تالار نت تالار عروسی
 

چه مدل لباس عروسی انتخاب کنیم ؟

 ادمین   4 سال پیش   ارسال دیدگاه   ۸,۳۱۱ بازدید  
لباس عروس جدید, انتخاب مدل لباس عروس


انتخاب لباس عروس, انتخاب مدل لباس عروس

انتخاب مدل و نوع لباس عروس یکی از مهمترین دغدغه‌های زوج‌های جوان است و این انتخاب یکی از شاخص‌ترین مواردی است که به زیبایی یک عروس کمک می‌کند. اما چه مدلی از لباس عروس مناسب هر فرد می‌تواند باشد؟ آیا لباس عروس را می‌توان با توجه به قد و هیکل عروس انتخاب کرد؟ سبکی مناسب اندام و فرم شماست چه سبکی است؟ لباس عروس دکلته یا مدل ماهی یا دیگر مدل‌های عروس مناسب شماست؟ اینها سؤالاتی است که هر عروس قبل از عروسی و انتخاب لباس عروس برایش ممکن است پیش بیاید. در ادامه همراه ما باشید تا با نکته‌هایی که گفته می‌شود بهترین مدل لباس عروس را انتخاب کنید.

ابتدا زمان و تالار عروسی خود را مشخص کنید بعد به دنبال لباس عروس خود باشید

در مدل سبک لباس عروسی خود فکر کنید و برای آن برنامه ریزی کنید. نوع لباس عروس را بر اساس فصلی که مراسم شما در آن برگزار می‌شود انتخاب کنید و یا محل برگزاری و تالار عروسی می‌تواند در انتخاب شما تأثیر گذار باشد. به عنوان مثال اگر شما عروسی خود را در فضای باز برگزار می‌کنید لباس عروسی‌تان بهتر است از زرق و برق زیادی برخوردار باشد که چشمگیر باشد و جلوه لباس عروسی شما را به حد اعلی برساند.

لباسی که دوست دارید ممکن است مناسب فصل و مکان عروسی‌ای که رزرو کرده‌اید نباشد. برای مثال یک لباس ابریشمی برای عروسی در یک شهر جنوبی در تابستان اصلاً مناسب نیست و به محض پوشیدن لباس شروع به عرق کردن می‌کنید.

افرادی که برای پرو و انتخاب لباس عروس با خود می‌برید به صداقت آنها ایمان داشته باشید

بیشتر فروشگاه‌ها تنها به شما اجازه آوردن 2 و نهایتاً سه همراه را برای انتخاب لباس می‌دهند. پس یک جمعیت 12 نفری خوشحال و خندان که زمانی که از اتاق پرو با لباس عروس بیرون می‌آیید با گریه خوشحالی از دیدن شما جیغ و فریاد می‌کنند وجود ندارد. بنابراین صادق‌ترین و احساسی‌ترین افرادی را که می‌شناسید همراهتان ببرید. مادرتان (به عنوان صادق‌ترین) اگر لباسی به شما نیایید صادقانه می‌گوید (چون پس از امتحان کردن چندین لباس دیگر به اندازه کافی دید واقع بینانه نخواهید داشت) و عمه‌تان (به عنوان حساس‌ترین) به شما می‌گفت که در هر لباسی زیبا هستید. و دوستانتان که در خانه می‌ماندند.

از نظر دیگران استفاده کنید و بشنوید اما نگذارید که نظر آنها تحمیلی باشد. اگر شما لباس عروس خود را بر اساس علایق دیگران نه سلیقه خود انتخاب کنید ممکن است در آینده پشیمان شده و حسرت گذشته را بخورید. همچنین می‌توانید از نظر داماد هم در این مورد آگاه شوید. بیشتر عروس‌ها تمایل دارند که داماد عروس و لباس عروس را تا زمان مراسم و حضور در تالار پذیرایی نبینند اما ممکن است ایده او باعث تغییر نظر شما و در نتیجه انتخاب لباسی با سلیقه و نظر طرفین انجام شود.

اگر قبل از عروسی لباس دکلته کمتر پوشیده اید لباس عروس دکلته انتخاب نکنید

در انتخاب لباس عروس بر اساس مد روز و مقطعی دقت کنید. زمانی که در آینده به لباس عروس خود از میان عکس‌ها نگاه می‌کنید اگر لباس شما با مد زمان خود طراحی شده باشد و بسیار خاص باشد عکسی دموده شده و منقضی شده به نظر می‌رسد. پس لباسی که انتخاب می‌کنید سعی کنید نا متعارف نباشد.

90 درصد لباس عروس‌هایی که می‌بینید دکلته هستند و زمانی که فکر می‌کند چند درصد از لباسهای معمولی که روزانه می‌پوشید دکلته هستند ارتباط معقولی بین این دو پیدا نمی‌کنید. به شما گفته شده بود که امروزی باشید و لباس دکلته انتخاب کنید. اگر چه هرگز در کل زندگیتان لباس این مدلی نپوشیده‌اید. روز عروسی روز امتحان کردن سبک جدید لباس نیست.

انتخاب مدل لباس عروس, انتخاب نوع لباس عروس
در صورتی که لباسی که در فروشگاه پرو کردید و به نظرتان خوب نبود، در صورتی که لباس سایز شما هم شود مناسب نخواهد بود

زمانی که شما یک مدل لباس را برای امتحان پوشیدید به شما گفته شد که اگر همان لباس را اما سایز خودتان بپوشید برایتان بسیار متناسب خواهد بود. اما زمانی که لباس دکلته سایز شما به دستتان رسید شوکه می‌شوید برای اینکه در قسمت بالای لباس دقیقاً سایز شما نبود و روی تنتان گشاد بود. به همین دلیل شما مجبور به ایجاد تغییراتی در لباستان می‌شوید.

در انتخاب لباس عروس دقت لازم را انجام دهید. لباسی که انتخاب می‌کنید باید کاملاً اندازه شما باشد و با بدن شما فیت شود. از این جهت سعی کنید در روزهایی لباس عروس را انتخاب کنید که به مراسم خود نزدیک باشد. چرا که ممکن است تا زمان مراسم در اثر احساسات و استرس‌ها تغییر سایز داشته باشید و هنگامی که لباس عروس را می‌پوشید زیبایی لازم را نداشته باشد و زمان لازم جهت تغییر در آن را از دست داده باشید.

لباس عروس خود را از مزون‌هایی انتخاب کنید که خیاط هم داشته باشند

در صورتیکه لباس سفارشی‌تان به دستتان رسید و مناسب نبود می‌توانید از فروشگاهی که لباس را به شما فروخته بخواهید که لباس را سایز شما کند. به علاوه اینکه خیاط‌های خود فروشگاه معمولاً با لباس‌هایی که می‌فروشند آشنا بوده و بدون اتلاف وقت می‌توانند به شما بگویند که چه اقداماتی می‌شود برای سایز کردن و اصلاح لباس انجام داد و چه کارهایی قابل انجام نیست.

در عین حال لباس شما باید راحتی لازم را داشته باشد. چرا که شما با این لباس زمان زیادی را سپری می‌کنید. از باغ و آتلیه عروس گرفته تا قدم زدن و رقصیدن در تالار عروسی، یک لباس عروس راحت و سبک باعث می‌شود شما در طول روز احساس خستگی کمتری کنید و در نهایت باعث کاهش استرس شما و بهتر بودن شما در مراسم می‌شود. این یکی از کلیدی‌ترین نکات در انتخاب لباس عروس است.

لباس عروس جدید, انتخاب لباس عروس

لباس عروس‌هایی که قبلا یک بار پوشیده شده‌اند میتوانند انتخاب خوبی باشند

برای میزان هزینه و بودجه‌ای که برای خرید لباس عروس محاسبه کرده‌اید برنامه ریزی کنید. شما کل بودجه را برای خرید لباس عروس خود صرف نکنید چرا که ممکن است نیاز باشد تغییراتی در لباس عروس داشته باشید. به عنوان مثال تغییر اندازه، مدل، انجام کار دست روی لباس عروس یا اضافه کردن ملحقات در مراسم عروسی. چنانچه این برنامه ریزی را نداشته باشید ممکن است از موارد مهمی که احتمال می‌رود در آینده نیاز شود باز بنمایند. پیشنهاد میکنیم در همین رابطه بخوانید : اجاره لباس عروس/ نکات و پیشنهادات

می‌توانید از لباس‌هایی که یکبار پوشیده شده‌اند و قیمت آن‌ها بسیار پایین آمده است استفاده کنید.

به انتخاب و حس خود اطمینان کنید

وقتی از مدل لباس‌های زیادی خوشم آمد شگفت زده شدم! و خیلی از آنها می‌توانستند مناسب باشند اما تنها یکی است که ذهن شما را درگیر خودش می‌کند. پس از امتحان کردن تعدادی لباس، کمی قدم بزنید انتخاب‌های دیگر را از ذهن خود پاک کنید و تنها یکی را که دائم به آن فکر کرده و خودتان را در آن تصور می‌کنید انتخاب کنید. این یک امر درونی است.

لباس عروس جدید, انتخاب مدل لباس عروس
انتخاب نوع لباس عروس

قبل از رفتن به خرید یک غذای خوب بخورید

حتی اگر فکر می‌کنید تا جایی که ممکن است می‌خواهید لاغر شوید. اگر گرسنه باشید عصبی می‌شوید و در این صورت همه چیز بدتر می‌شود. با معده خالی من تبدیل به یک آدم مردد، احساساتی و افتضاح می‌شوم. پس قبل از رفتن به خرید لباس عروسی یک غذای عالی بخورید.

به امید کم‌کردن سایز و لاغر شدن لباس عروس را کوچکتر از سایز خود انتخاب نکنید

فروشگاه جی کرو تنها یک سایز 2 از مدل لباس انتخابی من داشت. من سایز 2 نیستم و هرگز هم نبوده‌ام اما خودم را متقاعد کردم که با خوردن آب سبزیجات و ورزش هر روزه سایز 2 خواهم شد. حدس بزنید چه اتفاقی افتاد؟ روز عروسی رسید ولی من به سایز 2 نرسیدم و سخت‌ترین کارم در لباس عروسی نفس کشیدن بود. اگر لباستان آستین دار است مطمئن شوید که می‌توانید به راحتی دستتان را بالا بیاورید.

اگر از انتخاب‌تان پشیمان شده اید نترسید

شما می‌توانید یک لباس دیگر بخرید و لباس اولی را به صورت آنلاین بفروشید.

برای خرید تور و سایر لوازم جانبی از مزون‌های عروس خود را تحت فشار نگذارید .می‌توانید از سایر مکان‌ها لوازم جانبی را خرید کنید. به طور مثال یک فروشگاه لوازم عروس در نیویورک قصد داشت یک تور عروس را به قیمت 1100 دلار به من بفروشد عکس تور را گرفتم و به یک پارچه فروشی بردم و آنها همان تور را به قیمت 375 دلار برای من درست کردند.

چه مدل لباس عروسی انتخاب کنیم ؟

هرگز لباس عروس خود را از روی عکس و ژورنال انتخاب نکنید

به مزون‌ها و فروشگاه‌هایی بروید که بتوانید در میان رگال لباسها قدم بزنید به لباس ها دست زده و جنس آنها را لمس کنید. عکس لباسها با خود واقعی لباسها بسیار متفاوت است.

راهنمایی برای انتخاب لباس عروس ایده آل

بایدها و نبایدهای انتخاب لباس عروس[تعداد: 2    میانگین: 2.5/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات