تالار نت تالار عروسی
 

میزان رفت و آمد در دوران عقد و نامزدی

  ادمین      7 سال پیش      ارسال دیدگاه  
میزان رفت و آمد دوران نامزدی, دوران عقد


ارتباط دوران نامزدی, نزدیکی دوران عقد

دوران نامزدی و عقد یکی از دوران به یادماندنی و تکرار نشدنی زنگی هر فرد می‌باشد. در بسیاری از خانواده‌ها مدتی را جهت دوران نامزدی و عقد در نظر می‌گیرند تا عروس و داماد آشنایی‌های اولیه را به‌دست بیاورند. از طرفی این دوران زمان مناسبی است تا خانواده‌ها بتوانند آمادگی خود را جهت انجام امور عروسی فراهم آورند. خانواده عروس می‌بایست در فکر تهیه جهیزیه و تکمیل آن باشند و خانواده داماد نیز در فکر تدارک جشن عروسی و منزلی جهت سکونت. همچنین می‌بایست زمان مناسبی برای چیدمان چهیزیه باشد تا طبق رسوم ایرانی‌ها قبل از عروسی خانه عروس چیده شده باشد و در صورتی که میهمانان بخواهند از خانه و جهیزیه عروس دیدن کنند شرایط فراهم باشد.

اما در کنار همه این مسائل مسئله مهمی که باید به آن توجه کرد میزان رفت و آمد عروس و داماد در دوران عقد و نامزدی است. چه میزان برخورد و نزدیکی این دوران باید باشد؟ حد متعارف و صحیح برخوردها و دید و بازدیدها برای خانواده‌ها و بخصوص زوج جوان تا چه میزان مناسب است؟

ملاقات، گفتگو و دیدار زوجین در دوران عقد و رعوسی نه تنها به آرامش روحی آنها و ایجاد فضای مناسب جهت شناخت بیشتر کمک می‌سازد، بلکه مجال بیشتری را برای نزدیک‌تر شدن خانواده‌های دو طرف نیز فراهم می‌سازد. پس رعایت برخی نکات مهم در ملاقات‌ها می‌تواند به مفید بودن این برخوردها و رفت و آمد های دوران عقد و نامزدی کمک کند.

دیدارهای زوجین

زوجین باید پیش از هر چیز، جهت قرار ملاقات‌ها با هم به توافق برسند. البته لازم است که خانواده‌ها را در جریان توافق خود قرار دهند. چرا که خانواده عروس باید از زمان حضور دامادشان مطلع باشند تا آمادگی لازم جهت پذیرایی را داشته باشند و آقای داماد با عدم هماهنگی برنامه‌ها و احیاناً نامناسب بودن اوضاع ظاهری عروس خانم روبرو نمی‌شود. پس اعلام تلفنی قبل از به راه افتادن کاری بسیار به جاست.

ارتباط دوران نامزدی, نزدیکی دوران عقد

توجه به وضع ظاهری

رسیدگی به وضع ظاهری داماد برای دیدار عروس خانم لازم است. پس آقایان اصلاح موهای سر، مرتب و تمیز بودن لباس و استفاده از عطر مورد علاقه عروس خانم را فراموش نکنند. عروس خانم هم بهتر است لباسی را بپوشد که به قول معروف بیشتر به او می‌آید و با آن از جذابیت بیشتری برخوردار می‌شود.

تهیه هدایای مناسب

خرید هدیه مناسب یا گل، برای عروس خانم سبب خشنودی او شده و این حلقه را محکم‌تر می‌کند. ولی اگر در شرایط خاصی قادر به تهیه آن نیستیم، حتماً به عروس خانم بگوییم «دلم می‌خواست هدیه‌ای برای شما تهیه کنم ولی فرصت مناسبی برای انتخاب آن پیدا نکردم. اما به محض شناخت سلیقه شما این کار را انجام خواهم داد.» به خاطر داشته باشید: همسری که زودتر از دیگری، از علایق و سلیقه‌های همسرش مطلع می‌شود، موفق‌تر است.در همین رابطه بخوانید : “ایده هایی برای هدیه ولنتاین عروس”

میزان رفت و آمد دوران نامزدی, دوران عقد

پرهیز از خساست

اگر قرار است با همسر خود به گردش بروید، حتماً به اندازه کافی پول بردارید. چرا که در این دوران خانم‌ها به شدت نگران خساست مردها هستند. در غیر این صورت عروس خانم با خود می‌گوید: “سالی که نکوست از بهارش پیداست.”

در دید و بازدیدها چه بگوییم؟

قبل از دیدار دو نفره، باید ملاقات با گفتگو و احوالپرسی با خانواده عروس یا داماد صورت گیرد، آن هم با عباراتی گرم و صمیمانه که حکایت از شدت علاقه؛ دیدار خانواده دارد.

تعریف کردن از یکدیگر، نوع رفتار، لباس و وضعیت ظاهری یکدیگر بر جذابیت این دیدار می‌افزاید. پس صرفه جویی نکنید و احساسات خود را به زبان بیاورید. بهتر است بیان این احساسات به زیباترین شکل موجود صورت گیرد. به طوری که زوجین یادآوری آن را برای سالیان دراز، قوت قلب خود قرار دهند. پس در این موضع، سکوت نمی‌تواند معنای خوبی داشته باشد. چرا که گاه سکوت کردن نشانه تردید داشتن تلقی می‌شود.

به خاطر داشته باشید که اگر یکی یا هر دوی شما کلاً فردی کم حرف و ساکت هستید، حتماً در اولین جلسه ملاقات این خصوصیت را بیان کنید تا سبب نگرانی طرف مقابل نشود. باید سعی شود گفتگوها در عین رسایی، گرمی و به جا بودن، با زبانی نرم و لین بیان شوند.

از صراحت لهجه یا به اصلاح « رک بودن » و جملات ابهام آمیز بپرهیزید

این موضوع را با صداقت اشتباه نگیرید. بعضی از زوجین، از پر حرف بودن طرف مقابل گله می‌کنند و می گویند: که ایشان اصلاً مجال صحبت کردن به من را نمی‌دهد. پس گفتگویی خوب است که به طور متناوب باشد، یعنی یکی گوینده باشد و دیگری سکوت کند و بر عکس.

نکته مهم دیگری که در این گفتگوها لازم بلکه اساسی است، رعایت صداقت است. دروغ گفتن از لطف کلام می‌کاهد و تداوم زندگی مشترک را به مخاطره می‌اندازد. اگر زوجین بدانند که دروغ‌گویی تا چه حد مبنای زندگی مشترک را متزلزل می‌سازد، هرگز دروغ نمی‌گویند. در این پروسه به خاطر داشته باشید که همسرتان را آن طور که هست بپذیرید و با تحقیر او موجبات دروغ‌گویی او را فراهم نکنید.

همسر خود را با همسر دیگران مقاسه نکنید

اگرچه مقایسه‌ها ممکن است بر اساس نیت خیر و به قصد اصلاح طرف مقابل انجام شود، اما بهتر است از روش‌های مناسب جهت تغییر و اصلاح فرد بهره گرفته شود.

نگذارید زمان عقد و نامزدی طولانی باشد

یکی از مسائلی که گاه باعث می‌شود دوران عقد به ازدواج ختم نشود، طولانی شدن بیش از حد دوران عقد است. به ویژه وقتی که زوجین از تجربیات کمتری برخوردار باشند و عوامل تشدید کننده‌ای همچون مداخلات خانواده نیز در کار باشد. نگرانی، احساس بلاتکلیفی، تکدر خاطر دختر و خانواده او از وضعیت موجود و خدای ناکرده به هم خوردن نامزدی از عوارض عقد طولانی است. در همین رابطه بخوانید : “زمان مناسب بین عقد و عروسی (نامزدی)

محبت و احترام متقابل

وجود نگرش‌های غلط، یکی از موانع محبت است. مثلاً دیده می‌شود که برخی می گویند اگر به همسر خود محبت کنیم، سوءاستفاده می‌کند، توقعات او بالا می‌رود یا حساب نمی‌برد، لذا از اظهار محبت دریغ می‌کنند. مراد از محبت، محبت افراطی نیست و محبت به جا و به اندازه درهر زمان و برای هر کجا و درهر سن وسالی لازم است. همچنین بخوانید: نحوه رفتار و ارتباط با خانواده همسر/ راهکارها و نکته ها

با آرزوی موفقیت برای زوج های جوان

تالارنت/ سایت جامع تالارهای پذیرایی[تعداد: 24    میانگین: 3/5]


سوالات، نقد و بررسی

سوالات، نظرات و پیشنهادات