تالار نت تالار عروسی
 

چه نوع تالاری برای برگزاری مراسم عروسی مناسب است؟

 ادمین   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۵,۴۵۲ بازدید  
عکس تالار پذیرایی, تالار عروسی


شاید دغدغه اصلی بسیاری از زوج‌های جوان انتخاب یک تالار یا باغ تالار مناسب جهت برگزاری مراسمشان در یک تالار یا باغ تالار مناسب باشد. تالاری که پتانسیل‌های لازم را برای هرچه بهتر برگزار شدن مراسم عروسی‌شان را داشته باشد و پاسخگوی نیازها و سلیقه‌های آنها و مهمانانشان باشد و خاطره خوبی را در ذهن به یاد بسپارد.

تعداد میهمانان و ظرفیت تالار پذیرایی

برای انتخاب تالار مورد نظر خود ابتدا می‌بایست تعداد میهمانان خود را بدانید. لیستی از مهمانان و کسانی را که میخواهید در مراسم عروسی شما باشند تهیه کنید تا مشخص شود میهمانان شما در مراسم عروسی‌تان چقدر است. تعداد میهمانان میتواند در انتخاب محل برگزاری مراسمتان تاثیر گذار باشد. در صورتی که مهمانان شما کم است تالاری که فضای آن بزرگ باشد مناسب شما نیست. چراکه تالار بزرگ باعث می شود که مهمانان شما از یکدیگر جدا بنشینند و انتخاب یک تالار کوچک مناسب با ظرفیت مهمانان شما باعث می شود مهمانان در مراسم احساس صمیمیت بیشتری داشته باشند و حس خوبی را به آنها منتقل کند. همچنین اگر مهمانان شما زیاد باشند برخی از تالارهایی که ظرفیت کمتری دارند از انتخاب شما خارج می شوند.

تالار پذیرایی، تالار عروسی

موقعیت و دسترسی به تالار

بعد از مشخص شدن تعداد مهمانان، باید موقعیت و دسترسی تالار را مورد بررسی قرار دهید. فاکتورهایی که در انتخاب تالار محل برگزاری مراسم عروسی تان مهم است شامل موارد زیر است:

مکان آرایشگاه، تالار عروسی و باغ : در نظر داشته باشید که مکانی که برای محل برگزاری مراسم عروسی تان در نظر گرفته اید با آرایشگاه عروس فاصله زیادی نداشته باشد. ممکن است ترافیک و شلوغی بین مسیر آرایشگاه و تالار عروسی شما برنامه ریزی های شما را به هم زده و به موقع به مراسم نرسید. با توجه به اینکه بیشتر عروس و دامادها قبل مراسم عروسی شان به باغ رفته و عکاسی و فیلم برداری انجام می دهند فاصله و زمان آن را نیز پیش بینی نمایید تا از نظر زمان و ترافیک به مشکل بر نخورید و شب عروسی تان که با شکوه ترین شب زندگی تان است با چنین مسائلی تحت الشعاع قرار نگیرد و به استرس شما را در مراسم عروسی تان اضافه نکند.

دسترسی مهمانان شما به محل برگزاری عروسی : بررسی کنید که مهمانان شما بیشتر از چه منطقه ای به تالار می آیند. در صورتی که مهمانان شما در پیدا کردن آدرس و دسترسی به تالار دچار مشکل شوند ذهنیت آنها نسبت به مراسم بد شده و هر مقدار مراسم شما با شکوه باشد در دید آنها جلوه نخواهد کرد و خاطره ای نه چندان خوب در ذهن آنها خواهد ماند. یکی از راه هایی که به پیدا کردن بهتر آدرس کمک میکند وجود کروکی همراه با کارت عروسی می باشد که می تواند باعث راحتی میهمانان در پیدا کردن تالار محل برگزاری عروسی شما شود.

ارتفاع سقف سالن پذیرایی

اگر مهمانان شما زیاد است حتما به این نکته توجه داشته باشید که سقف تالار انتخابی شما بلند باشد. سالن هایی که سقف آنها کوتاه هستند بیشتر مناسب برگزاری مراسم با میهمانان کم می باشند. در صورتی که میهمانان شما زیاد است سقف کوتاه باعث دلگیر شدن فضا می شود و حس خوبی را به شما و میهمانان منتقل نمی کند.

تالار عروسی، عکس تالار عروسی

صندلی ها و میزهای تالار

راحتی صندلی های تالار را بررسی کنید. با توجه به اینکه میهمانان شما ساعاتی را روی صندلی می نشینند باید صندلی های تالار عروسی به نوعی باشد که آنها احساس راحتی کنند و به آسانی به میزهای تالار دسترسی داشته باشند. پس در انتخاب تالار و سالن مراسمتان به نوع صندلی های تالار نیز توجه نمایید. همچنین به روکش صندلی ها و میز ها توجه کنید و از مدیران و مسئولان تالار بخواهید تا در مراسم شما روکش میزها و صندلی ها تمیز باشد.

بررسی امکانات تالار

یکی از مواردی که شاید توجه به آن نشود امکانات جانبی تالار است. حتما سرویس های بهداشتی تالار را بررسی کنید که سرویس های بهداشتی به اندازه کافی وجود داشته باشند و بهداشت آنها خوب باشد. دیگر امکانات تالار مثل رختکن زنانه، نمازخانه، محل بازی کودک، استیج رقص و … را نیز بررسی کنید و مطمئن شوید که از کیفیت خوب و مطوبی برخوردار باشند. در صورتی که می خواهید قبل مراسم عروسی تان مراسم عقد نیز داشته باشید وجود اتاق عقد و همچنین سفره عقدهای تالار را بررسی و از قیمت آن آگاهی یابید.

عکس تالار پذیرایی, تالار عروسی

جای پارک مناسب و پارکینگ

همانطور که گفته شد احساس راحتی و آرامش مهمانان بسیار اهمیت دارد. بسیاری از میهمانان شما با ماشین های شخصی به مراسم عروسی تان می آیند و دوست ندارند زمان زیادی را به گشتن در خیابان های اطراف و پیدا کردن جای پارک بگذرانند . وجود جای پارک مناسب و پارکینگ اختصاصی تالار با ظرفیت مناسب می تواند دغدغه مهمانان شما را کاهش داده و نگرانی آنها نسبت به امنیت خودرو از بین می رود.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید خدمات تالار است و هزینه های مربوط به آن است.

هزینه ورودی ” که یک رقم ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد مهمانان است
” هزینه غذا و پذیرایی ” که معمولا به ازای هر نفر محاسبه می شود و بستگی به تعداد مهمانان ، انواع غذا ، نوشیدنی ، پیش غذا و … دارد
” هزینه گروه موزیک و سرگرمی ” در این مورد عرف این است که حتی در صورت استفاده نکردن از گروه موزیک تالار نیز از شما اخذ خواهد شد.
” هزینه خدمات ” که معمولا درصدی از مجموع هزینه هاست که به کل هزینه ها اضافه می شود
” هزینه مالیات برارزش افزوده و عوارض ” که طبق قانون پرداخت آن بر عهده شماست
” هزینه تزئینات ” مثل : بادکنک آرایی ، گل آرایی و … که در صورت عدم تمایل شما ، حذف می شوند
” هزینه برنامه هایی مثل : آتش بازی ، اسب سواری ، کالسکه سواری و … که معمولا انتخابی هستند و در صورت عدم تمایل شما از برنامه حذف می شوند
معمولا محاسبه هزینه ها به این صورت است که در هنگام عقد قرارداد ، بخشی از هزینه ها را بعنوان بیعانه پرداخت و تاریخ را رزور می کنید. حدود یک هفته قبل از مراسم، دو سوم هزینه ها را پرداخت می کنید و شب عروسی ، وقتی مطمئن شدید که همه چیز مرتب است و مشکلی در ارایه خدمات نیست ، تسویه حساب نهایی را انجام می دهید.

کیفیت غذای تالار پذیرایی

هر مقدار تالار شما زیبا و آراسته باشد اگر کیفیت غذای خوبی نداشته باشد به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود و تمام زحمات و هزینه های شما زیر سوال می رود. این بسیار رایج است که قبل از مراسم عروسی کیفیت غذای تالار توسط مشتری تست می شود. سعی کنید یک روز بصورت تصادفی به تالار انتخابی تان رفته و از غذای آن تست کنید. همچنین از دیگر مسائل مانند نوع پذیرایی کارکنان، برخورد آنها با میهمانان، نوع پوشش آنها، سیستم صوتی و نور پردازی و … را نیز می توانید به خوبی ببینید تا بتوانید انتخابی مناسب داشته باشید.

سرکشی نهایی قبل از مراسم

سعی کنید روز قبل از مراسم عروسی تان سری به تالار مورد نظرتان زده و همه جوانب از جمله تمیزی تالار، میزها و روکش میزها و دیگر جوانب را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که سفارش گل آرایی تالار را داده اید دقت کنید که گل های روز قبل از مراسم ممکن است تا روز مراسم شما پژمرده شده و کیفیت مطلوبی نداشته باشند. از مدیر تالار بخواهید تا در مراسم شما از گل های تازه و خوب استفاده کند.

با آرزوی خوشبختی برای همه زوج های جوان/ تالار نت[تعداد: 1    میانگین: 2/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات