تالار نت تالار عروسی
 

5 خوراکی مفید با کاربردهای آرایشی

 abtahi   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۱,۸۲۰ بازدید  
سرکه سیب


شادابی پوست و زیبایی در روز عروسی بسیار اهمیت دارد از این جهت شادابی و شفافیت پوست قبل از عروسی یکی از رازهای زیباتر بودن شما است. در اینجا قصد داریم پنج خوردنی را به شما معرفی کنیم که برای سلامتی وشادابی پوست نیز به کار می روند. با شیوه مصرف آن ها بیشتر آشنا شوید و مطمئن باشید تا روز عروسی سلامتی و زیبایی شما دوچندان خواهد شد، درونی و بیرونی!

1.سرکه سیب

فواید: نه تنها به هضم غذا کمک می کند، بلکه معده را نیز تقویت می کند.

کاربرد آرایشی بهداشتی: سرکه سیب را به همراه آب به نسبت یک به سه مخلوط کنید و به صورت موضعی بر روی پوستتان استفاده کنید. بعد از مدتی خواهید دید پوستی متعادل دارید! نه خشک و نه چرب

خوراکی زیبایی عروس

2.آووکادو

فواید: اسید اولئیک موجود در آن برای سلامت قلب و کاهش چربی های مضر آن بسیار مفید است.

کاربرد آرایشی بهداشتی: برای تقویت مو بسیار مفید است.یک آووکادو را با یک چهارم پیمانه و کمی روغن زیتون مخلوط کنید. مخلوط را از ریشه تا نوک مو پخش کنید. ده الی پانزده دقیقه صبرکنید و شست و شو دهید.

3.جو

فواید: بتاگلوکان موجود در آن نوعی فیبر غذایی است که به کاهش کلسترول خون کمک می کند.کاسه ای از آن هنگام صرف صبحانه باعث می شود در طول روز احساس سبکی کنید.

کاربرد آرایشی بهداشتی: استعمال آن برروی پوست های خشن، خارش دار و … به صورت خمیرتوصیه می شود. همچنین می توانید روی پوست بدن استفاده کنید و زیر دوش آب گرم بشویید.

خوراکی زیبایی عروس
جو

4.خیار

فواید: خیار به طور معجزه آسایی برای همه طبع ها مناسب است.آنتی اکسیدان موجود در آن خطر ابتلا به بیماری های مزمن را تا حدود زیادی کاهش می دهد.

کاربرد آرایشی بهداشتی: ویتامین k و c  موجود در آن از التهاب و پیری زودرس پوست جلوگیری می کند

ویژگی مرطوب بودن آن برای مصرف بر روی پوست خارق العاده است. خیار عموما میوه ارزانی است پس تا می توانید بر روی پوست صورت و بدنتان استفاده کنید.

5.چای

فواید:آمینو اسیدی به نام ثینین که در چای سبز موجود است، برای کاهش استرس و بهبود عملکرد داخلی بسیار توصیه می شود.به همین ترتیب چای های سبز، سیاه و قرمز دارای آنتی اکسیدان های سالم هستند.

کاربرد آرایشی بهداشتی: رطوبت موجود در چای سیاه برای یهبود چین و چروک زیر چشم مفید است اگر دارای مشکل آکنه هستید استعما چای سبز روی پوست مشکل شما را حل خواهد کرد همچنین باکتری سطح پوست را از بین می برد.[تعداد: 0    میانگین: 0/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات