ها، تخلف بهداشتی محسوب شده و پرونده آن به شورای حل اختلافات ارسال می‌شود.

در همین رابطه بخوانید :

5 نکته آرایشی قبل از عروسی

آرایشگاه عروس پایتخت[تعداد: 4    میانگین: 2.5/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات