تالار نت تالار عروسی
 

برگزاری مراسم عروسی در آخر هفته و تعطیلات، نکات، مزایا و معایب

 Theshadowman   3 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۲,۵۹۷ بازدید  
تالار آخر هفته تعطیلات اعیاد


معمولاً روزهای آخر هفته و اعیاد تعطیل مورد استقبال بیشتری از مردم جهت برگزاری مراسم عروسی‌شان است. معمولاً ابتدای مراجعه به تالار یا باغ تالار از روزهای آخر هفته یا اعیاد تعطیلی صحبت میکنن و این روزها را جهت برگزاری مراسم عروسی‌شان در نظر دارند. اما آیا برگزاری مراسم عروسی در آخر هفته دارای محاسن و مزایای خاصی است؟ آیا ممکن است معایب و مشکلاتی را در پیش رو داشته باشد؟ در ادامه بررسی می‌کنیم مزیا و معایب برگزاری مراسم عروسی در آخر هفته و تعطیلات را که امیدواریم مورد توجه و استفاده شما قرار گیرد.

تالار آخر هفته تعطیلات اعیاد

ازدواج در روزهای تعطیلی بهترین استفاده از فرصت های پیش روی شماست. اما این کار امتیازات و مشکلاتی که باید در جای خود بررسی کرد. نکات زیر را در نظر بگیرید و بعد برای انتخاب یک روز تعطیل برنامه ریزی کنید.

حضور دوستان و اقوام از راه های دور برای شرکت در مراسم عروسی

باید توجه داشت همه دوستان و اقوام از راه‌های نزدیک نیستند و ممکن است یک یا دوروز قبل از مراسم اقدام به مسافرت کنند تا به موقع در تالار یا باغ تالار محل برگزاری مراسم برسند. هم چنین ترافیک‌های بین شهری در ایام تعطیلات را نباید فراموش کرد. پس از چند روز قبل از مراسم باید برای اسکان و سرگرم شدن آن‌ها برنامه ریزی کنیم. در واقع مراسم شما به نوعی چند روزه خواهد بود. سعی کنید مجموعه برنامه‌هایی که در نظر گرفته‌اید نزدیک به محل اقامت شما باشد، با این کار هزینه و محدوده نظارت قابل کنترل تری خواهید داشت. در واقع حسن برگزاری در ایام تعطیلی و آخر هفته‌ها شرکت افراد بیشتری از فواصل دورتر است که البته اسکان آنها و هزینه‌های مربوط به آن ممکن است قابل توجه باشد.

 

 عروسی در تعطیلات
عروسی در تعطیلات

از فواید عروسی در ایام تعطیلات می‌توان چندین نکته برشمرد. اول این که امکان حضور بیشتر مهمانان فراهم است، چون لطمه‌ای به ساعات کاری شنا نخواهد زد. اما باید در نظر گرفت این تعزیلات شامل برخی روزهای خاص نباشد. منظور از این روزها زمانی است که خانواده‌ها صرف انجام سنت‌های مذهبی و ملی می‌کنند.

اما مهم‌تر از همه این مسائل نوع اسکانی است که برای مهمانان راه دور نظر گرفته‌اید. این اسکان می‌تواند در هتل صورت بگیرد یا اگر امکانات در منزل شما فراهم است، آن‌ها را در منزل سکونت دهید. اما حتماً در نظر داشته باشید شرایط مناسب برای افراد سالخورده فراهم باشد و این سفر موجب اذیت شدنشان نباشد.

باید توجه داشت که آگاه کردن میهمانان باید بسیار زودتر از موعد مقرر صورت بگیرد. که می‌تواند بین یک تا دو ماه باشد. با این کار امکان برنامه ریزی، رزرو هتل و هواپیما، مرخصی گرفتن یا هر چیز مهم دیگر را برایشان فراهم می‌کند. پس اگر برایتان مهم است دوستان و اقوام صمیمی حتماً در مهمانی‌تان حاضر باشند، انتخاب تعطیلات به عنوان موعد عروسی بسیار هوشمندانه است. در نظر داشته باشید که هزینه‌های اسکان و تهیه بلیط در ایام تعطیل و آخر هفته‌ها گران‌تر و بیشتر هم خواهد بود.

 

تالار باغ تالار آخر هفته تعطیلات اعیاد

شلوغی در ایام تعطیلات و آخر هفته ها

معمولا در روزهای تعطیلی و آخر هفته ازدحام و شلوغی راه ها باعث ترافیک زیادی می شود. این موضوع نه تنها برای میهمانان بلکه برای شما که روز مراسم عروسی تان است موجب آزار و اذیت است و ممکن است برنامه های زمان بندی شما را دچار اختلال کند. پس حتما در برنامه ریزی تان دقت کنید تا به موقع به کلیه امورتان از حضور در باغ و آتلیه گرفته تا حضور در مراسم عقد و تالار. این اصلا قشنگ نیست که عروس و داماد هنگام شام به محل برگزاری عروسی شان برسند. چه برای شما که مهمترین شب زندگی تان را سپری میکنید و چه برای میهمانان.

هزینه بیشتر رزرو تالار ، باغ تالار یا هتل

معمولا تالارهای عروسی برای مراسمی که در پایان هفته برگزار میکنند هزینه های بیشتری دریافت میکنند و ورودی ببیشتری را در این روزها در نظر می گیرند که در روزهای وسط هفته این هزینه ها و قیمت ها کاهش یافته و یا ممکن است در دادن برخی آفر ها شرایط بهتری برای آنها مهیا باشد.

هماهنگی قبلی با دیگر خدمات دهندگان عروسی

همچنین ممکن است آتلیه، آرایشگاه، نوع لباس عروس (درصورت اجاره کردن)، سفره عقد، خواننده و دی جی و … که از مدت ها قبل در ذهن خود تصور کرده اید در روزی که مراسم عروسی شما با توجه به اینکه در روزهای پیک عروسی برگزار می شود امکان خدمات رسانی را نداشته باشد. پس اگر قصد دارید مراسم عروسی شما در این ایام خاص باشد هماهنگی و رزرو دیگر خدمات دهندگان عروسی از مدت ها قبل یکی دیگر از نکات مهمی است که می بایست به آن توجه کرد.

تالار نت مهم ترین برند های صنعت مهمانداری و برگزاری مراسم را به شما معرفی می کند. انتخاب هایتان را بی دغدغه با ما سهیم باشید.[تعداد: 1    میانگین: 5/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات